raj- piekło

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: raj- piekło

przez polakita 21 gru 2009, 15:18
shadow_no napisał(a):Bo uświadamiasz sobie, że to tylko Ty masz wpływ na swoje życie.

A mi wiara w Boga właśnie dała poczucie tego że sama odpowiadam za to co robię (a czego nie robię), nie jestem dziełem przypadku, mam wolną wolę i w każdej chwili mogę decydować o tym co robię, a skutki mogą być różne. I daje mi też energię i nadzieję na to że może być znacznie lepiej, i że to my sami sobie zrobiliśmy świat taki jaki jest, nie jest to wina Boga że ludzie się nawzajem ranią.

Nie jesteśmy ubezwłasnowolnionymi stworzeniami poruszanymi z góry, dla jasności, jeśli ktoś myśli że do tego prowadzi wiara to jest w błędzie...
polakita

przez LucidMan 21 gru 2009, 16:08
Religia i nauka tylko w połączeniu dają sensowne odpowiedzi na różne pytania (nawet te bezsensowne). Osobno: religia uczy tylko moralności i zasad rzeczywistości metafizycznej, a nauka uczy tylko praktyczności i zasad rzeczywistości materialnej. Poszukiwanie sensu bytu tylko w jednej, albo tylko w drugiej dziedzinie może nagle okazać się niewystarczające.
Lucid life

przez iryss 21 gru 2009, 17:21
Cześć Monika

Tak mnie zaciekawił temat i myślę że Bóg jest i to nie jest tak że On Ci coś zbrał...Zawsze bardzo wierzyłam że każdy ma swoją drogę i ona nie jest idealna ale szczęśliwa pełna miłości i piekna i wierze też że jeśli jestem na złej drodze to Bóg w brautalny lub mniej brutalny sposub próbuje mnie sprowadzić na drogę szczęscia...To mi daje siłe do wiary pomimo wszelkiego zła które mnie dotyka na codzień...Trzymaj się!!
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monika03 27 sty 2010, 22:03
moze kiedys sobie wybacze to wszystko:(co zrobiłam
monika03

Sortuj wg