Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

przez linka 15 cze 2009, 21:11
isj, bardzo ładnie proszę o nie robienie offtopa, post dawno poprawiony...a to nie temat do korekcji błędów... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isj 15 cze 2009, 21:17
Wybacz mi, ale gdy natrafiłem na "dodę do rosołu", to nie mogłem się powstrzymać.

Przed wysłaniem postu możesz go zawsze sprawdzić ;)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Anieta 15 cze 2009, 21:18
Lub może to:)
Schab ze śliwkami

Mieszamy przyprawy takie jak..delikat do mięs, sól czosnkową, majeranek, pieprz i sól.
Teraz bierzemy sie za schabik, jak nie masz to moze byc piers z indyka lub kurczaka:) napisze ci iz robiłam to samo także z mięsa mielonego-wyszło super.wkładam suche sliwki do schabu( wpycham je palcem), zas jeżeli jest mięso mielone to robie prostokąt z tego miesa i układam sliwki w srodku-potem zawijam je i ponownie zawijam w folie aluminową.ale wróce do schabu...gdy powkładam sliwki do schabu nacieram przyprawami z każdej strony:)Biore schab w rękę i nacieram olejem z każdej strony także.Zawijam go w folię aluminiową i odstawjam na 12 godzin do lodówki...Pózniej wkładam do formy z ta folia ..podlewając woda pieke godzinę..Gdy sie upiecze porcjami układam na talerz polewając sosem śliwkowym zakupionym w sklepie..
Na drugi dzien kiedy mi zostanie go troche zamaczam w bułce tartej i w jajku - smaże jak kotlety:)
do tego tez moga byc opiekane ziemniaki, lub młode z koperkiem..i surowki..
mam nadzieje że napisałam czytelnie...
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać..:).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 15 cze 2009, 22:12
Pyyyszne. Na pewno wypróbuję :smile:
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Nocka 16 cze 2009, 13:00
Anieta schabik napewno bedzie pyszny :D ale wiecie co ja zaeksperymentuje :D Nadzieje swoja golonke tym miesem mielonym ze śliwkami Co myslicie o takim polaczeniu? Cos musze z nia zrobic bo juz lezy naczosnkowana a w internecie nic jakos narazie mnie nie zatrzymalo. Na wszelki wypadek przygotuje cos sprawdzonego hehe Moge poeksperymentowac jest na czym pewien prosiaczek zglosil sie na ochotnika :D
Patrzeć poprzez mrok i widzieć
Dostać więcej niż dziś mam
Cały w sobie krzyk wykrzyczeć
Z losem wygrać w to w co gram
Żebym poczuć mógł jak się czuje Bóg

http://www.youtube.com/watch?v=mksboDiArm0

przez Anieta 16 cze 2009, 18:45
Ja znalazłam cosik co może Ci się przydać..podaje link http://kuchenna.host.sk/przepisy/golonka.html Nie wiem czy tu można dawać linki, ale zaryzykuje:) Widze że lubisz eksperymentowac tak jak ja:), ale nie odwazyłabym się w tej sytuacji:) poniewaz golonka to golonka hihi, ja nie jem golonki, ale robie ją ..albo pieczona lub po staropolsku- do tego układam na talerzu trzy fikuśne łyzeczki z chrzanem, musztarda i sosem czosnkowym:) oczywiście pieczywo:)
Sos czosnkowy- 2 łyżeczki majonezu, 4 łyzki smietany, czosnek świezy wycisnięty( 2,3 ząbki duże) suszony koper, sól i pieprz- i to mieszam..
Bardzo często golonki wieprzowe jedza mężczyzni zas kobiety wolą golonki z indyka..

Ale jeśli sie uprzesz nadziać Nocka tym farszem to zakup też sos sliwkowy do tego..ale sądze iz lepsze byłoby nadzienie mięsne z koperkiem i cebulą..dobre nadzienie także będzie z wędzonego boczku, cebula i jajko..ale to nadzienie dodaje do pyz:)
pozdrawiam:)
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać..:).

przez madseason 16 cze 2009, 18:52
doda była dobra:D
a ja tu tylko na moment co by podziękować za pisanie również w wersjach dla wegetarian. sama nie wrzucę swoich przepisów,bo w gotowaniu jestem średnia...ale w wakacje będę mieć dużo wolnego,to może wypróbuję jakiś z tych,które tu zamieściliście.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez Anieta 17 cze 2009, 10:22
Wczoraj robiłam ja na kolacje..

PICCA CALZONE

Ciasto..0,5 kg maki, pół paczki drożdzy, szczypta cukru, 1 jajko, troche soli, 1 łyzka oleju, 3/4 szkl. ciepłej wody- to wszystko zagnieść..odczekac 10 minut az urośnie i rozwałkowac ( ten przepis jest na 4 picce , kiedy bedzie trzeba rozwałkowac podzielic najpierw na 4 kuleczki:)
farsz do tego..0,5 kg pieczarki, kiełbase, cebulę podsmazyc na patelni.Ser zetrzec na tarce..( sera ile kto lubi)..
Kiedy ciasto rozwałkujemy nakładamy farsz i ser, i zawijamy w rogala ( w litere D), końce zlepić wodą. postawić do piekarnika na 30 min. Piec na złtożółty kolor..I oczywiście duzo keczupu ..
Pozdrawiam:)
Jest ona syta- i nigdy nie zjadam wszystkiego:)

Poproszę o przepisy ;)

przez Razorbladerka_ 16 paź 2009, 14:59
Poniewaz frajde sprawia mi siedzenie w kuchni, postanowilam sprawdzic swoje umiejętnowci kulinarne... Podsyłajcie rózne, najrózniejsze przepisy waszych ulubionych dań, potraw, przekąsek, sałatek, surówek, deserów a ja bede kombinowac i byc moze nawet kiedys zaprosze na degustacje ;]
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez fobia 16 paź 2009, 23:05
na gyros moze byc?

ja robie z kurczaka bo jest delikatne ale karkowka czy cos tez moze byc ;)

tak z 0,5 kg fileta pokroic w cienki paski dodaje przyprawe z kamisa do gyrosa, ze 2 cebule, duuzo majeranku i olej - to wszystko razem mieszac, przykryc i zostawic na noc w lodowce- pozniej juz wystarczy podsmazyc.
do tego sos tzatzyki- zetrzec ogorek, dodac 2-3 zabki czosnku, pieprz, sol i 2 serki homogenizowane naturalne. podawac z frytkami pyszne a za razem bardzo proste ;)

przez bliksa 16 paź 2009, 23:47
a ja mam swój specyfik :D

7 kotletów sojowych ugotowac z odrobiną wegety, pokrojone wrzucic na patelnie , do tego 2 cebule posiekane, 1 czerwona papryka, 2 serki topione, czosnek, sól, pieprz, oregano, bazylia i troszke mleka.
jak sie zrobi fajny sosik wymieszac z makaronem. mniamm 8)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Razorbladerka_ 18 paź 2009, 13:03
Dzięki wam, a może coś na słodko...? ;)
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

przez linka 18 paź 2009, 13:35
Ja np lubię samodzielnie zrobiony kisiel - bardzo bardzo łatwa sprawa a smakuje 100razy lepiej niż ten z torebki.
Potrzeba:
-owoce (każde się nadają - dosłownie każde) jabłka, gruszki, maliny, truskawki, kiwi, brzoskwinie, morele, wiśnie, pomarańcze, jagody ...no wszystkie.
Owoce obieramy ze skórki (jeśli mają), z pestek(jeśli mają) i malakserem na papkę (ewentualnie kilka owocków w całości - jeśli małe, lub w kostkę)
Gotujemy pół litra wody i dodajemy cukru (do smaku), w połowie szklanki wody rozpuszczamy dwie czubate łyżki mąki ziemniaczanej i wlewamy do wrzątku, mieszamy, nie gotujemy już, do tego dorzucamy mus owocowy i gotowe :mrgreen:

Poza tym ostatnio zrobiłam nalesniki i posmarowałam je toffi i wyszły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A toffi robi się tak, kupujemy puszkę mleka skondensowanego słodzonego, wkładamy do gara z wrzątkiem i gotujemy 3h, taka puszka (oczywiście zamknięta) musi być koniecznie przykryta wodą, no i woda musi tylko tak mrugać( tak jak na rosół) a nie bulgotać i po 3h wyłazi puszka pełna toffi.........mniammmm
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Razorbladerka_ 18 paź 2009, 16:16
Za kisielem nie przepadam, ale toffi mmmmm... niebo w gębie :):):)
A np ktoś z was umie robić czekolade...?

Sortuj wg