Słuchajcie prośba o analize

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Słuchajcie prośba o analize

przez linka 05 lis 2009, 10:24
Piorun napisał(a):Adaś... każdy ćpun ma zaburzenia emocjonalne. Magik ćpał marihuanę, był ćpunem, z tego powodu musiał mieć zaburzenia. Dla mnie był niezłym muzykiem, ale nikim wielkim. Swoim życiem dowiódł jedynie, że kto ćpa, ten daleko nie zajedzie.

Po tetrahydrocannabinolu nie ma takich zaburzeń osobowości i utraty kontaktu z rzeczywistością.
Poza tym zastanowiłabym się nad słowem "ćpun" - marihuana nie uzaleznia fizycznie ani psychicznie, ponadto jest środkiem legalnym (coprawda nie u nas) - jest też mniej szkodliwa dla organizmu niż papierosy, no mniejsza z tym.

Magik brał kwas z tego co mi wiadomo a to troszkę co innego...... :roll:

Poza tym, analiza jednego utworu jest raczej mało możliwa, radziłabym posłuchać całej "Księgi tajemniczej" K44 - cała jest pełna takich psychodelicznych utwórów, poprostu niekoniecznioe ma to jakikolwiek związek z NN, taka była konwencja płyty, takie nastroje, ja bym się tu nie doszukiwała związków z zaburzeniami psychicznymi.
Poza tym po tej płycie jak wiadomo powstały jeszcze diwe, z których ani "w 63 minuty" ani "3:44" nie przejawiała tak krytycznych nastrojów. Kinematografia zresztą też nie jest jakoś specjalnie "zdołowana" teksty są już poważniejsze niż na 3:44 ale jak wiadomo panowie tez dorośli.
To co Magik powiedział Rahimowi:
""Rahim, wiesz co? Przez to WKU pojeb... mi się. To, co sobie kiedyś wmawiałem, żeby tylko grać niepoczytalnego przed komisją, teraz mną zawładnęło. Czuję, że kompletnie świruję"
Jak wiadomo powszechnie Magik, przez udawanie niepoczytalnego chciał uchonić się przed wojskiem, miał już żonę i dziecko wtedy, chyba odraczali mu to ze dwa razy ale jak widać nawał spraw na głowie, wydanie płyty, szukanie wyjścia z problemu dla mnie to wygląda poprostu na załamanie nerwowe........
Tak wygląda moje zdanie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Słuchajcie prośba o analize

przez Adaś2222 05 lis 2009, 11:43
Też właśnie słyszałem, że Magik chciał się uchronić przed WKU, hmmmmmmmmm z tego co piszesz to jest bardzo możliwe, że jak ktoś chce udawać chorego to potem role się odwracają i choroba opanowuje umysł.

Sortuj wg