Co teraz robisz?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co teraz robisz?

przez UnityMitford 18 lis 2013, 19:44
kasiątko, musisz być ostrożna, bo masz dobre intencje, a ktoś może próbować Cię potem oskarżyć, że próbujesz zabłysnąć na czyimś nieszczęściu, wiesz
też nie wiadomo, czy starsza pani będzie chętna do współpracy + mogą się pojawić problemy, jeśli w jakiś sposób oczernisz jej syna
przygotuj sobie jakiś plan B na wszelki wypadek :D
UnityMitford

Co teraz robisz?

przez amelia83 18 lis 2013, 19:44
kasiątko, no wiem, muszę pomyśleć nad tym poważnie, całe zycie nie będę zasuwać w warzywniaku przecież...nie wiem dobrze mi w mojej pracy kurde cięzka decyzja
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Co teraz robisz?

przez Anna Maria 18 lis 2013, 19:46
UnityMitford, napiszę scenariusz rozmowy i Wam wkleję. Wtedy osądzicie. O synie może lepiej nie wspomnę, z resztą pomyslę jak to uchwycić by miało ręce i nogi a nikomu nie zaszkodzić.

-- 18 lis 2013, 18:47 --

amelia83, zapraszam post1411302.html#p1411302
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co teraz robisz?

przez czarnobiała mery 18 lis 2013, 19:49
amelia83, no przemyśl to, myślę, że propozycja fajna.

A ja właśnie zjadam budyń czekoladowy z orzechami i kokosem

przez Aneczak 18 lis 2013, 19:51
Pije piwo i robię warzywa z kurczakiem na kolację

Co teraz robisz?

przez Purpendicular 18 lis 2013, 19:56
kasiątko napisał(a):magnolia84, chcę napisać o takiej babci co Ją wszyscy palcami wytykają bo śmierdzi, a to całkiem inteligentna babka tylko: syn zabiera Jej rente i chodzi i żebrze i trochę zbzikowała na starość dlatego się nie myje, ale wywiad z Nią by był poczytny bo każdy w mieście Ją zna. Nie wiem tylko czy to by było etyczne. Chcę poruszyć zarazem problem znęcania się nad starszymi i zaniedbań z opieki społecznej.

Jeśli byłoby dobre, to nie sugeruj się etyką.
Purpendicular

Co teraz robisz?

przez Anna Maria 18 lis 2013, 19:58
Purpendicular, etyka jest wazna dla mnie jako człowieka
Anna Maria

Co teraz robisz?

przez deader 18 lis 2013, 19:59
kasiątko napisał(a): ograniczenia związku z zaprzyjaźnionymi poetami

Zazwyczaj nie bawię się w "Grammar Nazi", ale biorąc pod uwagę że nie pierwszy raz widzę u ciebie taką formę tego zwrotu, oraz to że parasz się profesją oparną na pisaniu - chciałbym przypomnieć że prawidłowa forma to "w związku" ;) Zadziwiająco dużo ludzi popełnia ten błąd, równie powszechne (i kłujące mnie w oczy) są formy "kobietą/mężczyzną" zamiast "kobietom/mężczyznom" ;) Tak tylko wtrącam, może ci się przyda ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Co teraz robisz?

przez Anna Maria 18 lis 2013, 20:01
deader, zawsze jestem wdzieczna za takie wskazówki bo niestety mam rażące braki a ostatnio o dziwo duzo zapamiętuję.
Anna Maria

Co teraz robisz?

przez Purpendicular 18 lis 2013, 20:06
kasiątko napisał(a):Purpendicular, etyka jest wazna dla mnie jako człowieka

Nie mam na myśli odejścia od etyki w stylu tego co wyprawiają pseudodziennikarze różnych pism w stylu Faktu czy Superexpresu, bo to jest żenada, tylko o to, żebyś nie obawiała się zaryzykować i napisać coś co może być kontrowersyjne i źle odebrane, bo mam wrażenie (oczywiście być może mylne) że trochę się tym sugerujesz. Jeśli sama czujesz, że to jest dobre, to pisz i się niczym nie przejmuj.
Purpendicular

Co teraz robisz?

przez deader 18 lis 2013, 20:08
kasiątko, no to git :great: Dobre masz podejście, bo nie każdy potrafi "przyjąć na klatę" takie "czepialstwo" - a jednak zawód dziennikarza nieco zobowiązuje jeśli chodzi o kwestie poprawnej polszczyzny. Sam pamiętam z krótkiego epizodu "dziennikarskiego" jak napisałem recenzję gry, dałem swojej dziewczynie do przeczytania i zwróciła mi uwagę na jedną rzecz. Był tam fragment: "Jednym słowem: gra jest marna". Zwróciła mi uwagę na to, że to są TRZY słowa :D Tak zapadło mi to w pamięć, że od tamtej pory stosuję zwrot "krótko mówiąc" kiedy coś faktycznie nie jest "jednym słowem" :D

Jak juz przy tych sprawach jesteśmy to podzielę się nieco zabawną (i pozytywną) obserwacją: otóż nasi forumowicze są wyjątkowo jak na internet zaznajomieni ze znaczeniem i prawidłowym użyciem słowa "bynajmniej" - które to słowo z niewiadomych przyczyn w niektórych kręgach zdaje się zastąpiło wyrażenie "przynajmniej" ;)

EDIT: Już po wysłaniu zauwżyłem kolejne pisarskie przekleństwo - powtórzenia. W dwóch zdaniach pod rząd zwrot "zwróciła mi uwagę" ;)
Ostatnio edytowano 18 lis 2013, 20:13 przez deader, łącznie edytowano 2 razy

Co teraz robisz?

przez Anna Maria 18 lis 2013, 20:09
deader, bynajmniej to ja lubię ostatnio pisac :oops:

-- 18 lis 2013, 19:10 --

bynajmniej aczkolwiek nie wiem czy na pewno :mrgreen:

-- 18 lis 2013, 19:10 --

Purpendicular, spróbuję napisać i będziecie moimi korektorami, ok?
Anna Maria

Co teraz robisz?

przez deader 18 lis 2013, 20:12
kasiątko napisał(a):deader, bynajmniej to ja lubię ostatnio pisac :oops:

Bo nie jest to bynajmniej niefajne słowo ;)

Co teraz robisz?

przez Anna Maria 18 lis 2013, 20:16
deader, w artykułach nie przypominam sobie, żebym pisałam, ale na forum tak :oops: Zapamiętam. Dzia :*
Anna Maria

Sortuj wg