Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez magdalenabmw 04 maja 2010, 11:10
Jak jesteśmy w temacie zapiekanek to podam Wam przepis na zapiekanki, jakie sprzedawałam w moim lokalu gastronomicznym:

*Zapiekanka:

Składniki:
-bułka bakietka
-kilka garści blanszowanych, ugotowanych i odcedzonych pieczarek
-starty ser
-sos czosnkowy i ketchup

Bułkę przeciąć na pół, posypać obficie pieczarkami, posypać startym serem, włożyć do mikrofali na ok 2 minuty, polać ketchupem i sosem czosnkowym :smile:

Proste, a szło jak przysłowiowe 'świeże bułeczki' :P

*A tutaj przepis na Kawę po cesarsku:

• żółtko,łyżka miodu, 2 łyżki słodkiej śmietanki i 2 łyżki koniaku
Wszystko zmiksować i zalać mocną, gorącą kawą.

*I na Spicy Coffee

Półtorej łyżeczki kawy mielonej wsypujemy do rondelka i zalewamy szklanką wrzątku.Dodajemy albo szczyptę imbiru albo kardamonu. (mogą też być w zastępstwie ze 2-3 goździki). Gotujemy 2 minuty (mocno się pieni), czekamy aż opadną fusy i przelewamy do filiżanki, w której jest już cukier (najlepiej brązowy), albo miód (najlepiej gryczany). I gotowe
Można też dodać odrobinę ulubionego alko.

:mrgreen:
magdalenabmw

przez wovacuum 24 maja 2010, 19:42
ok temat zdycha,wièc go trzeba reanimowac :D

Kokardki z szynkà

-350 gram makaronu kokardki
-pol szklanki mrozonego groszku
-1 duza cebula
-4 duze plastry gotowanej szynki
-250 ml smietany 18%
-2 lodygi selera naciowego
-3 lyzki orzechow wloskich
-sok z cytryny-polowki i otarta skorka
-2 lyzki oleju
koperek sol i pieprz

Mkaron ugotuj w lekko osolonej wodzie.Na 4 minuty przed koncem gotowania wrzuc zielony groszek,odcedz.Cebulè pokroj w cienkie polplasterki,szynkè w paseczki,seler w plasterki.W glèbokiej patelni rozgrzej olej,podsmaz cebulè,dodoaj seler i szynkè,po 3 minutach dodaj orzechy?Chwilè smaz razem,nastèpnie wymieszaj ze smietanà,przypraw skorkà i sokiem z cytryny,pieprzem i solà.Polàcz z makaronem,posyp koperkiem.
Robilam dzisiaj na obiad :D pychota.
wovacuum

przez Goldielocks 24 maja 2010, 19:59
Bułki z serem:

Składniki: 1 kg mąki, 100 g drożdży, 500 ml mleka, 6 jajek, 200 g cukru, 100 masła, 50 ml oleju, 1 łyżeczka soli, cukier waniliowy, koncentrat pomidorowy albo jakiś ketchupik, ser żółty, pieprz ziołowy, majeranek, oregano, bazylia.

Sposób przyrządzenia:
1) Przygotuj rozczyn drożdżowy – rozetrzyj drożdże z łyżką cukru i mąki, dodaj ciepłego mleka i pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia.
2) Utrzyj żółtka z cukrem.
3) Mąkę przesiej do miski, roztop masło.
4) Do miski z mąką dodaj wyrośnięty rozczyn, utarte żółtka z cukrem, ciepłe mleko, sól, cukier i dobrze wyrabiaj ręką. Gdy już będzie wyrobione dodaj rozpuszczone ciepłe masło i olej. Wyrabiaj ciasto tak długo aż będzie odchodziło od ręki.
5) Dobrze wyrobione ciasto uformuj w kulę i przypudruj je po wierzchu mąką. Nakryj miskę kołderką (ściereczką) aby ciepło nie uciekało i postaw ją w ciepłym miejscu.
6) Uformuj bułeczki i nałóż na nie (według uznania) koncentrat, ser i przyprawy. Umieść gotowe bułcie ( :mrgreen: ) na blasze oprószonej bułką tartą.
7) Nagrzewaj piekarnik przez około 10 min. przy temperaturze 200 stopni Celsjusza.
8 ) Włóż bułeczki do pieca na 20 minut.

W planie mam jeszcze umieszczenie przepisu na sernik, sałatki i inne pyszności. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 24 maja 2010, 20:02
Goldielocks, wrzucaj, wrzucaj szczegolnie jakies salatki ,bo mi siè pomysly konczà!! :D
wovacuum

przez GreenEye 24 maja 2010, 20:08
wovacuum napisał(a):Goldielocks, wrzucaj, wrzucaj szczegolnie jakies salatki ,bo mi siè pomysly konczà!! :D

O tak, sałatki są rozkoszą dla mego podniebienia :mrgreen:
Też będę nadrabiać zaległości w menu :mrgreen:
ExModerator

przez Goldielocks 24 maja 2010, 20:22
Sałatka z kurczakiem: (super słitaśny przepisik XD)

Składniki: 2 albo 3 piersi z kurczaka, sałata lodowa, 3 pomidory, ogórek zielony, por, kukurydza z puszki, groszek z puszki, pieczarki, na sosik: 4 łyżki majonezu (albo yoghurtu naturalnego - wersja light ;)), 4 łyżki wody, 4 łyżki wody niegazowanej + przyprawy (czosnek, pieprz, sól, papryka).

1) "Uduś" kurczaka ( w jakichś ulubionych przyprawach ;)) na wolnym ogniu. :mrgreen:
2) Usmaż pieczarki na masełku. Wcześniej osól grzybcie, żeby nie "puszczały" wody.
3) Pokrój sałatę w paski, pomidory i ogórek w kostkę, posiekaj drobniuteńko pora.
4) Do miski z sałatą, ogórami, pomidorami i porem dodaj kukurydzę i groszek z puszki. Potem dodaj pokrojonego na kawałki kurczaka i usmażone pieczarki (bez tłuszczu - wyciągaj pieczarki łyżką albo odsącz je prze sito albo papier śniadaniowy).
5) Dokładnie wymieszaj.
6) Do szklanki, miseczki albo czegokolwiek XD - daj cztery łyżki majonezu bądź jogurtu, cztery łyżki oleju, cztery łyżki wody niegazowanej i przyprawy. Wymieszaj z sałatką i odstaw do lodówki. :D

Wova, Green - proszę. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez linka 27 maja 2010, 11:29
Niby - pizza w 10 minut :mrgreen:
Na jedno jajko dajemy:
-trzy łyżki mąki
-łyżkę śmietany
-sól
-pieprz
- wędlina pokrojona w kostkę
-podsmażona cebulka lub szczypiorek
-pieczarki
-papryka
Lub co tam lubicie na pizzy lub macie w lodówie :D
-pół pomidora pokrojonego w kostkę
-bazylia
-oregano
-starty ser żółty

Jajko mieszamy z mąką, śmietaną, solimy i pipeprzymy, dodajemy wędlinę, paprykę, pieczarki, szczypiorek - mieszamy.
Wylewamy tą masę na rozgrzaną patelnię ( smażymy na bardzo małym ogniu). Gdy spodnia strona się przyrumieni - odwracamy, na wierzch nakładamy pomidory, zioła, ser żółty, przykrywamy pokrywką i czekamy aż ser się rozpuści - voila! Gotowe, pyszne, sycące danie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez fobia 27 maja 2010, 16:09
linka, włąśnie coś takiego ostatnio za mną chodziło :mrgreen: już wiem co jutro na obiad zrobić 8)

[Dodane po edycji:]

linka, niby pizza wyszła zajebiaszcza :mrgreen: mąż najedzony , ja też się ledwo kulam ;)

przez ALEKS*OLO 02 cze 2010, 16:48
Dziś zrobiłam zupe czosnkową, na początku nawet jej nie próbowałam podczas gotowania, bo wydawało mi sie, że bedzie nie dobra i ja wywalę, chodziłam koło garnka jakby mnie miała zaraz ugryżć :lol: sprobowałam i wyszła przepyszna pluszki lizać,jak ktoś lubi. Podam przepis.

Zupa czosnkowa z grzankami

Składniki na 4 osoby:
głowka czosnku, cebulka, masło, jarzyna, czerstwy chleb na grzanki, przyprawy (lisc laurowy, ziele angielskie, pieprz, sól, majeranek), mąka.

W garnku ugotowałam bulion jarzynowy, z przyprawami. W drugim, podsmazyłam na masełku, drobno pokrojoną cebulke i wycisniety czosnek, jak sie zrumieniło, dodałam mąke, 4 łyzeczki, zrobiłam zasmażke. Powolutku dolałam ugotowany bulion do tego, całość zagotowałam, doprawiłam do smaku, posypałam majerankiem.
Na patelni rozpusćiłam masełko, i zrobiłam grzaneczki z pokrojonego w kostke chleba.
Gotowe! Trwało to niecałe 45 min. Pyszotka i samo zdrowie. :great:

Uwaga!
Po tej zupie nie zaleca sie całowania z ukochanym :lol:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez linka 02 cze 2010, 16:51
ALEKS*OLO napisał(a):Po tej zupie nie zaleca sie całowania z ukochanym :lol:

Ota, ota, ja siem nażrę z ukochanym i będzie całowanie :mrgreen:
Przynajmniej wampiry mnie nie wdupcą :lol:

Swoją drogą będę robić, jutro, z tego przepisu...mam już ślinotok :P
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Natascha 07 cze 2010, 16:15
A znacie może przepis na blok czekoladowy?
Próbowałam go zrobić jakiś czas temu ale chyba źle dodałam proporcje bo wyszła mi ... zaprawa murarska :?
Natascha

przez wovacuum 07 cze 2010, 16:37
Natascha, proszè :smile:

blok czekoladowy

-koska masla lub margaryny
-pol szklanki wody
-2 szklanki cukru
-6 lyzek kakao
-pol kg mleka w proszku
-bakalie
-herbatniki

Wodè,cukier,maslo zagotowac.Kakako i mleko razem wymieszac,po czym ciagle mieszajàc wlewac zagotowanà wodè z cukrem i maslem.
do gladkiej masy dodac bakalie i herbatniki .Wymieszac.Formè do keksu albo innà wysmarowac tluszczem i przelozyc do niej masè.wstawic do lodowki do zastygniecia.
Smacznego :D
wovacuum

przez Natascha 07 cze 2010, 16:47
Dzięki wielkie Wova! :D

Postaram się niczego nie schrzanić ;) .
Natascha

przez wovacuum 07 cze 2010, 16:53
Natascha, najwyzej znowu wyjdzie..zaprawa murarska :lol: umarlam jak uslyszalam to haslo :lol:
wovacuum

Sortuj wg