PROBLEM - PO GIM DO LO ZAOCZNEGO !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

PROBLEM - PO GIM DO LO ZAOCZNEGO !

przez ola939393 31 paź 2009, 21:44
Hej.. Nazywam się Ola.. i niestety mam ciężki problem, mam nadzieję iż znajdę wsparcie, a nie niestosowne komentarze na mój temat..

Problem składa się z tego, że oblałam jeden rok w gimnazjum - wiązało się to z problemami prywatnymi..
Teraz jestem w 3 kl gim i zastanawiam się.. co dalej [?]
Przyszło mi na myśl, że mogłabym iść do LO zaocznego (co dwa tyg [sob i ndz]), a w dni powszednie do pracy.
W związku z tym, że w Lutym skończę 18 lat 2011 roku, a rok szkolny zacznie się w czerwcu 2010r. to myślę, że powinni mnie przyjąć do LO dla dorosłych (zaoczne), jednak mimo wszystko nie jestem pewna czy mnie przyjmą z powodu (jak napisałam wcześniej -oblanego roku)
Jest to szkoła PRYWATNA.. więc będą mieć kasę od ucznia.

Ale czy przyjmą mnie z moim problemem ?

Dziękuję na zapas za pomoc.
Ola

Re: PROBLEM - PO GIM DO LO ZAOCZNEGO !

przez iryss 31 paź 2009, 22:17
cześć olu
tak mnie zastanowił Twój problem i wiesz ale tak mi się wydaję ze to nie jest koniec świata przecież jestem w 1lo i powiem ci szczerze ze niemasz czego załować ja z checiom bym wróciła do gimnazjum. Myśle ze szkoły prywatne jak i normalne licea niemają problemu z takimi sprawami tym bardziej ze szkoł. prywatnym płacą za nauke. Niepowinnaś mieć problemów.
Pozdrawiam :smile:
trzymaj się
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez ola939393 31 paź 2009, 22:22
dziękuję Tobie ślicznie..
zmarnowałam sobie cały rok i teraz boję się, że pójście do szkoły wyższej będzie problemem, a dokładnie samo przyjęcie mnie..
Nie jestem głupia czy coś takiego.. jeśli chcę to potrafię się nauczyć itd..
Też rozważałam to, że przyjmą mnie do prywatnego LO zaocznego z powodu kasy..
Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez iryss 31 paź 2009, 22:32
Mysle ze jesli sie postarasz to przyjmą cię do kazdej szkoły dyrekcja niepatrzy na to czy zawaliłaś rok nczy nie bo skoro zawaliłaś to miałaś swoje powody i jesli chcessz się wygadać to lubie słuchać..w każdym razie oni patrzą na punkty z testów i na ocene z zachowania bo co innego jak ma się zachowanie bardzodobre i srednią wysoką a zachowanie niepoprawne i śr. wtedy mozna mieć niewiadomo jak wysoką. Liczy się ten rok i aktualny wysiłek zaangarzowanie
Poradzisz sobie jeśli bedziesz chciała i ja bym poszła na Twoim miejscu do zwykłego liceum napewno Cię przyjmą!

przez ola939393 31 paź 2009, 22:42
Mimo wszystko chciałabym do prywatnego.. Stać moich rodziców.. Zresztą sama bym także zarabiała dlatego chcę iść na zaoczne.

przez iryss 31 paź 2009, 22:54
Rozumiem ale mysle ze niama się czym martwić a jezlei ci to niedaje spokoju to moze przejć się do tego liceum i porozmawiaj np. z sekratarką ona ci napweno wszystko wyjaśni

przez ola939393 31 paź 2009, 22:58
Ok.. mam jeszcze czas.. dam jakoś sobie radę. Pozdrawiam i Dobranoc ;)

Ps. Dziękuję !

przez wovacuum 31 paź 2009, 22:59
dokladnie tak jak pisze iryss,najlepiej pojsc albo zadzwonic i to przesàdzi o sprawie :D pozdrawiam
wovacuum

przez iryss 31 paź 2009, 23:02
niema za co! słodkich snów

przez magdalenabmw 03 lis 2009, 23:29
Ale do LO dla dorosłych Cie nie przyjmą jesli 18 bedziesz miec w lutym 2011 a rok szkoly bedzie od czerwca 2010.
A swoją drogą to mysle ze marnujesz sobie 'dziecinstwo pozne'. Rok w plecy w gimnazjum to pryszcz. Na Twoim miejscu poszlabym do normlanego liceum, nie musisz pracowac zeby sie utrzymac przeciez. W pracy wcale nie jest tak rozowo jak myslisz... Szkoda czasu. Wykorzystaj swoja mlodosc na zabawe, imprezy, nauke itd zamiast na prace. Zdazysz sie jeszcze napracowac. U mnie np psychoanalityk stwierdzil ze za szybko doroslam bo tez chcialam pracowac itd i przez to mam nerwice.
Zastanow sie.
magdalenabmw

przez ola939393 04 lis 2009, 15:48
zastanawiam sie juz duzo razy..
i wiem co chce robic i nie chce zeby ktos zadzil moim zyciem ;)
dlatego zrobie i tak po swojemu .. dowiadywalam sie juz i przyjma mnie bez problemu..
napisalam ze jest to szkola prywatna takze nic nie straca a zyskaja..

przez magdalenabmw 04 lis 2009, 16:00
Ale dlaczego nie chcesz isc do dziennego liceum a potem na studia jak inny ludzie? czemu na siłę chcesz pracowac i uczyc sie zaocznie? Przecież nie musisz sie utrzymac, a na swoje wydstki mozesz sobie dorobic w weekendy czy po szkole np jako hostessa, a zaoszczędzilabys placenia za szkołe. Ciężko jest połączyc prace z nauką, wierz mi (studiuję zaocznie).
Jest okej, tylko wytlumacz dlazczego koniecznie chcesz isc na zaoczne liceum? ;)
magdalenabmw

Sortuj wg