ulubione Seriale

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

ulubione Seriale

przez deader 20 lut 2014, 10:33
ĆŚŚŚŚŚŚ za fajnie brzmi :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

ulubione Seriale

przez Kiya 20 lut 2014, 12:14
Ja nie polecam Revolution. Jeden z niewielu seriali, które przerwałam w trakcie odcinka czując jak bardzo bardzo marnuję czas (ja - osoba z absolutnym brakiem życia :P ).

deader, serial, który i tak chciałam Ci polecić - Helix. Nie jest to o takich typowych, dosłownych zombiakach, ale jak obejrzysz pilota to zrozumiesz :D (zresztą nawet jeszcze przed czołówką w tle można usłyszeć piosenkę o zombie). Powiedzmy, że jest to nowoczesne podejście do problematyki zombiaków :D

Ale tak poza tym - masz rację, przejrzałam wczoraj dokładnie listę seriali na TV Calendar, naliczyłam z 5 o wampirach, z 3 o wilkołakach, dwa mieszane, a zombie są nadal dyskryminowane :<
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

ulubione Seriale

przez deader 20 lut 2014, 13:26
Kiya napisał(a):Ja nie polecam Revolution. Jeden z niewielu seriali, które przerwałam w trakcie odcinka czując jak bardzo bardzo marnuję czas (ja - osoba z absolutnym brakiem życia :P )

Obadam mimo to, bo wszak gusta są różne (pamiętam ze Hannibal ci nie przypadł do gustu a mi nawet-nawet)

Kiya napisał(a):Helix. Nie jest to o takich typowych, dosłownych zombiakach, ale jak obejrzysz pilota to zrozumiesz :D (zresztą nawet jeszcze przed czołówką w tle można usłyszeć piosenkę o zombie). Powiedzmy, że jest to nowoczesne podejście do problematyki zombiaków :D

Też obadam (jak już znajdę czas... do dziś nawet Homeland nie dokończyłem...), bo ciekawi mnie to określenie "nowoczesne podejście do tematyki zombiaków", kojarzy mi się z filmami typu "28 dni później" które mi raczej nie podeszły bo zrywają z kanonem powolnego żywego trupa, albo z "Resident Evil" który dorabiał cienkie backstory o tym że zombiaczyzm został wywołany przez jakiegoś wirusa... Największym odstępstwem od kanonu Romero jaki "łykam" to filmy O'Bannona, głównie ze względu na to że to raczej komedie niż horrory ;)

Kiya napisał(a):Ale tak poza tym - masz rację, przejrzałam wczoraj dokładnie listę seriali na TV Calendar, naliczyłam z 5 o wampirach, z 3 o wilkołakach, dwa mieszane, a zombie są nadal dyskryminowane :<

Myślę że jest w miarę proste wytłumaczenie tego zjawiska. Wampiry i wilkołaki - to ludzie którzy mają swoją "drugą naturę". Ze względu na hype jakim cieszy się wśród gimbusów seria "Zmierzch" nigdy nie zagłębiałem się w te nowsze podejścia do tematu, preferuję stare filmy o Draculi jeśli chodzi o wampiry, a z wilkołaków najnowsze co widziałem to chyba "Teen Wolf" z Michaelem J. Foxem... Mniejsza jednak o moje osobiste preferencje; chodzi o to że wampir czy wilkołak daje jakąś bazę do napisania interesującego widzów bohatera. Zombie - są żywymi trupami, nie mają osobowości. Dlatego też moim zdaniem sprawdzić się mogą tylko w serialu w stylu "The Walking Dead", który to skupia się na ludziach, a zombie są tylko tłem. I z tego też powodu dużo bardziej wolę "The Walking Dead" od wielu filmów o zombiakach (nawet tych od pana Romero) gdyż jako że jest to serial, to scenarzyści mają możliwość zaserwować nam to co lubimy najbardziej - dramat, zmiany w postawach bohaterów, itd. Dlatego też nie widzę sensu żeby powstał serial podobny do "Walking Dead:, bo... po prostu jeden taki wystarczy. Jeśli już, to mogliby ewentualnie zekranizować inny komiks - "Deadworld" - w którym zombiaki mówią, i generalnie są zorganizowane mocno (np. w gangi motocyklowe). Jest to co prawda zombiaczyzm absolutnie niekanoniczny, ale aż tak od tego kanonu odchodzący że nawet ciekawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ulubione Seriale

przez Hans 21 lut 2014, 19:47
Obejrzałem dwa nowe odcinki TWD i zobaczyłem całą masę bohaterów, których chętnie zobaczyłbym martwych. Jak mogłem wcześniej nie dostrzegać ich miałkości? :D
Feed your head
Feed your head

ulubione Seriale

przez jolantka 23 lut 2014, 05:11
Hans napisał(a):Obejrzałem dwa nowe odcinki TWD i zobaczyłem całą masę bohaterów, których chętnie zobaczyłbym martwych. Jak mogłem wcześniej nie dostrzegać ich miałkości? :D

The Walking Dead? Przecie ten serial się skończył, zanim się porządnie zaczął i żaden z istniejących nie serwuje widzowi postaci, z których 99 procent, to te irytujące :roll:

Poleci mi ktoś coś dorównującego poziomem House of Cards?
jolantka

ulubione Seriale

przez deader 23 lut 2014, 12:57
jolantka napisał(a):The Walking Dead? Przecie ten serial się skończył, zanim się porządnie zaczął i żaden z istniejących nie serwuje widzowi postaci, z których 99 procent, to te irytujące :roll:

HAHAHAHAHAHAH

Obrazek

Skończyłem właśnie oglądać katowane od piątku "Alternatywy 4" i jestem rozbawiony i zażenowany jednocześnie ze tak wiele absurdów tam ukazanych ma miejsce i dzisiaj, 30 lat po nakręceniu serialu...

ulubione Seriale

przez Indifference1 23 lut 2014, 13:06
Właśnie się zabieram za 15 odcinek 3 sezonu TWD. W sumie nie wiem co myśleć. Czasami mnie wciągnie i obejrzę 5 odcinków pod rząd a czasami oglądając sprawdzam co chwilę ile do końca. No i właśnie-bohaterowie. Shane, Lori dawali jakiegoś wyrazu temu serialowi, teraz jest jakoś dziwnie :?
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

ulubione Seriale

przez Hans 23 lut 2014, 19:03
deader, nie oglądałeś wcześniej "Alternatyw", czy zrobiłeś sobie maraton? I tak "Zmiennicy" lepsi. :D
Feed your head
Feed your head

ulubione Seriale

przez na_leśnik 23 lut 2014, 19:30
Jestem po pilocie tego serialu Helix. Zapowiada się obiecująco :twisted: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

ulubione Seriale

przez deader 23 lut 2014, 19:41
Hans napisał(a):deader, nie oglądałeś wcześniej "Alternatyw", czy zrobiłeś sobie maraton? I tak "Zmiennicy" lepsi. :D

Maraton, któryś-krotny ;) Ten serial jest jak "Miś" - co jakiś czas nie da się nie obejrzeć :D

ulubione Seriale

przez Hans 23 lut 2014, 19:54
W "Misiu" nie ma słabszych scen i cytatów dla mnie nie kultowych podobnie jak w "C.K. Dezerterach". :D
Feed your head
Feed your head

ulubione Seriale

przez elo 23 lut 2014, 22:57
wzielam sie za drugi sezon banshee do zanotowania niewiele akcja seks przemoc plytka psycha nastki moga brac w ciemno fanom realizmu nie polecam
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

ulubione Seriale

przez rella 24 lut 2014, 13:04
a ja sobie chyba odświeżę wcześniejsze serie Sherlocka, tyle już czekam na nowy sezon, że chyba nie zaszkodzi :)

z mini seriali polecam też "Mildred Pierce", lubię psychologię i retro klimat.
a jeśli retro to MadMen i Masters of sex :) Oba moim zdaniem bardzo bardzo dobre.

ostatnio w radiu usłyszałam o "Domku z kart" i kurcze, nie wiem jak to się stało że wcześniej jakoś mnie nie zainteresował :) Fajnie, że coś dobrego przede mną :D

ulubione Seriale

przez Kremzelka 26 lut 2014, 17:50
mój ulubiony to gra o tron, jest to genialny serial i jeden z lepszych jakie widziałam

11

Sortuj wg