Parapsychologia... wierzyć, nie wierzyć?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez atrucha 14 cze 2006, 19:21
Odnaleźli się.. :twisted: :D Nic tu po nas :lol: 8)
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Sorrow 14 cze 2006, 19:22
Czemu?

przez atrucha 14 cze 2006, 19:24
kochajacy napisał(a):
Sorrow napisał(a):Dlatego właśnie agresywne psy powinno się usypiać a podludzi - eksterminować/zamykać w obozach pracy/reedukować. Trzeba dbać o czystość ulic.

kiedy widze cos takiego odechciewa mi sie dyskutowac :roll:
pzdr

Zaskoczona jestem :shock: Zabrzmiało to niemal jak "trzeba dbać o czystość rasy".. :?
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kochajacy 14 cze 2006, 19:25
Sorrow napisał(a):Czemu?

bo jestem zdecydowanym przeciwnikiem czegos takiego
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez Sorrow 14 cze 2006, 19:31
Czemu?

[ Dodano: Sro Cze 14, 2006 7:38 pm ]
atrucha napisał(a):
kochajacy napisał(a):
Sorrow napisał(a):Dlatego właśnie agresywne psy powinno się usypiać a podludzi - eksterminować/zamykać w obozach pracy/reedukować. Trzeba dbać o czystość ulic.

pzdr

Zaskoczona jestem :shock: Zabrzmiało to niemal jak "trzeba dbać o czystość rasy".. :?

To dlatego, że rasiści racjonalizują swoją nienawiść do innych ras przypisując im wszelkie negatywne cechy.
Rasizm i nazizm opiera się na kłamstwie, że inne rasy są gorsze i stanowią zagrożenie.

Myślisz, że dlaczego polityka dbania o czystość rasy uzyskała taką popularność?
Dlatego, że mordowanie niewinnych i przypadkowych ludzi przedstawiono jako eliminację przestępców i spiskowców.

Przymusowa reedukacja (resocjalizacja?) osób, które naprawdę krzywdzą ludzi, lub w skrajnym wypadku ich eksterminacja, czy też zamknięcie w obozach pracy jest czymś zupełnie innym.

To tak samo jakby podczas procesu sądowego pedofila stwierdzić, że "to pachnie zbrodniami komunistycznymi, bo wtedy też wsadzali do więzienia".
Ostatnio edytowano 14 cze 2006, 19:44 przez Sorrow, łącznie edytowano 1 raz

przez kochajacy 14 cze 2006, 19:44

wybacz ale tego rodzaju pogladow nie powstydziilby sie sam Nitsche :!:

dzieki za rozmowe
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez atrucha 14 cze 2006, 19:47
Sorrow napisał(a):Czemu?

[ Dodano: Sro Cze 14, 2006 7:38 pm ]
atrucha napisał(a):
kochajacy napisał(a):

pzdr

To dlatego, że rasiści racjonalizują swoją nienawiść do innych ras przypisując im wszelkie negatywne cechy.
Rasizm i nazizm opiera się na kłamstwie.

Myślisz, że dlaczego polityka dbania o czystość rasy uzyskała taką popularność?
Dlatego, że mordowanie niewinnych i przypadkowych ludzi przedstawiono jako eliminację przestępców i spiskowców.

Sorrow..Twoja odpowiedz nie satysfakcjonuje mnie. Agresja budzi agresję..Dlaczego chcesz zabijać jednostki,które przejawiają rasizm,nazizm..? Nie uważasz,ze w tym momencie stajesz się równy ich poziomom..? Wet za wet?
Przyjaciel forum

przez Sorrow 16 cze 2006, 23:59
Nie, po prostu nie chcę, żeby istnieli i żeby ich istnienie w jakikolwiek dotyczyło mojej osoby.

Nie wiem, czy zauważyłaś, ale państwo już stosuje agresję wobec takich jednostek :idea: .
Zwykle radzi sobie z takimi rzeczami za pomocą uprowadzenia i przetrzymywania przez kilka miesięcy w specjalnie zaprojektowanych do tego budynkach. Ewentualnie dokonuje grabierzy majątków.

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że Państwo Polskie ma specjalne budynki a nawet kompleksy do przetrzymywania porwanych ludzi? Zgroza.
Czy wyobrażasz sobie, co czuje osoba, którą uprowadzono a potem przetrzymywana zamknięta z dala od domu przez kilka lat :?:
Czy myślisz, że taka osoba, lub jej rodzina/przyjaciele nie chcą się za coś tak okrutnego mścić?

Tyle, że państwo jest nieudolne w tym co robi.
W przypadku takich podludzi, którzy nie wiedzą, że trzeba dać żyć innym w spokoju, konieczna jest reedukacja, czyli uczłowieczanie.
Nie zamknięcie w więzieniu, ale przymusowe lekcje dobrego wychowania i obóz pracy w, którym przez określony okres czasu będą wykonywać prace (oczywiście w ludzkich warunkach) dla dobra społeczeństwa.

Eksterminacja jest raczej ostatecznością - to znaczy jeżeli nie uda się ich zreedukować i dalej będą sie znęcać nad innymi to trzeba by ich uśpić.
W końcu zabijanie ludzi bez potrzeby jest strasznym marnotrawstwem zasobów... i życia.

Innej drogi nie widzę. Tak jak jest po prostu być nie może, bo to droga do nikąd.

kochajacy napisał(a):

wybacz ale tego rodzaju pogladow nie powstydziilby sie sam Nitsche :!:

dzieki za rozmowe
pzdr

Skoro nie chcesz bezpiecznych ulic na których szanowane są podstawowe zasady grzeczności, to rzeczywiście pora zakończyć naszą rozmowę.

Edit:
Wszelkim miłośnikom poszanowania życia neonazistów i innych podludzkich kryminalistów polecam najnowszy Newsweek.

Dziękuję wam, zdrajcy :evil:

przez DarkAngel 17 cze 2006, 13:37
Sorrow to może usypianie zaczeliby od Ciebie? W sumie w swoich wypowiedziach niczym nie różnisz sie od rasistów, nazistów o których piszesz....
Obrazek
ExModerator

przez Sorrow 17 cze 2006, 14:19
"Nie różnisz się od nich"/"będziesz taki sam jak oni", często to słyszę, ale to są słowa bez pokrycia.

Różnię się od nich. A wiesz czym?

Nie planuję wymordowania ludzi za to, że ich nie lubię/za to, że nie są tacy jak Ja.

Ani nie próbuję zamienić świata w jednorodną dystopię.

Nie napadam ludzi na ulicach, nie napastuję dzieci, nie wyzywam przechodniów.

Nie zakładam stron internetowych z namiarami na osoby, których poglądów/wyglądu nie lubię.

Jestem tylko zwykłym człowiekiem, który chce, bym, Ja i inni zwykli obywatele byli bezpieczni.

Nie widzisz jak fałszywe jest to przyrównanie?
Mam lepsze przyrównanie:

Pozwalasz, by naziści żyli i działasz przeciwko usunięciu ich.
Pomagasz im w ten sposób istnieć.
Przez to, że istnieją, że czynią zło cierpią ich ofiary.
Pomagając im istnieć pomagasz im czynić zło.
Przez Ciebie cierpią ich ofiary.
Jesteś taki jak oni.

Rozumiesz?
Pobłażając ich złu, współdziałasz z nimi, przez to jesteś tylko jednym z katów, tyle, że zamiast pięściami, pomagasz im swoją biernością.

W sytuacji, w, której jest kat i ofiara nie ma miejsca na stawanie po środku. Albo uznajesz robienie wszystkiego by zapewnić ofierze i potencjalnym ofiarom bezpieczeństwo, albo jesteś częścią problemu.

przez Virginia 17 cze 2006, 15:34
Sorrow napisał(a):Tyle, że państwo jest nieudolne w tym co robi.
W przypadku takich podludzi, którzy nie wiedzą, że trzeba dać żyć innym w spokoju, konieczna jest reedukacja, czyli uczłowieczanie.
Nie zamknięcie w więzieniu, ale przymusowe lekcje dobrego wychowania i obóz pracy w, którym przez określony okres czasu będą wykonywać prace (oczywiście w ludzkich warunkach) dla dobra społeczeństwa.

Eksterminacja jest raczej ostatecznością - to znaczy jeżeli nie uda się ich zreedukować i dalej będą sie znęcać nad innymi to trzeba by ich uśpić.
W końcu zabijanie ludzi bez potrzeby jest strasznym marnotrawstwem zasobów... i życia.

wiesz Sorrow nigdy nie napisalam do nikogo tego na tym forum, ale Twoje poglady wymagaja intensywnego leczenia!!!! Majac takie "kwiatki" w glowie nie dziwie sie, ze wytworzyla sie u Ciebie nerwica. To oczywiscie nie Twoja wina, penie zostales bardzo skrzywdzony.... ale jestes teraz opowiedzialny za swoje zycie. Twoje poglady sa tak samo mroczne jak i rysunki, napawaja obawa, delikatnie mowiac...
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez Sorrow 17 cze 2006, 16:04
Oczywiście, lepiej zostawić wszystko tak jak jest, zostawić bandytów samym sobie, żeby mordowali ludzi, pedofili, żeby gwałcili dzieci, młodych huliganów by się staczali.

Wiesz, to Twoje poglądy są chore.
Nie można zostawiać zła samemu sobie, nie można pozwać, by młodzież przez złe wychowanie i przez ignorowanie jej chamstwa wyrastała na bandytów, nie można pozwalać, by bandyci żyli i napadali ludzi.
Przez to, że na to pozwalasz, że pozwalasz na tworzenie się zła (i mówiąc o źle nie mówię o relatywistycznym źle określonym przez religię, tylko o realnym, brutalnym krzywdzeniu ludzi) i na jego istnienie pozwalasz na to, by ludzie byli krzywdzeni.
W ten sposób wyrażasz zgodę na morderstwa, gwałty, pedofilię, pobicia, porwania, szyderstwa i wyzwiska.

Wiesz, co jest najgorsze w byciu krzywdzonym?
Samotność, całkowita samotność.
Bo kiedy człowiek jest ofiarą ci, którzy mają władzę/siłę/możliwości mu nie pomogą, bo zbyt są zajęci litowaniem się nad katem i szanowaniem wartości jego cholernego, bezwartościowego życia.
To ma być zdrowe?

Zresztą, co jest niby chorego w tym, by z podczłowieka, który potrafi tylko przesiadywać na ławce i wyzywać innych zrobić człowieka, to znaczy nauczyć go uczciwej pracy i zachowywania się w społeczeństwie zanim zostanie bandytą, czy gwałcicielem i zacznie jeszcze bardziej krzywdzić ludzi?

Co jest złego w wybiciu bandytów, żeby już nigdy nie mogli dokonywać rozbojów, mordów i gwałtów?
Czy tak bardzo z nimi jesteś związana, tak bardzo ich kochasz, że wolisz ich dobro od dobra ich ofiar?
Mówisz o odpowiedzialności za siebie, za swoje życie...
Wyobraź sobie, że to oni powinni ponieść konsekwencje swojego zła (usunięcie ich) albo jeżeli nie ponoszą konsekwencji za to co robią, to trzeba ich ubezwłasnowolnić i leczyć.

Każde inne postępowanie jest zdradą i okrucieństwem wobec ich ofiar i potencjalnych ofiar.

przez kochajacy 17 cze 2006, 19:14
Sorrow napisał(a):Mam lepsze przyrównanie:
Jesteś taki jak oni.

o matko :!: :shock:
to przekonanie to jakas koszmarna paranoiczna wizja swiata
calkowicie sie z tym nie zgadzam :!:
dlaczego :?:
dlatego ze 40 milionow obywateli Polski jak i kazdego innego kraju ma pelne prawo do prowadzenia prostego spokojnego zycia w ktorym nie ma miejsca na walke i poczucia zagrozenia
nie po to podczas 2-giej wojny swiatowej wiele milionow ludzi walczylo o pokoj i ginelo za pokoj zebysmy teraz my musieli zyc w wyimaginowanej rzeczywistosci pelnej niebezpieczenstwa i oblakanczych wizji i pogladow dotyczacych likwidowania grup przestepczych za pomoca samosadow :!:
w cywilizowanym,normalnym kraju od zwalczania neonazistow i wszelkich grup przestepczych innej masci sa organy scigania takie jak policja i prokuratura, dziala to na bardzo prostej zasadzie
mianowicie : jesli widze cos takiego co choc tylko troche mnie niepokoi to dzwonie i informuje o tym policje ,straz miejska, straz pozarna lub pogotowie ratunkowe.
to instytucje oplacane z naszych podatkow i kazdy z nas ma swoj wklad pieniezny ktory daje od siebie po to by powyzej wymienione organy dbaly o porzadek i nasze bezpieczenstwo.
a to ze powiesz mi to ze Policja jest nieskuteczna to bardzo malo znaczacy argument dlatego ze inne metody nie leza juz w gestii normalnego obywatela.
nie rozumiem dlaczego probujesz generowac w sobie i innych jakis dziwny niepokoj :?:
ty masz poczucie spelnienia jakiejs misji walki ze zlem ,widzisz je wszedzie wokol ,doslownie wszedzie widzisz to co chcesz widziec :idea: widzisz naprzemiennie obrone i atak
ja np. zamiast nienawisci ,wyimaginowego oblezenia i ogolnego haosu
wole dostrzegac pozytywne strony swojej egzystencji ,nie musze walczyc ,bo kiedy mam czas wolny moge wyjsc sobie do parku i posiedziec na lawce ,moge isc sobie do kina z usmiechem na ustach nie czujac sie zagrozonym, moge czuc sie wolnym czlowiekiem ktory zasluguje na spokoj ,milosc i szczescie.
mam wrazenie ze twoje wyobrazenie swiata jak miejsca bezpiecznego i przyjemnego zupelnie umarlo :idea: to dla ciebie zupelna abstrakcja :idea:
zastanow sie
czy warto robic sobie z umyslu pole bitwy :?:
czy moze lepiej znalesc odskocznie :?: spokoj i ukojenie :idea:
pzdr
[ Dodano: Sob Cze 17, 2006 7:22 pm ]
Nie dobędę żadnych mieczy,
nie pochwycę żadnych oręży,
nikt temu nie zaprzeczy,
milość wszystko zwycięży,
prząść życiodajną nić ! zawsze przy tobie być !
gdzie podąży za blaskiem nienawiść skryta ?
czy serce mieć ? czy sercem zyć ?
nie wrog lecz ono mnie o to zapyta.

przez Sorrow 17 cze 2006, 22:28
kochajacy napisał(a):
Sorrow napisał(a):Mam lepsze przyrównanie:
Jesteś taki jak oni.

o matko :!: :shock:
to przekonanie to jakas koszmarna paranoiczna wizja swiata
calkowicie sie z tym nie zgadzam :!:
dlaczego :?:
dlatego ze 40 milionow obywateli Polski jak i kazdego innego kraju ma pelne prawo do prowadzenia prostego spokojnego zycia w ktorym nie ma miejsca na walke i poczucia zagrozenia

Nie jest paranoiczna. Jest prawdziwa.
Zło i zagrożenie nie musi dotykać wszystkich, by wymagało likwidacji.
Wystarczy, że dotyka jednostek.
Na tym polega problem. Zamiast dostrzegać przewagę liczebną ludzi chcących żyć spokojnym życiem i wykorzystać ją, chowasz głowę w piasek i mówisz, że problemu nie ma, bo Ciebie nie dotyczy.

Czy rozumiesz, że nie potrzeba tysięcy ani setek ludzi, by kogoś zabić albo w inny sposób skrzywdzić?
Wystarczy jedna osoba. I co wtedt te kilka tysięcy spokojnych i uczciwych osób znaczy, jeżeli tak są zaabsorbowani swoim spokojnym i uczciwym życiem, by kłopotać się tym, że ktoś inny jest prześladowany/napadnięty/gwałcony/mordowany?

kochajacy napisał(a):nie po to podczas 2-giej wojny swiatowej wiele milionow ludzi walczylo o pokoj i ginelo za pokoj zebysmy teraz my musieli zyc w wyimaginowanej rzeczywistosci pelnej niebezpieczenstwa i oblakanczych wizji i pogladow dotyczacych likwidowania grup przestepczych za pomoca samosadow :!:

Jak widzę, nadal nic nie rozumiesz. Niebezpieczeństwo i krzywda nie dotyczą Ciebie, więc nie widzisz powodów dla, których ktokolwiek miałby się nim przejmować, twierdzisz, że są wyimaginowane.

To jest typowa postawa ludzi na przykład w szkolnictwie, które jako, że im się nic nie dzieje nie reagują na to, jak uczniowie są bici, czy zastraszani na przykład przez staraszych kolegów (a widziałem i odczuwałem już takie rzeczy nie raz).
Z tego, co widziałem, to ludzie, którzy nie doświadczają, nie doświadczyli ataków ze strony innych są prawie całkowicie pozbawieni empatii do ofiar takich ataków.

Po drugie, nie mówię o samosądach. Mówiłem o użyciu uzbrojonej milicji do zapewniania bezpieczeństwa. Tak się składa, że policja nie ma środków do zapewniania bezpieczeństwa świadkom i tym podobnych.
Użycie uzbrojonych sił do likwidowania próbujących się zemścić, czy zastraszających bandytów jest o wiele bardziej wydajne niż zostawienie będących celem osób samych sobie.

Nie mówię o działaniach bezprawnych a częściowo zmilitaryzowanych.

kochajacy napisał(a):a to ze powiesz mi to ze Policja jest nieskuteczna to bardzo malo znaczacy argument dlatego ze inne metody nie leza juz w gestii normalnego obywatela.

A czy Ja mówię o normalnych obywatelach? Mówię o drastycznym zwiększeniu skuteczności policji

Tak swoją drogą, to bardzo ciekawe, że skupiasz się na jakichś koszmarnych wizjach samosądów i tyranii a całkowicie ignorujesz moje spostrzeżenia na temat konieczności uczenia młodych ludzi upośledzonych pod względem społecznym korzystania z inteligencji interpersonalnej, dobrego zachowania i szacunku dla bezpieczeństwa innych.

kochajacy napisał(a):nie rozumiem dlaczego probujesz generowac w sobie i innych jakis dziwny niepokoj :?:
ty masz poczucie spelnienia jakiejs misji walki ze zlem ,widzisz je wszedzie wokol ,doslownie wszedzie widzisz to co chcesz widziec :idea: widzisz naprzemiennie obrone i atak

Nie widzę go wszędzie, gdybym widział je wszędzie, nie pisałbym takich rzeczy, bo bym nikomu nie mógł zaufać.
Zauważ, że zło nie musi być wszędzie, by być groźne.
Ataku na WTC nie dokonał tłum amerykanów a kilkunastu terrorystów ukrytych wśród nich - kilkunastu ludzi, a zginęły przez nich tysiące.
Zło jest mniejszością, zdecydowaną mniejszością. Właśnie dlatego nie widzę powodu by je i skutki jego zbrodniczej działalności tolerować.

kochajacy napisał(a):ja np. zamiast nienawisci ,wyimaginowego oblezenia i ogolnego haosu
wole dostrzegac pozytywne strony swojej egzystencji ,nie musze walczyc ,bo kiedy mam czas wolny moge wyjsc sobie do parku i posiedziec na lawce ,moge isc sobie do kina z usmiechem na ustach nie czujac sie zagrozonym, moge czuc sie wolnym czlowiekiem ktory zasluguje na spokoj ,milosc i szczescie.

Tak, ale jak już mówiłeś Ciebie nikt nie prześladuje.
Widzisz, Ja też zasługuję na spokój i miłość i szczęście.
Niestety są podludzie, które mają wręcz przeciwne zdanie na ten temat.
Ja nie mam problemów ze zwykłymi bandytami, gwałcicielami i całą resztą (choć, jako, że nie jestem całkowitym egoistą, z uwagi na ich ofiary, zarówno te obecne jak i te przyszłe moją wolą, jest by przestali istnieć.) ale z podludźmi, którzy specjalnie trenują, by uczynić moje życie niebezpiecznym.

Tak więc jest drastyczny rozdźwięk pomiędzy tym do czego Ja mam prawo a tym do czego te istoty dążą. Jako, że ich akcje i ideologia są wymierzone bezpośrednio przeciwko temu mojemu prawu, jestem za ich zdecydowaną likwidacją. Czy to takie trudne do zrozumienia?

Na tej samej zasadzie potrafię współczuć innym ofiarom przemocy i pragnę likwidacji także tych, którzy są ich prześladowcami.
A dzieje się dlatego, że nie jestem egoistą, który wyobraża sobie, że skoro Ja jestem bezpieczny, to inni są także i nie ma na co narzekać.

kochajacy napisał(a):mam wrazenie ze twoje wyobrazenie swiata jak miejsca bezpiecznego i przyjemnego zupelnie umarlo :idea: to dla ciebie zupelna abstrakcja :idea:
zastanow sie
czy warto robic sobie z umyslu pole bitwy :?:
czy moze lepiej znalesc odskocznie :?: spokoj i ukojenie :idea:
pzdr

Widzisz, do tego się sprowadza problem.
Jak już mówiłeś, Ciebie nikt nie prześladuje za to, kim jesteś.
Mnie tak.
W internecie nie ma stron z poradami jak zabić kochającego, ani zaleceń by zabijać jednego kochającego dziennie. Ani też nie ma radia internetowego mówiącego o tym jak bardzo biała rasa jest lepsza od kochającego i że dla przetrwania rzeczonej białej rasy trzeba go zgładzić.

Ale za to są strony mówiące te rzeczy na mój temat. I są też ludzie, którzy, te pomysły chcą na mnie egzekwować.

Widzisz, nie zrozumiemy się, dlatego, że Tobie nikt nie wypowiedział wojny.
Tak samo jak nikt z Europy nie rozumie tego, co czuli i robili po WWII Żydzi ani tego, co czuli i robili po XI/11 Amerykanie.

kochajacy napisał(a):Nie dobędę żadnych mieczy,
nie pochwycę żadnych oręży,
nikt temu nie zaprzeczy,
milość wszystko zwycięży,
prząść życiodajną nić ! zawsze przy tobie być !
gdzie podąży za blaskiem nienawiść skryta ?
czy serce mieć ? czy sercem zyć ?
nie wrog lecz ono mnie o to zapyta.

Egoista. Szkoda, że nie masz ciemnej skóry albo nie że nie żyją w Twojej okolicy ludzie, którzy chcieliby Cię zabić albo pobić ze względu na kolor skóry, może byś zrozumiał, że miłość nie jest uniwersalnym lekarstwem na nienawiść i uprzedzenia innych osób.

Sortuj wg