Parapsychologia... wierzyć, nie wierzyć?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez grown-up19 28 maja 2006, 23:20
w moim mniemaniu ta cała tarocistka nie powinna była mówić tego wszystkiego mojej znajomej. na tym nie polega jej 'zawód'. powinna raczej dać jej wskazówki co robić, a czego nie, a nie stawiać ją przed faktem 'stanie się to i to'. Aśka (powiedzmy, ze to imie mojej znajomej) całkiem zignorowała to co powiedziała jej ta facetka, przypomniała sobie o tym dopiero po kilku latach, kiedy te nieszczęscia jej się już przydarzyły. pozdrawiam
Obrazek

przez Minhoi 10 cze 2006, 11:57
Co do parapsychologii baaaardzo szeeeroko pojętej, lub tez zagadnień kontrowersyjnych z zakresu psychologii manipulacyjnej czy perswazyjnej, są ku temu różne szkoły (tudziez różne nazwy). Naprawde jest w czym wybierać. Jedna szkoła mówi o tym, aby wywierać wpływ poprzez pokazywanie korzyści, druga, poprzez ujawnianie strat. Metaprogramy poszeregowały postrzeganie naszych umysłów, a Hellinger wykopuje karmy aborcji sprzed pokoleń.
Mamy doskonałe mozliwości wyboru wg. własnych preferencji. Kiedys były tylko fusy, teraz nawet odpowiedni kąt rzucania spojrzeń naszego rozmówcy mówi o nim wszystko.... Ach, nic tylko kochac XXI wiek!

przez Sorrow 10 cze 2006, 14:06
Mi się najbardziej podoba podejście Magyi Chaosu.
Tylko, że jak ktoś już napisał, osoby z problemami psychicznymi nie nadają się do używania magyi :( .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kochajacy 10 cze 2006, 14:30
melissaa napisał(a):.Mam wujka który siedzi w tym wszystkim po uszy astrologi ,horoskopach jest tak niesamowity ze zawsze jak sie z nim widzimy sypie roznymi radami uwazaj na to albo na to pozatym jest swietnym psychologiem obserwujac kogos przez krótki czas potrafi ci powiedziec jaka ta osoba jest po gestach nie wiem po czym

osobiscie sadze ze wszelkie odmiany astrologii, wrozb z kart tarota, z fusow itp. to tylko przykrywka pod ktora kryje sie specyficzna wiedza psychologiczna,filozoficzna i metafizyczna osob ktore dopuszczaja sie tych praktyk.
wrozka ja posiadajaca po wizualnych ogledzinach i krotkiej rozmowie z "pacjentem" na odpowiednie tematy jest w stanie wysnuc wiele trafnych wnioskow dotyczacych jego wyobrazen ,oczekiwan i podejscia do zycia
osoba taka doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze ow "pacjent"
jest tym na czym skupia swoja uwage ,ze jego indywidualne wyobrazenia sa odbiciem jego rzeczywistosci
odpowiednio wykorzystujac szeroka wiedze w praktyce mozliwe jest dopasowanie swojej "diagnozy" do toku myslenia i realiow w ktorych funkcjonuje "pacjent"
stad prawdopodobnie czeste przypadki sprawdzalnosci tych wrozb itp.

pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez Minhoi 11 cze 2006, 14:02
Tu się z Tobą kochajacy po części zgodzę - pod etykietką czary-mary kryją się róznorakie zabiegi psychologiczne. Trzeba napewno miec predyspozycje, potrafić 'czytać' z człowieka. Ale znam przypadki, kiedy moje koleżanki bywały u wróżek stawiających zwykłe karty czy tarota i bez żadnego wywiadu idealnie odczytywały scenariusze z przeszłości. Sprawdzały sie tez po części analizy persektywy na przyszość. Nie potrafie sobie tego wytłumaczyć. Nie pokusiłabym sie na korzystanie z takich usług. Nie chce żeby ktokolwiek mnie 'prognozował'.

Raz w zyciu napotkałam się na osobe która potrafiła z kart przewidziec przyszłość.. przez telefon! czyli nie widziała w ogóle osoby której wróżyła! potrzebowała tylko daty urodzin i opis problemu... - usłyszałam parę kwestii które w 100% sie sprawdziły. Były to realistyczne i poniekąd pozytywne wróżby, było mi wiec łatwiej uwierzyc:)

przez kochajacy 11 cze 2006, 15:22
Minhoi napisał(a):Raz w zyciu napotkałam się na osobe która potrafiła z kart przewidziec przyszłość.. przez telefon!

nie wiem jak to wytlumaczyc ,zbiegi okolicznosci sie zdarzaja , nie sadze jednak osobiscie by ktokolwiek mial dar przewidywania przyszlosci
poprostu nie jestem gotowy zeby przyjac takie przekonanie bo nie widze zadnych chodzby najmniejszych wiarygodnych dowodow na to
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez agapla 11 cze 2006, 15:33
Ja sie zgodze z Minhoi , napewno coś w tym jest bo sama na sobie tego doświadczyłam i przykro mi nie uwierzę żeby to były zbiegi okolicznośći!

przez Minhoi 11 cze 2006, 15:41
Agapla, a kto tu mówi o zbiegach okoliczności?
Przecież właśnie mówię, że coś w tym jest...
fakt, że nie ma na to naukowych dowodów, tak jak na wiele innych rzeczy, których nie da się zbadać.... po prostu się w to wierzy albo nie:)

przez agapla 11 cze 2006, 15:44
Kochający mówi o zbiegach okolicznośći, ja się przychylam do twojego zdania Minhoi :roll:

przez DarkAngel 11 cze 2006, 16:02
Jak wiadomo nasz mózg jest wykozystywany w małej części......być moze te nieaktywne części odpowiedzialne sa za takie "moce".....kto to wie..... Moze ludzie przyszłosci odpowiedza na to pytanie.....nam zostaja domysły... ;)

Osobiscie wierze że sa osoby z darem zagladania w przyszłośc... Jednak wiele jest oszustów itp... Boję sie co mógłbym zobaczyć w przyszłości tej bliskiej jak i dalekiej....dlatego nie chdze do wróżek... Lepiej żyje sie w niewiedzy....
Obrazek
ExModerator

przez kochajacy 11 cze 2006, 16:33
Jak wiadomo nasz mózg jest wykozystywany w małej części.

DarkAngel napisał(a):Lepiej żyje sie w niewiedzy....

mysle ze wziales sobie za gleboko do serca te zdania ;)

przez DarkAngel 11 cze 2006, 16:36
no tak zapomniałem.....Mózg GURU kochajacego wykozystywany jest w 120%.... aż sie przegrzewa i jeszcze ten uwierający tupecik..... uwazaj!!! GROZI AWARIĄ!!!!! :mrgreen:

KURDE ZA PÓŹNO!!!!
Obrazek
ExModerator

przez Sorrow 11 cze 2006, 16:43
Mam małe pytanie...

Czy przewidziana "przyszłość" to wyrok, czy tylko tendencje?

przez Virginia 11 cze 2006, 16:56
Sorrow napisał(a):Czy przewidziana "przyszłość" to wyrok, czy tylko tendencje?

nigdy nie wyrok, ale trudno sie uwolnic od sugestii. Dlatego najlepiej tego unikac, zeby nie wpasc w zamkniete kolo "samospelniajacej sie przepowiedni"

Jestes wolna istota, w kazdej chwili podejmujesz wybor, zniewala Cie i ogranicza tylko Twoj umysl, na ktorym Ty sam powinienes i mozesz miec kontrole.

Szczesliwi Ci, ktorzy sa panami wlasnego losu... podgladanie przyszlosci to jednak przeciwny kierunek!! w przepasc niestety.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

Sortuj wg