Jak zakuć...materiał do egzaminu

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Jak zakuć...materiał do egzaminu

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 21:57
ten preparat to nie takie hop siup i nim zacznie dzialac to troche mija;) Swoja droga jak masz problemy tylko z ta koncentracja to nie pchaj sie w ssri .To nie witaminki i dopalacze;P

Jak juz chcesz zeby cos ci wypisala to polecam nootropil(piracetam) +lecytyna w takich samych dawkach .Aha i zacznij od 3.2 gramow piracetamu to zobaczysz sam jakie sa efekty;) koncentracja wzrosnie momentalnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piracetam

[Dodane po edycji:]

Magdalena

a moze po prostu uczysz sie do upadlego?:P
zdesperowany1

przez montechristo 30 gru 2009, 22:00
zdesperowany1 napisał(a):ten preparat to nie takie hop siup i nim zacznie dzialac to troche mija;) Swoja droga jak masz problemy tylko z ta koncentracja to nie pchaj sie w ssri .To nie witaminki i dopalacze;P

Jak juz chcesz zeby cos ci wypisala to polecam nootropil(piracetam) +lecytyna w takich samych dawkach .Aha i zacznij od 3.2 gramow piracetamu to zobaczysz sam jakie sa efekty;) koncentracja wzrosnie momentalnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piracetam

mam piracetam, aricetam, geraten w domu - znam to od 10 lat.

Ale w moim stanie to nie działa. Jeśli chodzi o ssri to zapytuj ebo leczę sie na nawrót cięzkiej depresji - mam Trittico i nic - jest jeszcze gorzej.
Dlatego pytam o to dziąłanie i co się konkretnie dzieje? bo idę do psychiatry 6 stycznia
Ostatnio edytowano 30 gru 2009, 23:19 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: cytowanie

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 22:05
aa to inna sprawa;)

W moim przypadku ssri zwiekszaja koncentracje i to bardzo a jezeli dobra jest koncentracja to wiecej zapamietujesz .Tak to działa

Nie wiem zaproponuj lekarzowi paroksetyna.Jak cos ma dzialac to napewno leki z tej podgrupy:) Lekarz bedzie wiedzial wiecej.:)

w gwoli scislosci paroksetyna to najsilniejszy ssri
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 30 gru 2009, 22:07
zdesperowany1 napisał(a):aa to inna sprawa;)

W moim przypadku ssri zwiekszaja koncentracje i to bardzo a jezeli dobra jest koncentracja to wiecej zapamietujesz .Tak to działa

Nie wiem zaproponuj lekarzowi paroksetyna.Jak cos ma dzialac to napewno leki z tej podgrupy:) Lekarz bedzie wiedzial wiecej.:)

w gwoli scislosci paroksetyna to najsilniejszy ssri

A tak zapytam - jak jest z libido? po tym leku? i po jakim czasie zobaczyłeś pełne działenie?

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 22:10
hehe libido bardzo słabe;) ale dluzej wytrzymasz aczkolwiek bez albo z mala "wyrazistym" orgazmem:)

zaczyna dzialac po 2 tygodniach jezeli chodzi o lecznicze dzialanie ,bo tak mozesz poczuc jego dzialanie juz po kilku godzinach od pzyjecia tabletki .Beda to pewnie na poczatku efekty uboczne;)

Kurka pelnie dzialanie,taki roztrzepany jestem ze nie patrze co czytam.Poczulem pozytywne dzialanie paroksetyny po 2 tygodniach od przyjecia 1 tabletki a pelnie dzialanie gdzies po poltora miecha.Ja przyjmowalem 40 mg;)
zdesperowany1

przez montechristo 30 gru 2009, 22:11
zdesperowany1 napisał(a):hehe libido bardzo słabe;) ale dluzej wytrzymasz aczkolwiek bez albo z mala "wyrazistym" orgazmem:)

zaczyna dzialac po 2 tygodniach jezeli chodzi o lecznicze dzialanie ,bo tak mozesz poczuc jego dzialanie juz po kilku godzinach od pzyjecia tabletki .Beda to pewnie na poczatku efekty uboczne;)

A jaka jest jego inna nazwa handlowa? nie mogę znaleźć tego w sekcji leki

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 22:12
seroxat ,rexetin,paromerck,xetanor

tych szukaj a seroxat najdrozszy.
zdesperowany1

przez montechristo 30 gru 2009, 22:29
zdesperowany1 napisał(a):hehe libido bardzo słabe;) ale dluzej wytrzymasz aczkolwiek bez albo z mala "wyrazistym" orgazmem:)

Kurka pelnie dzialanie,taki roztrzepany jestem ze nie patrze co czytam.Poczulem pozytywne dzialanie paroksetyny po 2 tygodniach od przyjecia 1 tabletki a pelnie dzialanie gdzies po poltora miecha.Ja przyjmowalem 40 mg;)

Trochę mnie załamujesz(chociaż już się bardziej nie da) że dopiero po 1,5 miesiąca zaczął dzałać na 100%.....
Nie wiem czy mnie ,,,przepnie" z tego trittico na paroksetynę...
A jak długo brałeś? ja walczę z depresja...

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 22:32
trittico na depresje? kurde ja bym od razu radzil Ci na paroksetyne.Jak bedziesz dobrze tolerowal to po 3 tygodniach zapomnisz co to depresja.

u mnie musialo to potrwac dluzej bo ja mialem silne natrectwa
zdesperowany1

przez montechristo 30 gru 2009, 22:38
zdesperowany1 napisał(a):trittico na depresje? kurde ja bym od razu radzil Ci na paroksetyne.Jak bedziesz dobrze tolerowal to po 3 tygodniach zapomnisz co to depresja.

u mnie musialo to potrwac dluzej bo ja mialem silne natrectwa

to mnie pocieszasz - serio. Mi depresja juz zabrała bardzo dużo. Trittico było dlatego ze w pierwszym epizodzie depresji który był zdjagnozowany w lutym tego roku dostałem CITAL i po miesiącu było ok - ja wyjechałem na 5 miesiecy do Londynu uczyć się anglika i nie byłem na codzień z moją sympatią. Ja przez okres brania Citalu zapomniałem co to sex!!!!!!!!!! i sobie sam odstawiłem po 3,5 miesiącach.
No i piekło wróciło. I dostałem trittico bo myślałem tez o swojej partnerce.....a teraz mam tak że ani nie mam ochoty na sex, ani depresja nie ustępuje....

Serio tak działała ta paroksetyna? a jak z pierwszymi dnaimi stosowania? i ile ją brałeś? i jak z odstawieniem?

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 22:42
montechristo napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):Nie wiem czy to zasługa leków, ale będąc na SSRI zdałam maturę na 90%.

A których dokładnie? i jakie dawki? i ostatnie pytanie - przez ile czasu je brałaś? i po jakim czasie zauważyłaś działenie tzw ,,pełne działanie"?

Brałam przez dwa miesiące:
Xanax 0,5mg SR, 2x dziennie
Clonazepam 0,5mg, 2x dziennie
I przez ponad trzy miesiące:
Asertin 50mg, 2x dziennie

Jako że brałam krótko to nie mogę nic powiedzieć o działaniu bo nie czułam żadnej różnicy- jedynie to że byłam pobudzona psycho-ruchowo i mogłam lecieć choćby na Syberię- zero lęku przed podróżami itp, ale uczucie ciężkiej głowy, ataki paniki, DD itd pozostały
Leki odstawiłam z dnia na dzień....i poczułam sie lepiej. Zero skutków odstawiennych.Mimo wszystko mi pomogły, bo bez nich skończyła bym marnie już w takim tragicznym stanie byłam..
magdalenabmw

przez montechristo 30 gru 2009, 22:45
magdalenabmw napisał(a):
montechristo napisał(a):
magdalenabmw napisał(a):Nie wiem czy to zasługa leków, ale będąc na SSRI zdałam maturę na 90%.

A których dokładnie? i jakie dawki? i ostatnie pytanie - przez ile czasu je brałaś? i po jakim czasie zauważyłaś działenie tzw ,,pełne działanie"?

Brałam przez dwa miesiące:
Xanax 0,5mg SR, 2x dziennie
Clonazepam 0,5mg, 2x dziennie
I przez ponad trzy miesiące:
Asertin 50mg, 2x dziennie

Jako że brałam krótko to nie mogę nic powiedzieć o działaniu bo nie czułam żadnej różnicy- jedynie to że byłam pobudzona psycho-ruchowo i mogłam lecieć choćby na Syberię- zero lęku przed podróżami itp, ale uczucie ciężkiej głowy, ataki paniki, DD itd pozostały
Leki odstawiłam z dnia na dzień....i poczułam sie lepiej. Zero skutków odstawiennych.Mimo wszystko mi pomogły, bo bez nich skończyła bym marnie już w takim tragicznym stanie byłam..

trochę krótko jak na depresję.....i co nie wróciła już depresja?

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 22:48
montechristo- a ja nie mam depresji tylko nerwicę lękową :smile:
magdalenabmw

przez montechristo 30 gru 2009, 22:48
magdalenabmw napisał(a):montechristo- a ja nie mam depresji tylko nerwicę lękową :smile:

Wiesz co ....ja chyba też.

Sortuj wg