Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez wovacuum 17 mar 2010, 19:14
magdalenabmw, Madzia-dokladnie.Linka miala mi wrzucic ale zapomniala albo jak??dzièkujè Ci bardzo :D niestety jedyne ciastka jakie pieklam to te ktore juz znasz.ale mogè ci podac przepis na pasztet/pieczen-pychotka,duzo tego wychodzi i jest cenowo ok.daj znak jak cos :D
wovacuum

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 19:26
Bardzo chętnie sprawdzę :smile: A za tą instrukcję to nie ma co dziękować, wystarczyło wpisać 'kurczak bez kości' u wujka google :P :mrgreen:
magdalenabmw

przez wovacuum 17 mar 2010, 19:40
skladniki:

warzywa rozne np:3 duze marchewki,pol selera, pora,pietruszka
500 gram mielonego mièsa:drobiowe albo wieprzowe
czosnek granulowany
sol
pieprz,majeranek
namoczona bulka albo chleb
1 jajko

warzywa ugotuj,zmiksuj,do miski z mièsem mielonym wrzuc warzywka,czosnek-nie zaluj,majeranek,sol pieprz,jjajko i odsàczonà z wody bulkè lub chleb.Wszystko razem wymieszaj :D przeloz do tortownicy wylozonej papierem do piczenia albo folià aluminiowà.Piecz w temper.180° godzinkè.
Bardzo dobre,do ziemniaczkow jak na cieplo,natomiast na zimno-dobre na kanapki.

[Dodane po edycji:]

nie pomyslalam,zeby szukac ww google jak pozbyc siè tych kosci ach.. :oops:
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 20:29
Dzięki za przepis :smile: :* Jutro zrobię bo dziś zdycham na ból głowy. Porażka.

A trzeba kolację zrobić.. yyych.. gdzieś tu miałam numer do pizzeri...
magdalenabmw

przez Majster 17 mar 2010, 22:03
A umiecie zrobic calkiem zjadliwą pizze w domku? Bo ja umiem :P
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Gringo 17 mar 2010, 22:22
Ja umiałem, ale zapomniałem - poważnie, bo robiłem tylko kilka razy i mi wyleciało co z czym i jak długo
Gringo

przez wovacuum 17 mar 2010, 22:25
Majster, wrzucaj przepis a,nie siè tylko chwalisz :D
wovacuum

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 22:26
Mogę podac przepis na pizze (mojej tesciowej,mniam), najlepsza!!!:

ciasto:
250g mąki
szczypta soli i cukru
1/5 drożdży
trochę ponad pół szklanki ciepłej wody
2 łyżki oliwy (oleju)

Drożdże rozrabiamy w ciepłej wodzie, jak sie rozpuszczą dodajemy dwie łyżki oliwy (ja daje olej zwykły jak nie mam oliwy). Wlewamy to do mąki, dodajemy sól i cukier i zagniatamy ciasto.
Ciasto odstawiamy aż urośnie (20min opcja dla niecierpliwych, 2h opcja dla cierpliwych :mrgreen: ).
Jak urosnie rozwałkowujemy, możemy zrobic z ciasta albo dwie cienkie pizze albo jedną grubszą. Wybor należy do Ciebie. Jak jak już rozwałkujemy to zawijamy troszkę boczki pizzy i robimy rant. Potem smarujemy ciasto koncentratem pomidorowym. Na to kładziemy co chcemy tzn szynka, pieczarki,ser (to akurat moje ulubione) mozn jakieś ziółko itd Wkładamy do piekarnika na średnią temperaturę na okolo 20-25minut. Można robic krotko w wysokiej temperaturze, ale juz stestowalam ze lepiej w nizszej i dluzej.

Gotową pizze polewamy sosem. Ja polecam czosnkowy, kocham go:
Przepis na sos:
4 kostki czosnku (knorr)
2 łyżki gorącej wody
słoik małego majonezu
1- max 2 łyżka musztardy

Gotowe! :)
magdalenabmw

przez wovacuum 17 mar 2010, 22:30
magdalenabmw, a to ja robilam wg tego przepisu od tescichy twojej :D pizza wyborna wyszla-moja pierwsza ,ktora siè udala..ciekawe jaki przepis majster wrzuci? :P
wovacuum

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 22:38
No ja też czekam, chętnie sprawdzę :P Cieszę się że ta Ci wyszła, zawsze wychodzi ;)
magdalenabmw

przez Majster 18 mar 2010, 09:37
Ciasto na drozdzach oczywiscie, jak wyzej podano, z tym, ze ja oleju/oliwy nie zaluje i leje po calosci, dzieki temu pizza jest potem bardzo krucha. Farsz robie za to inaczej, w osobnym rondlu. Smaze cebule, pieczarki, kielbache, miecha (jak kto lubi), do tego dodaje posiekana papryke i kiszonej kapusty troche. Skladniki dosc dowolne, przyprawy tez, z takich ciekawszych to wymienie groszek, tunczyka, bazylie itd. W tym czasie ciasto oczywiscie rosnie, nie mniej jak 2 godziny. wyrosniete ciasto rozkladamy na blaszce, grubosc wedle uznania, obkladamy wierzchem farszem, serem i do piekarnika na 30-40 minut, czas sprawdzamy, wiadomo, drutem ;) Po wyjeciu, zapodajemy pociachane na porcje, moze byc z sosem tatarskim, majonezem, keczupem czy jak kto uwaza, smacznego ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 13:23
Majster- to tak jak Ty moja teściowa chyba też czasem robi, ta pizza taka grubsza wychodzi???
magdalenabmw

przez Majster 18 mar 2010, 18:27
Minimum na dwa palce. Moje palce ;)

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 18:38
Majster napisał(a):Minimum na dwa palce. Moje palce ;)

To jakieś 10cm pewnie :mrgreen: ;) hehe
To tak, taką samą robi moja teściowa więc polecam bo pyszna jest i naprawdę można się najeść tym :smile:
magdalenabmw

Sortuj wg