Ciekawostki z zakresu medycyny

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Ciekawostki z zakresu medycyny

przez Anna R. 24 paź 2009, 20:15
Magdalenko, do paranoi nam daleko i nikt tu nie prowadzi antypigulkowej kampanii ;)

No sama widzisz, ze kobitki bardziej boja się cellulitu niż zatrzymania akcji serca :lol:

Ja tam pigułki rzuciłam, bo zafundowały mi słoniową skórkę pomarańczowa, i przerzuciłam się na coś innego.
Miałam tez zamiar mojej córce kazać przepisać Yaz lub Yasminelle, kiedy będzie już miała chłopaka, ale teraz jakos ten pomysł nie wydaje mi się dobry. Musze poszukać innych rozwiązań.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez magdalenabmw 24 paź 2009, 20:30
Pamietajcie, ze tabletki to nie jedyny sposob antykoncepcji :)
Ja w sumie od poltora roku nie stosuje innych metod niz stosunek przerywany i tez jest okej, mniej przyjemnie ale poki co skuteczne ;)
I tabletki i plastry są okej, ale pamiętajcie - najpierw znalesc dobrego lekrza, ktory zleci badania w tym hormonalne, najlepiej jeszcze serce zbadac czy jest ok i wtedy mozna brac. Naprawde jesli ma sie zdrowy organizm to jest niewielkie ryzyko skutkow ubocznych. Poprostu tabletki musza byc dobrze dobrane. Zawsze tez mozna brac abletki jednoskladnikowe, są 'delikatniejsze'.
magdalenabmw

przez Anna R. 24 paź 2009, 20:41
Magdaleno, przerywany jako metoda antykoncepcyjna??
A wstydź się mówić takie rzeczy publicznie kobieto :lol:
Ja miałam raczej na myśli Mirenę jako alternatywę pigułek.

Wiesz, co donoszą na temat Yasmin?

"Swissmedic, das Schweizerische Heilmittelinstitut, bestätigt das Ergebnis der jüngsten Studien aus Holland und Dänemark, wonach Yasmin gegenüber älteren Präparaten ein um etwa 80% erhöhtes Thrombose-Risiko verursacht. Die beiden Studien zeigten, dass Frauen, die Pillen der zweiten Generation einnehmen, gegenüber Frauen ohne Pille ein 3,6-mal höheres Thromboserisiko haben. Die Risikoerhöhung bei Pillen der dritten Generation liegt jedoch deutlich höher - je nach Gestagen 5- bis 7-fach höher gegenüber Frauen ohne Pille. Für Drospirenon-haltige Präparate wiederum lag dieser Faktor bei 6,3."

Szwajcarski Instytut Leków Swissmedic potwierdza wyniki najnowszych badan z Holandii i Danii, w których Yasmin powoduje zwiększenie ryzyka zachorowania na zakrzepice o około 80% w porównaniu ze starszymi preparatami hormonalnymi. Badania wykazały, ze u kobiet biorących pigułki drugiej generacji ryzyko zakrzepów jest o 3,6 raza większe niż u kobiet nie stosujących antykoncepcji hormonalnej. Ryzyko przy pigułkach trzeciej generacji zwiększa się 5-7 krotnie, a przy czwartej generacji (zawierających drospirenon) 6,3- krotnie"

Może nie wszystko, co nowoczesne jest najlepsze i bezpieczniej jest zaufać lekom starszym i sprawdzonym?
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 24 paź 2009, 20:57
Anno- pewnie lepiej brac te starszej generacji, ale akurat ja jako pacjentka nie mialam zbyt duzego wplywu na to ;) I wiecie, tez zalezy jak dlugo sie te tabletki bierze, czy pol roku czy 15lat, i czy sie przerwy robi.
p.s. Wiem, ze przerywany to nie jest antykoncepcja, ale na pigulki czy plastry nie moge sobie narazie pozwolic ze względow zdrowotnych a prezerwatyw nie trawie bo mam uczulenie na nawilzacze w nich zawarte, i to tak jak lizac cukierka przez papierek ;) Wiec duzego wyboru z antykoncepcja nie mam narazie.. A wole seks przerywany, niz zaden ;) Mysle ze kazdy facet czuje ze juz jest blisko i zdazy wyjac (brzydko brzmi, ale wiecie o co mi chodzi :mrgreen: ) Jak bede mogla brac pigulki to bede brac, narazie zdrowie nie pozwala.
p.s. Ciekawy ten tekst co napisalas o tych badaniach, troche przeraza...
magdalenabmw

przez Anna R. 24 paź 2009, 21:21
No wiesz, ja tez się zastanawiam, może coś w tym jest? Bo ta nastolatka, która została ostatnio sparaliżowana (w wyniku zakrzepicy płuc nastąpiło zatrzymanie krążenia i niedotlenienie mózgu) była okazem zdrowia. Miała 16 lat, nie paliła i zrobiono jej wszystkie niezbędne badania. Teraz nie może się poruszać i jest sztucznie odżywiana. Może nie powinno się w ogóle przepisywać pigułek tak młodym dziewczętom? Do niedawna uważałam, ze to dobry pomysł, ale teraz sama już nie wiem :?
Herbert Grönemeyer

przez magdalenabmw 24 paź 2009, 21:54
Hm niewiem, nigdy sie nad tym głębiej nie zastanawiałam. Teoretycznie młodszy organizm powinien być silniejszy, ale być może w praktyce tak nie jest. Niewiem do czego zależnym jest, że te skutki uboczne sie ujawniają u niektórych osób.. Ja w sumie zaczynając brać Yasmin miałam 18 lat, zaraz po urodzinach. Stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji, ale jak nic innego nie pozostaje... Facet jednak wie kiedy koniec. I ja też nie mogę porównywac się do 15 cz 16 latki która współżyje z chłopcem którego zna pół roku. Gdybym ja zaszła w ciąże to ok, nawet po cichu sobie planujemy ;)
Myślę, że dla młodych dziewczyn najodpowiedniejsza jest wstrzemiężliwość, ale jeśli juz MUSZĄ to chyba prezerwatywy i pigułki jednoskładnikowe, ew. globulki dopochwowe. I koniecznie odpowiedzialny partner (o ile jest to możliwe w tak młodym wieku)...
magdalenabmw

przez Anna R. 24 paź 2009, 22:29
Moja córka niedługo wchodzi w okres dojrzewania, a ze jest śliczna jak obrazek, to już się martwię :?

Z tą wstrzemięźliwością rożnie bywa, teraz dzieci zaczynają coraz wcześniej. Może zanim osiągnie odpowiedni wiek wymyślą coś lepszego niż Yasmin i spółka. A swoją drogą to faceci powinni brać pigułki :roll:
Herbert Grönemeyer

przez Paranoja 24 paź 2009, 22:51
zgadzam się z Tobą Anno, faceci nie rodzą nie są w ciąży to niech chociaż biorą tabletki, tylko która kobietą by takiemu ufała?
Paranoja

przez Anna R. 24 paź 2009, 22:58
Oni są na ogół tak przewrażliwieni na punkcie swojego zdrowia i potencji, ze prędzej by umarli niż brali hormony :?
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg