Czy można pogrupować ludzi na pięknych i brzydkich?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Czy można pogropować ludzi na pięknych i brzydkich???

przez magdalenabmw 19 gru 2009, 12:55
Ostatnio czytałam ciekawy artykuł, wynikało z niego że urodę odbieramy podświadomie i u kobiet zależna jest ona od ustawienia oczu, ust i uszu. Była tam taka tabelka i można było sobie obliczyć ile nam brakuje do idealnego rozstawu, mi zabrakło 1 % a to chyba dobrze :smile: Napisała bym Wam całość i jak to liczyć, ale nie mogę tej gazety znaleść. Bądz co bądz ponoć jak sie patrzymy na jakąś babkę to odbieramy czy jest 'równa' a potem dopiero skupiamy się na oczach, ustach itd.
magdalenabmw

przez paradoksy 19 gru 2009, 13:00
ee mówisz o idealnych proporcjach twarzy?
odcinek nos-czoło można zgrabnie grzywką zatuszować ;) ale to tylko przykład.

oczy powinny być rozstawione w odległości jednego waszego oka między sobą, odcinek broda-podstawa nosa powinien być równy długości nosa i długości od końca nosa do linii włosów itd... to są te tzw. idealne proporcje twarzy.

nie zapominajmy, że makijażem również można zdziałać cuda.

Bądz co bądz ponoć jak sie patrzymy na jakąś babkę to odbieramy czy jest 'równa' a potem dopiero skupiamy się na oczach, ustach itd.

myślę, że to akurat jest sprawa indywidualna, bo dla niektórych np. liczy się tylko ładny nos, a reszta nie.
niektórzy w ogóle nie zwracają uwagi na te całe proporcje.
paradoksy

przez magdalenabmw 19 gru 2009, 13:22
Ja tylko piszę co przeczytałam. Naukowcy z jakiegoś uniwersytetu w USA robili badania i wyszło im że urodę kobiet odbieramy podświadomością i pierwsze na co każdy ponoć człowiek zwraca uwagę (mimo tego że nie zdaje sobie sprawy) jest nie rozstawienie oczu, nie wysokość czoła ale proporcje ust do oczu względem wysokości twarzy. Nie pamiętam tych parametrów, jakoś tam pamiętam że liczyłam długość całej twarzy od brody do włosów i potem od ust do oczu i jakoś mi wyszło że tylko 1% mi brakuje do idealnej równości. Nic o nosie czy szerokości twarzy tam nie pisali. pzdr
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez solipsea 19 gru 2009, 14:02
magdalenabmw napisał(a):Ja tylko piszę co przeczytałam. Naukowcy z jakiegoś uniwersytetu w USA robili badania i wyszło im że urodę kobiet odbieramy podświadomością i pierwsze na co każdy ponoć człowiek zwraca uwagę (mimo tego że nie zdaje sobie sprawy) jest nie rozstawienie oczu, nie wysokość czoła ale proporcje ust do oczu względem wysokości twarzy. Nie pamiętam tych parametrów, jakoś tam pamiętam że liczyłam długość całej twarzy od brody do włosów i potem od ust do oczu i jakoś mi wyszło że tylko 1% mi brakuje do idealnej równości. Nic o nosie czy szerokości twarzy tam nie pisali. pzdr

Hmmm...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
solipsea

przez Amy Lee 19 gru 2009, 14:46
Haha, dobre :) Ja bym jeszcze dodała - "Wirtualna Polska - przy nich "Fakt" i "SuperExpress" to prasa naukowa" :P

Prawdą jest, że harmonijna, proporcjonalna twarz wydaje nam się ogólnie ładna i nie jest to żadne epokowe odkrycie. Ale odchylenia od tego złotego podziału dają twarze wyrazistsze, oryginalniejsze ;)
Amy Lee

przez Natascha 19 gru 2009, 23:26
A ja mam to samo co Mateusz Damięcki- kocham drobne defekty. Są dla mnie jak "znak firmowy'' ukochanej osoby, wywołują we mnie czułość. Nie fascynują mnie ludzie, którzy wyglądają jak ożywione manekiny.
Drobna skaza dodaje człowiekowi odrobinę pikanterii
Natascha

Sortuj wg