Parapsychologia... wierzyć, nie wierzyć?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez snaefridur 28 maja 2006, 02:13
DarkAngel napisał(a):le ok.... poprawie sie

Jest taki stary i sprawdzony specyfik ,który sprawia ,że jest się eloeloelokwentnym :D.
snaefridur

przez DarkAngel 28 maja 2006, 02:54
Virginia i namieszałas...hehe. Czuję po kościach ze grypa sie zbliza duzymi krokami..... :D :D :D
Obrazek
ExModerator

przez forever 28 maja 2006, 11:38
hej,
mi podoba sie postawa ucznia, bycia otwartym wtrdy mozna duzo sie nauczyc..
tak zwana racjonalność, psychologia oparta jest na nieracjonalnych podstawach hehe ale nie każdy ma odwage to zobaczyc.

kochajacy..chcialam Ci to napisac osoba ktora sie za taka uwaza nie jest kochajaca.
wybaczyć to znaczy wszystko zrozumieć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Virginia 28 maja 2006, 11:49
forever napisał(a):hej,
tak zwana racjonalność, psychologia oparta jest na nieracjonalnych podstawach hehe ale nie każdy ma odwage to zobaczyc.

bycie uczniem w ezoteryce akurat nie jest dobrym rozwiazaniem, bo sklania do eksperymentow. Kiedy ma sie problemy ze swoja psychika, takie wstrzasy moga byc oplakane w skutkach wywolac chorobe, albo jeszcze bardziej ja nasilic. Nie znam osoby, ktorej ta wiedza pomoglaby w zyciu, bo po prostu nie ma drogi na skroty.

Ale kazdy ma swoje zdanie i swoje doswiadczenia.

forever napisał(a):kochajacy..chcialam Ci to napisac osoba ktora sie za taka uwaza nie jest kochajaca.

piszac to zapewne, po pierwsze nie znasz czlowieka!!! Nie mozesz wiedziec, za kogo on sie uwaza a za kogo nie. Zreszta to nick. Ludzie maja rozne, czasami wrecz absurdalne. Ja go znam duzo bardziej i czesciej zwracam sie do niego Kochajacy niz uzywam jego imienia!

Poza tym to stwierdzenie, oparte jest na jakiejs zaslyszanej regulce, ktora jak widac pokutuje gdzies w Tobie.

Pozdr.
Ostatnio edytowano 28 maja 2006, 11:52 przez Virginia, łącznie edytowano 1 raz
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez kochajacy 28 maja 2006, 11:50
forever napisał(a):hej,

kochajacy..chcialam Ci to napisac osoba ktora sie za taka uwaza nie jest kochajaca.

hmm tzn chcesz powiedziec ze nie mam w sobie milosci :?: :)

mozesz to troszke rozwinac i uzasadnic dlaczego tak uwazasz :?:

a jakbym mial np. nick czlowiek to wg twojego schematu myslenia przestalbym nim byc :?:
przeciez to jest absurd :)
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez forever 28 maja 2006, 19:38
hej,
kochający nie bierz tego tak do siebie ;),.
zresztą może twój nick jest żartem..,
tak masz racje regułka jest i się sprawdza
tak samo jak ktoś kto twierdzi ze jest uczciwy i to głośno mówi -taki zapewne nie jest, nawet nuie ma przykazania bąć uczciwy- to by była hipokryzja.
Zgadza sie ze poszukiwanie jest niebezpieczne(wsluchuiwanie sie w siebie w przeciwienstwie do szukania autorytetow jest ok.), ale zycie nieswiadome jest jeszcze bardziej niebezpieczne.
postawa ucznia daje dystans, pewien znajomy ują to mniejwiecej tak ze gdyby nie mial postawy czysto naukowej to dawno by juz zwariowal.
nawet do nerwicy mozna miec postawe naukowa mi to pomaga.
pozdr

przez kochajacy 28 maja 2006, 20:12
forever napisał(a):kochający nie bierz tego tak do siebie Wink

nie biore sobie tego do siebie :) zadalem ci tylko bardzo proste pytanie

forever napisał(a):tak samo jak ktoś kto twierdzi ze jest uczciwy i to głośno mówi -taki zapewne nie jest

zastanawia mnie tylko dlaczego pokutuje w tobie taki schematyczny sposob myslenia ,dlaczego ktos uczciwy nie moglby mowic o tym ze nim jest :?: przeciez to jest jakis wymysl ,zupelnie dla mnie nie zrozumialy
takie przekonania moga wynikac z jakis kompleksow , moglbym powiedziec 100 roznych rzeczy na swoj temat
np. ze jestem polakiem, albo ze jestem mlody ,lub tez ze lubie chodzic w rozowym sweterku :D ,albo ze jestem z jakiegos powodu bardzo zadowolony

czy oznaczaloby to ze nie jest to prawda :?:
gdyby przypiac twoj schemat do wszystkich tych kwestii ludzie musieliby plesc same bzdury
zupelny absurd sorry :roll:

zalozmy ze Mariusz Pudzianowski stwierdzi ze jest bardzo silny, czy to rowniez wg ciebie bedzie falszem :?:

twoj tok myslenia jest mi zupelnie obcy
pozdrawiam
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez agapla 28 maja 2006, 20:55
Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym. Puste kłosy dumnie wznoszą sie ku niebu, kłosy pełne ziarna w pokorze pochylają się ku ziemi (Erskine Caldwell) ;)

przez DarkAngel 28 maja 2006, 21:01
Agapla...cytacik jak najbardziej na miejscu....trafia w całe sedno sprawy.....
Bardzo mi sie podoba. :D :D :D
Obrazek
ExModerator

przez kochajacy 28 maja 2006, 21:04
:D
zycie zycie jest nowela :P

przez grown-up19 28 maja 2006, 21:38
a ja tam wierzę w niektóre rzeczy. voodoo na 100% jest potwierdzone naukowo i nie da się tego zaprzeczyć. podobnie z wywoływaniem duchów i z istnieniem ciał astralnych. i na pewno nie nazwałbym zbiegiem okoliczności tego, że pewna tarocistka (normalna kobieta, bez żadnych czarnych kotów i kryształowych kul + ciemnej woalki na twarzy) przepowiedziała mojej znajomej krok po kroku jak ułoży się jej życie. wszystko w 100% się sprawdziło, mimo iż znajoma nadal twierdzi, że to zbieg okoliczności. wymienię, że tarocistka dokładnie powiedziała znajomej kiedy urodzi i straci dziecko, kiedy ponownie zajdzie w ciążę. ponadto 'karty powiedziały', że jej mąż ma kogoś na boku, innego mężczyznę. wszystko się sprawdziło, i co Wy na to?? podkreślam, że ta kobieta nie jest żadną wróżką, wróżeniem z kart tarota zainteresowała ją jej babcia (podobno u nich to rodzinna tradycja). cizia nawet kasy nie bierze za seanse... i bądź tu mądrym... pozdrawiam :)
Obrazek

przez kochajacy 28 maja 2006, 21:59
grown-up19 napisał(a):i nie da się tego zaprzeczyć.

jak sie nie da jak sie da :?:
zdecydowanie temu zaprzeczam :)
nie slyszalem ani nigdy nie widzialem zadnych dowodow na to , ale kazdy wierzy w to w co chce wierzyc
mamy to w co wierzymy :)
pzdr

przez forever 28 maja 2006, 22:18
i jeszcze dodam
kto chce być mądry ten będzie idiotą a ten kto chce być idiotą będzie mądry..
jakoś tak
pozdr.
życie jest pełne sprzeczności...to lubie...wychodzić poza logikę...

przez Virginia 28 maja 2006, 22:51
grown-up19 napisał(a):przepowiedziała mojej znajomej krok po kroku jak ułoży się jej życie. wszystko w 100% się sprawdziło, mimo iż znajoma nadal twierdzi, że to zbieg okoliczności. wymienię, że tarocistka dokładnie powiedziała znajomej kiedy urodzi i straci dziecko, kiedy ponownie zajdzie w ciążę. ponadto 'karty powiedziały', że jej mąż ma kogoś na boku, innego mężczyznę. wszystko się sprawdziło, i co Wy na to?? podkreślam, że ta kobieta nie jest żadną wróżką, wróżeniem z kart tarota zainteresowała ją jej babcia (podobno u nich to rodzinna tradycja). cizia nawet kasy nie bierze za seanse... i bądź tu mądrym... pozdrawiam Smile

no to gleboko wspolczuje Twojej znajomej. Co to za zycie, kiedy z gory wiadomo co sie zdarzy. Co daje taka wiedza???
Powtorze jeszcze raz wrozka to szara eminencja zdesperowanych.
Ludzie, ktorzy sie rozwijaja, czuja sie dobrze w terazniejszosci, przez co sami moga ksztaltowac swoja przyszlosc. Czynic ja lepsza. Zagladanie w przyszlosc moze calkowicie zdezintegrowac czlowieka. Zniszczyc rownowage.
Konsekwencje moga byc bardzo powazne.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

Sortuj wg