Polska - państwo wrogie ludziom chorym?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Polska - państwo wrogie ludziom chorym?

przez Sorrow 12 wrz 2009, 04:14
Zauważyłem, że rządy mają dość ciekawe podejście do człowieka - według nich, człowiek jest magicznym automatem, który zawsze jest w pełni sprawny i nigdy nie choruje, nie ulega wypadkom, itd.
Dodatkowo według rządu człowiekowi kontrachenci zawsze płacą w terminie, itd.

Takie rzeczy powinny być wpisane w system dla większej wydajności, ale nie są.

Jak człowiek zachoruje jest właściwie pozostawiony sam sobie. Państwo anty-polskie prowadzi gospodarkę rabunkową - zabiera dużą część dochodów obywatela, tak by nie mógł mieć on zabezpieczenia finansowego a jak człowiek się rozchoruje to ma radzić sobie sam - tzn. zadłużyć się w banku i potem spłacać duże odsetki.

Jak z powodu choroby/braku zapłaty od kontrahenta/itd. człowiek spóźni się z zapłatą czegokolwiek, oczywiście wlepia się kary aby wciągnąć człowieka w rosnącą spiralę długów.

Takie rzeczy praktykuje np. urząd skarbowy. Dodatkowo, jak człowiek jest przedsiębiorcą często do uzyskania pracy jest potrzebne zaświadczenie o niezaleganiu w US/ZUSie.
Jak człowiek zalega (chociażby z wyżej wymienionych powodów) to nie wolno mu nawet zapracować na spłacenie tych długów.

Tak swoją drogą, to żyjemy w powalonym kraju, gdzie czas na zapłacenie podatku liczy się od wystawienia faktury a nie od otrzymania pieniędzy.

Nie można liczyć na pomoc państwa w przypadku nagłego spadku dochodów - w pomocy społecznej trzeba przedstawić dochody z ostatnich 6 miesięcy - czyli tak, że na 6 miesięcy trzeba się zapożyczyć a dopiero potem człowiek dostaje jakąś pomoc. Oczywiście pożyczki trzeba spłacać z odsetkami przez co pogarsza się ogólna sytuacja finansowa człowieka a także wszystkich, których usługi/towary on kupował a później nie może z powodu spłacania odsetek.
Do tego dochodzi pogorszenie stanu psychicznego, pogorszenie stanu psychicznego dzieci, itd.

Dlatego też jest w Polsce coraz więcej dłużników (i coraz więcej psychicznie chorych) i coraz więcej z nich jest niewypłacalnych, co w końcu o ile Naród nie zmieni zdania co do traktowania ludzi, doprowadzi do katastrofy finansowej.

Często straszy się "państwem niańką" które by sprawiało, że ludziom nie będzie się chciało pracować i gospodarka stanie. To jest sytuacja ekstremalna i nie powinna być używana jako uzasadnienie do tworzenia innej anty-ludzkiej sytuacji w której ciężko pracujący ludzie są najpierw rabunkowo opodatkowani a potem zmuszani do zadłużenia się i w końcu niszczeni karami i odsetkami.
Traktowanie człowieka jako konia, który ma zawsze ciężko pracować niezależnie od stanu zdrowia, dopuki nie padnie jest niesprawiedliwe i przede wszystkim krótkowzroczne.

Re: Polska - państwo wrogie ludziom chorym?

przez namiestnik 12 wrz 2009, 08:56
Niestety masz dużo racji. Najciekawsze jest to, że prowadzisz własną firmę, płacisz regularnie ZUS i US oraz wszelkie inne zobowiązania. Jest fajnie. Potem zapadasz na depresję. Lekarz nie da zwolnienia bo boi się, że ZUS zakwestionuje. Więc nie pracujesz, a raczej szarpiesz się starając coś zrobić - ale efekty nikłe - zazwyczaj nie wychodzisz na 0 nawet. Płacisz ZUS. Popadasz w długi. Zamykasz firmę by już więcej strat nie przynosiła. Nie masz ubezpieczenia - więc nie możesz chodzić do lekarza. Ustawa mówiąca, że masz prawo do bezpłatnego leczenia w PZP nawet jeżeli nie masz ubezpieczenia jest mitem. Musisz sfabrykować jakiś dowód ubezpieczenia i bać się konsekwencji, albo kłamać, że masz tylko zapomniałeś i przyniesiesz. Chcesz się zarejestrować w Urzędzie Pracy nie po to by pracować a by dostać ubezpieczenie. Niestety - po odpowiedzi szczerej na pytanie czy jesteś gotów podjąć pracę zostajesz odesłany z kwitkiem bo oni ludzi z depresją nie rejestrują i proponują skrzystanie z usług opieki społecznej. Ta zresztą też nic nie pomoże bo ZUS nie zapłaci za Ciebie.

Tak... przykro to mówić, ale takie to ku..wskie państwo, że tylko politycy i jacyś ustawieni ludzie mają prawo do leczenia jak zachorują. Teraz nie mam żadnych skrupułów przed niepłaceniem podatków i ZUS. Nic mi to nie dało. Ubezpieczenie to fikcja. Wolał bym w czasie pracy płacić bezpośrednio do służby zdrowia mniejszą składkę - bez pośrednictwa instytucji gdzie notable zarabiają 5-cyfrowe sumy, zamiast ZUS by mieć zapewnione leczenie. Tylko leczenie bo cała reszta składek po prostu "nie działa". Już nie mówiąc o tym, że jak chce choćby na część etatu pracować na własną rękę to jest opcja tylko na czarno, bo tak to najwyżej na ZUS zarobię. Instytucja oszustów. W ogóle cała Polska to kraj zdominowany przez oszustów we wszelkich instytucjach. Jak patrzę na marnowanie pieniędzy które płaciłem w podatkach to wcale nie chce mi się ich płacić.

przez Sorrow 12 wrz 2009, 15:58
Ano. Tyle, że ogólnie rzecz biorąc, to reakcja narodu polskiego na ten system oszustwa i niszczenia obywatela nie jest zdrowa - na dłuższą metę walka z systemem przez rozdrobnienie się na jednostki i indywidualne oszukiwanie nie daje nadziei na lepszą przyszłość a tylko tworzy dalsze zagrożenia dla jednostki, która stoi w konflikcie z prawem.

Instytucje dokonują oszustw i budują za nasze pieniądze marmurowe pałace tylko dlatego, że jako naród udzielamy im na to przyzwolenia.
Za to my odpowiadamy na to bierną agresją zamiast stanowczo powiedzieć im NIE.

W Polsce coraz więcej osób ma depresję i inne zaburzenia psychiczne - moim zdaniem wynika to z tego, że naród pozostaje w toksycznym związku z wrogim sobie aparatem państwowym.

Po prostu, naród polski dał sobie wmówić bezsilność i niemożliwość zmiany sytuacji, przez co nawarstwiają się kolejne warstwy patologii. Skąd Ja to znam?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 12 wrz 2009, 17:16
1984

przez Sorrow 12 wrz 2009, 17:40
Nie, nie to :P .

To :D .

przez scrat 12 wrz 2009, 18:18
Od narzekania jeszcze nic się nigdy nie poprawiło. Trzeba działać i tyle, kręcić, kombinować, wliczać fikcyjne rzeczy w koszty. Życie.

http://www.zlikwidujzus.com/
Przyjaciel forum

przez namiestnik 12 wrz 2009, 20:29
Tak właśnie robię i nie mam już żadnych skrupułów. A działalność przenoszę do innego kraju i ani ZUS ani US ani złotówki ode mnie mieć nie będzie.

przez scrat 12 wrz 2009, 22:11
Zastanawiam się nad tym... Da się zarejestrować firmę w raju podatkowym i wystawiać fv w Polsce?
Przyjaciel forum

przez namiestnik 12 wrz 2009, 22:40
Tak. Ale to trochę kosztuje - opłaca się przy naprawdę dużych dochodach. No i dużo papierkowej roboty - bo wszystko musisz importować do PL co robisz. Ja zakładam w ramach EU i obywa się bez importu. Na dodatek mam niższy VAT, niższy podatek i duuuuuużo niższe składki ubezpieczenia społecznego. Przynajmniej póki nie mam dużych dochodów. A jak będą duże to będę miał z czego płacić więc nie widzę problemu.

przez Sorrow 14 wrz 2009, 02:08
scrat napisał(a):Od narzekania jeszcze nic się nigdy nie poprawiło. Trzeba działać i tyle, kręcić, kombinować, wliczać fikcyjne rzeczy w koszty. Życie.

Gówno, nie życie. Szczególnie jak przyjdzie kontrola.

Wiesz jak wygląda sto tysięcy wkurwionych ludzi na ulicach miast :D ? To jest prawdziwe działanie :D .

przez scrat 16 wrz 2009, 23:54
Wiesz, Sorrow, ja zusu do życia nie powoływałem. Ale mam działalność i staram się jakoś przeżyć. Też bym się cieszył gdyby ten złodziejski Zakład Utylizacji Staruszków upadł... Ale na razie nie upada i trzeba jakoś żyć...
Przyjaciel forum

Sortuj wg