Film w klimacie Trainspotting, Human Traffic itp

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Film w klimacie Trainspotting, Human Traffic itp

przez IceMan 12 lip 2009, 01:09
Lot nad kukułczym gniazdem to stara szkoła filmowa. Zauważyłem, że sporo filmów z tego okresu wymaga wiele cierpliwości. Może nie takiego rozwinięcia akcji oczekiwałaś po tym filmie, na swój sposób ono istnieje, jednak może nie z takim rozmachem jak przy nowszych produkcjach. A niestety fakt, że napisałaś o wychodzeniu 5 razy tu i tam, więc nie skupiłaś się na filmie, ciężko w tej sytuacji go oceniać. Polecam na jakiś spokojny wieczór obejrzeć jeszcze raz, ze skupieniem. Warto.
Przyjaciel forum

przez laguna 12 lip 2009, 21:51
dobry boze bron mnie przed ogladaniem tego drugi raz, do tej pory moj facet sie smieje ze mnie jak mu mowie ze jest do obejrzenia jakis zajebisty film.... bo czytalam opinie wielu ludzi i to jest wogole kozak film a my no pospalismy troche. ja nie przecze ze to jest swego rodzaju kino, i wiem ze stare filmy mialy inny klimat, ale nie uwazam aby mozna bylo ten film polecic komus z innych powodow. moze tylko dlatego ze dostal 100 oskarow, z reszta uwazany jest za dzielo sztuki. ale nudny jak nie wiem co, i nie wierze po prostu nie uwierze jak mi ktos powie ze "oooo ale akcja sie tam dzieje wogole ogladamy to!!!" chyba kazdy w duchu wie ze to troche kaszana ale nie przyzna sie bo inni mowia ze kozak

przez IceMan 12 lip 2009, 23:00
To musi być akcja, żeby film był dobry? Mi filmy, gdzie co chwilę zdarzają się przełomowe zwroty akcji, wszystko kipi i dzieje się nie wiadomo co już męczą. Bo za dużo tego było. Pewnie sama trafisz na ten moment, bo sam kiedyś wolałem mocniejsze kino, ale z czasem robi się to monotonne. Teraz wolę coś o wiele spokojniejszego, pozwalającego się wyciszyć i dać do myślenia. Oczywiście niczego za wiele, najlepiej przebierać w wielu gatunkach żeby nic nie obrzydło.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hutch 21 gru 2009, 15:29
http://www.filmweb.pl/f778/Go,1999

"Uznawana przez krytyków za "młodzieżowe "Pulp Fiction" tragikomiczna opowieść o dwóch żadnych sławy dziewczynach, angielskim handlarzu narkotyków i dwóch wybijających się aktorach, których zbieg okoliczności styka ze sobą w Los Angeles i stolicy amerykańskiego hazardu, Las Vegas.
Dziewczyna próbuje zdobyć 400 dolarów, by zapłacić zaległe komorne. Podejmuje się dorywczej pracy dla handlarza narkotyków............"
Cokolwiek co spędza sen z powiek wiesz tylko ty i nikt się nie dowie
...
http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

przez Natascha 21 gru 2009, 16:48
Amorres perros- rewelacja!

IceMan ja też wolę filmy psychologiczne od tych kiczowatych sieczek, w których jest ten sam schemat: pościg samochodem(najlepiej w uliczkę albo stragan), wbieganie po drabince na dach i gonienie się po nim- najlepiej przeskakując na dach innego budynku i wykrzykiwanie przy tym jakiś tandetnych tekstów, a juz najlepiej odgrywane są bójki. Bójki w tych filmach wyglądają tak, że biją się na zmianę- tzn najpierw jeden bije drugiego, który w tym czasie spokojnie przyjmuje ciosy- potem odwrotnie i wychodzą z takiej bójki w nienagannej fryzurze i neposzamotanych ciuchach. O zwrotach typu "sukinkot" już nie wspominając :lol: :lol: :lol: .

Oj zapomniałam napisać o filmie Drugstore Cowboy. Jeden z moich ulubionych
Natascha

przez To takie czary... 08 wrz 2010, 01:39
w klimacie Trainspotting:
Spun (2002r) http://www.filmweb.pl/film/Spun-2002-33418

-dobry,mocny ,zakręcony i okraszony świetną muzyką film.Opowiada kilka dni z życia kolesia który otarł się o metaamfetaminę...
To takie czary...

przez noowy6 08 wrz 2010, 22:20
"Zyć szybko,umierać młodo"

http://www.youtube.com/watch?v=vhnscgCRe40<-- zwiastun dokumentu The Bridge ostrzegam dołuje. Z tego mostu spadło 2000 samobojców jeden tylko przeżył.
"Żyj szybko, umieraj młodo"

Sortuj wg