"Złote Myśli"

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: "Złote Myśli"

przez Klinkier 23 lis 2010, 19:29
"Radość oczu jest początkiem miłości." Arystoteles :)

przez TAO 12 gru 2010, 16:08
Dawno tu nic nie pisane...
Podzielę się dzisiaj fragmentem książki Roberta Schwartza "Odważne dusze"...
Może pozwoli to na zrozumienie tego co się w obecnym czasie z nami dzieje.

"Podczas swych badań spotkałem pewnego młodego mężczyznę, który podczas medytacji skontaktował się ze swoim przyszłym wcieleniem, to znaczy z inkarnacja jego duszy w przyszłości. Jego przyszłe ja powiedziało mu, że ludzie z przyszłości nazywają obecny czas na ziemi "Epoka lęku". Proszę zwrócić uwagę na znaczenie tego określenia. Z niemal nieskończonej liczby opisów, jakie można zastosować do określenia naszych czasów wybrano właśnie lęk. Nasze czasy zdominowała emocja lęku. Jest ona tak dużą częścią naszej codziennej egzystencji, ze nawet jej nie dostrzegamy. Przenoszony z setek poprzednich wcieleń, nieuleczony strach tkwi głęboko w indywidualnej i zbiorowej świadomości. Aby go uleczyć, musimy go doświadczyć, a potem wznieść się ponad niego. Opór wzmacnia jedynie każdą energię. Życiowe wyzwania dostarczają na uleczenie lęków zarówno tych uświadomionych, jak i nie."

Dedykuję to wszystkim z tego forum... może to coś wyjaśni..?
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez *Wiola* 12 gru 2010, 16:43
A jak się doświadczyło , to co trzeba zrobić? Może jest tam jakaś instrukcja?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 12 gru 2010, 16:49
TAO napisał(a):... nieuleczony strach tkwi głęboko w indywidualnej i zbiorowej świadomości. Aby go uleczyć, musimy go doświadczyć, a potem wznieść się ponad niego.

Jak się wznieść ponad niego?
Gdyby to było takie proste Tomku, nikt nie szukałby pomocy u lekarzy, specjalistów.
Obrazek
Główny Moderator

przez TAO 12 gru 2010, 18:40
Monika1974,

Cóż... duża część odpowiedzi na to pytanie jest na tym wątku w moim chyba pierwszym poście, w którym streszczam fragment książki Ruiza. Podstawowy lęk to lek o to jak nas widzą inni i czy w związku z tym zasługujemy na ich miłość. To lęk pierwotny, moim zdaniem i nie tylko, któremu są podporządkowane wszystkie pozostałe lęki.
Tak bardzo boimy się naszych ciemnych stron, które, o ironio, nadają sens naszemu istnieniu jako przeciwieństwo tego czym w rzeczywistości jesteśmy, że aby je ukryć już nie tylko przed otoczeniem ale i przed sobą samym, jesteśmy gotowi sobie zrobić krzywdę.
I tu odpowiedź w pewnym sensie na pytanie wioli173, dostrzec je, zaakceptować, nie stawiać oporu tylko pokochać siebie jako jedną doskonałą całość.

Wiem, wiem, pięknie się pisze tylko jak przychodzi co do czego to kurrrrrwa doopa.

Przestanie być doopa, kiedy uwolnimy się od następnego pierwotnego uczucia, związanego z ocena naszych rodziców i z tym, że mamy być ich WIZYTÓWKĄ... czyli tym kim w istocie, jako kompletnie odrębne byty, nie jesteśmy... nieprawdaż Moniko? ;) ;) ;) Szkoła Montessorii się kłania.
TAO

przez *Wiola* 12 gru 2010, 20:45
A ja jestem i co z tego:(
Moderator

przez TAO 12 gru 2010, 21:44
wiola173,
nie rozumiem... jeśli to ad. mój post :bezradny:
TAO

przez *Wiola* 12 gru 2010, 21:49
Miałam na myśli to ,że jestem odrębnym bytem, nie mam problemu z uwolnieniem się od rodziców , ich oceną itd , a i tak mam ze sobą problemy:(
Moderator

przez TAO 12 gru 2010, 21:58
wiola173,

Kwiatuszku... ;) :D piszę o emocjach związanych z tym co robili z Tobą rodzice... a to zasadnicza różnica
TAO

przez *Monika* 12 gru 2010, 22:35
TAO napisał(a): Przestanie być doopa, kiedy uwolnimy się od następnego pierwotnego uczucia, związanego z ocena naszych rodziców i z tym, że mamy być ich WIZYTÓWKĄ... czyli tym kim w istocie, jako kompletnie odrębne byty, nie jesteśmy... nieprawdaż Moniko? ;) ;) ;) Szkoła Montessorii się kłania.

Prawdaż, prawdaż Thomasie ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez Sorrow 02 sty 2011, 18:24
Yes it is true what you may have heard whispering amongst the catacombs betwixt the night and nether-night! Why not say it out loud for all to hear. Let the fools doubt and sneer, it matters not. Be proud of your humanity and keep it unsullied and blessed.

This is as my Master told it to me and now I tell it to thee.

There are a billion names of damnation! A billion kinds of things that slither and slime and defile the land and sea and wind. Each thing is a kind of sin spawned by man's evil. And that man is very sinful there are many of these damned things and their power is great.

As the purpose of all things in nature is to increase so it is with the damned. They would we joined them and so they seek to overcome us. In alien forms they assault us. In sleep they come to spread doubt and fear among us. They would corrupt our hearts and see us damned too. Trust them not nor suffer them to live.

For each alien destroyed is a soul freed from eternal bondage. Each mortal alien life extinguished is a human soul raised to glory. Thus our eternal destiny is written in the blood of the alien.

With sword and spear destroy the alien. With cannon shot and gun blast smash the alien. With laser beam and searing plasma scatter the alien to the stars. With tooth and fist and hammer blows, with axe and shell and poison-bombs, with virus-charge and thermal mines!

Kill them! Kill them! Kill them all!

As my Master told it to me I now tell it to thee that thou shalt tell others in thy turn.

Najpiękniejsze, najlepsze słowa jakie kiedykolwiek spisanoObrazek.

Sortuj wg