Choroba a "Papiery"

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Choroba a "Papiery"

przez Margaryna9 19 sty 2010, 15:27
Mam pytanie.
Czy jezeli leczyłem się u psychiatry i brałem przez jakiś czas rente socjalną to będzier to jakoś rzutowało na póżniejszym życiu ? Dokładnie chodzi mi o to czy nie będe miał " nabrudzone" w papierach ?
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Choroba a "Papiery"

przez Divinira 19 sty 2010, 15:43
Choroba psychiczna nie jest niczym wstydliwym! Od 3 lat leczę sie na depresję, moi znajomi w pracy wiedzą o tym i nikogo to nie dziwi ani nie szokuje (no, może tochę szokuje, ale takie czasy :)) Nie zamierzam ukrywać swojego stanu, bo to może wpedzić w jeszcze większy dołek. Nie musisz wszem i wobec oświadczać,że masz problemy natury psychicznej, nikt nie wymaga, byś pisał o tym np. w swoim CV :) Trzeba być konsekwentnym i leczyć się. Gorzej, jeśli zaprzestasz leczenia lub w ogóle go nie podejmiesz. Dwa lata temu popoełniłam błąd i przerwałam leczenie, bo się dobrze poczułam (minęły stany lękowe, zaburzenia snu, równowagi, alergia). Teraz ponosze tego konsekwencje. natąpił nawrót choroby. Znów podjęłam leczenie i chcę pójśc na terapię grupową (szczerze polecam!). Pozdrawiam, Divinira.

przez ALEKS*OLO 19 sty 2010, 16:37
Nabrudzone w papierach?!?! :shock: a przepraszam bardzo czy choroba psychiczna to jest zbrodnia?? zabojstwo ? kradziez? ze ma sie nabrudzone w papierach? no sorry ale nie robmy ciemnogrodu bo to śmieszne jest .
Nerwica, depresja jak kazda inna choroba, czy za grype lub zawal serca ma sie nabrudzone w papierach??
Sami robimy z tego szopke a potem sie dziwimy , ze ktos nie rozumie choroby psychicznej.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 19 sty 2010, 17:00
Właśnie - nabrudzone w papierach to cvhyba niewłaściwe określenie.
Nerwica to zaburzenie- nieprawidlowe fukcjonowanie.
A nie zabójstwo kogoś!

przez shadow_no 19 sty 2010, 17:03
Osobiście posiadam nawet wypis ze szpitala psychiatrycznego, opowiadałem o swoich problemach przed milionami ludzi w tv i w niczym mi to nie przeszkadza. Ani nie spotkałem się z negatywnymi opiniami ani nie miałem żadnych trudności w pracy/szkole czy gdziekolwiek.
Spokojna głowa. Mamy rok 2010 ;)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Majster 19 sty 2010, 17:15
Tez mam żółte papiery i jakos nikt mi z tego tytulu pod gorke nie robi, a nie tajniaczę sie i nie konspiruje - jak ktos ma jakies pytania to nawet potrafie wprost o szpitalu opowiadac i nei mam jakichs wiekszych zahamowan. W koncu to nie przestepstwo i nie moja wina, alkoholikiem ani narkomanem tez nie jestem i nie bylem. Chociaz z drugiej strony uwazam jednak, ze mam farta bo nie wszedzie znajdujemy takich liberalnych, tolerancyjnych szefów w pracy ktorym jest "wszystko jedno".
Tomek - w jakiej tv wystepowales? Na to to juz trzeba jednak miec odwage ;)
Ostatnio edytowano 19 sty 2010, 17:24 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Żeby nie robić offtopicu wkleję tu: http://www.nerwica.com/programy-w-tv-t7671.html
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Helvetti 20 paź 2010, 21:00
Niby nic nie robi, ale mój kolega miał wypis z oddziału dziennego (miał zaburzenia odżywiania) i nie przyjęli do go wymarzonego technikum. Boję się, że ja też mogę mieć "takie papiery". Bo na pogotowiu przed płukaniem żołądka 2 lata temu pielęgniarka mnie straszyła, że już na zawsze będę miała to w papierach, a jak będę miała wypisy z 3 różnych oddziałów psychiatrycznych to się boję że to coś faktycznie robi...
got a date with suicide.

Sortuj wg