ulubione Seriale

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

ulubione Seriale

przez Tyrr 30 paź 2013, 00:41
rella napisał(a):reklama przypomniała mi o istnieniu serialu "Bez tajemnic", obejrzałam pierwszy odcinek - :great: podoba się! choć może to dlatego, że chodzę na terapię... myślę, że kogoś innego mógłby znudzić.
ale kurcze, jaka to jest produkcja, jacy reżyserzy! mniam!

Z tego co się orientuje Bez Tajemnic jest zrobiony na podstawie jakiegoś takiego serialu amerykańskiego, który rzecz jasna jest dużo lepszy. Ale niestety nie pamiętam nazwy :/ Jak mi się wspomni to napiszę
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

ulubione Seriale

przez Kiya 30 paź 2013, 01:03
Tyrr napisał(a):Z tego co się orientuje Bez Tajemnic jest zrobiony na podstawie jakiegoś takiego serialu amerykańskiego, który rzecz jasna jest dużo lepszy. Ale niestety nie pamiętam nazwy :/ Jak mi się wspomni to napiszę

Błąd :D
Jest jedną z kilku międzynarodowych wersji izraelskiego serialu Be-tipul

:P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

ulubione Seriale

przez Korba 30 paź 2013, 01:10
Kiya napisał(a):
Tyrr napisał(a):Z tego co się orientuje Bez Tajemnic jest zrobiony na podstawie jakiegoś takiego serialu amerykańskiego, który rzecz jasna jest dużo lepszy. Ale niestety nie pamiętam nazwy :/ Jak mi się wspomni to napiszę

Na podstawie Be Tipul powstał amerykański serial "In Treatment" (niezły). Dopiero potem powstało "Bez tajemnic i Polacy raczej wzorowali się na tym drugim. Nie podejrzewam ich o sięganie do izraelskich produkcji ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ulubione Seriale

przez deader 30 paź 2013, 09:18
Daaamn, "The Killing" jest tak mroczne że muszę podkręcać jasność w monitorze :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

ulubione Seriale

przez Kamiska 30 paź 2013, 09:57
M jak miłość;)

ulubione Seriale

przez rella 30 paź 2013, 10:11
Korba napisał(a):
Kiya napisał(a):

Na podstawie Be Tipul powstał amerykański serial "In Treatment" (niezły). Dopiero potem powstało "Bez tajemnic i Polacy raczej wzorowali się na tym drugim. Nie podejrzewam ich o sięganie do izraelskich produkcji ;)

no tak, polski scenariusz powstał na podstawie izraelskiego.
może zagraniczne wersje są lepsze - nie wiem :)
ale polska mi się bardzo podoba :) uważam, że jest naprawdę świetnie zrobiona

ulubione Seriale

przez rotten soul 05 lis 2013, 09:19
deader napisał(a):"The Killing" wróciło, i nawet zdążyło cały trzeci sezon przelecieć zanim się o tym przypadkiem dowiedziałem! Pożeranie w trakcie :D

Zacząłem to oglądać, po tym jak przeczytałem Twojego posta i faktycznie serial jest całkiem przyzwoity. Już nadgryzłem drugi sezon, po czym przypadkowo trafiłem na informację, że go we wrześniu anulowali. Brawo dla AMC :brawo:

Kurde to już drugi serial anulowany po świetnym "Bossie" (tego uśmiercili po 2 sezonach), za który wziąłem się w tym roku. Jak zwykle wszystko się rozbiło o kasę z reklam. Niska oglądalność - mało chętnych reklamodawców - wypieprzamy w cholerę. I to po 3 sezonach w tym wypadku, co za bzdura.

Daaamn, "The Killing" jest tak mroczne że muszę podkręcać jasność w monitorze :P

Jak czytałem na forum FW, ponoć "Wallander" jest dużo mroczniejszy ( i jeszcze go nie anulowali :twisted: ). Miałem go już wcześniej w swojej liście oczekujących i chyba teraz zobaczę z czym to się je. Oglądałeś może? Albo ktoś?
rotten soul

ulubione Seriale

przez deader 05 lis 2013, 10:21
rotten soul, "The Killing" najpierw "uśmiercono" po drugim sezonie, po czym teraz w lato poleciał jeszcze trzeci, już ponoć "ostatecznie ostateczny". I szczerze mówiąc to jest jeden z tych przypadków, kiedy uważam że dobrze postąpiono - serial nie miał czasu żeby się "zmęczyć" (zazwyczaj dopada to seriale właśnie po trzeciej serii), plus w przeciwieństwie do niektórych otrzymał konkretne zakończenie, fabuła nie została przerwana w połowie. Jeszcze co prawda nie skończyłem oglądać (jestem nieco dalej jak w połowie) ale serial kojarzy mi się pod tym względem z kultowym "Twin Peaks" - którego nie wyobrażam sobie jako siedmiosezonowe monstrum. Były dwa - i starczy.

"Wallander" oblukałem teraz na szybko na filmwebie, nie słyszałem o nim wcześniej. Pan na plakacie ma mroczną minę, ale kolorystyka jakaś taka żywa, radosna :D

ulubione Seriale

przez rotten soul 05 lis 2013, 11:18
deader,
fabuła nie została przerwana w połowie.

Uff..tego nie wiedziałem. Myślałem, że zrobili ciach i już. W takim razie oglądam dalej.

Pan na plakacie ma mroczną minę, ale kolorystyka jakaś taka żywa, radosna

Niby tak, ale plakatami i opisami to ja się już dawno nie sugeruję. Mylące są strasznie w wielu przypadkach. Tak samo jak polskie tytuły. Dwa seriale, które bardzo cenię "The Shield" i "The Wire" nazwano "Świat Gliniarzy" i "Prawo Ulicy". Dla mnie to brzmi jak tytuły tanich, banalnych sensacyjniaków klascy C i są wybitnie odpychające. Dobrze, że się nimi nie sugerowałem bo obie produkcje są wybitne, pod każdym względem.
rotten soul

ulubione Seriale

przez deader 05 lis 2013, 12:04
rotten soul napisał(a):Uff..tego nie wiedziałem. Myślałem, że zrobili ciach i już. W takim razie oglądam dalej.

Ba jest jeszcze lepiej - sezon drugi zamyka historię którą już rozpocząłeś, a w sezonie trzecim zajmują się inną sprawą. Tak więc - jest jeszcze więcej "killing" w "The Killing" ;)

rotten soul napisał(a):Niby tak, ale plakatami i opisami to ja się już dawno nie sugeruję. Mylące są strasznie w wielu przypadkach. Tak samo jak polskie tytuły. Dwa seriale, które bardzo cenię "The Shield" i "The Wire" nazwano "Świat Gliniarzy" i "Prawo Ulicy". Dla mnie to brzmi jak tytuły tanich, banalnych sensacyjniaków klascy C i są wybitnie odpychające. Dobrze, że się nimi nie sugerowałem bo obie produkcje są wybitne, pod każdym względem.

Odnośnie "genialnych" tłumaczeń: http://www.beksa.ovh.org/Opowiesci%20z% ... bekart.htm :D

ulubione Seriale

przez Tyrr 05 lis 2013, 15:44
rotten soul napisał(a):"The Shield" i "The Wire" nazwano "Świat Gliniarzy" i "Prawo Ulicy". Dla mnie to brzmi jak tytuły tanich, banalnych sensacyjniaków klascy C i są wybitnie odpychające. Dobrze, że się nimi nie sugerowałem bo obie produkcje są wybitne, pod każdym względem.

Czemu jeszcze o tym nie słyszałem? :roll:
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

ulubione Seriale

przez deader 05 lis 2013, 15:46
Tyrr, o serialu czy o tym że wybitny? ;)

ulubione Seriale

przez Auman 05 lis 2013, 15:47
Moim ulubionym serialem (i jedynym który oglądam) jest "Kaliber 200 volt"
Auman

ulubione Seriale

przez rotten soul 05 lis 2013, 15:50
Tyrr,
No właśnie już usłyszałeś, a raczej przeczytałeś. Polecam, choć nie znam Twoich upodobań.
rotten soul

Sortuj wg