Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez magdalenabmw 24 lut 2010, 12:44
GreenEye, Donkey- wg przepisu 170 stopni :( Może mam piekarnik popsuty :? Będę musiała to sprawdzić.

Ale dziś już nic nie gotuję. Burito brzmi pysznie, ale mam dość gotowania. No i wczoraj teściowa mi dała zapas żywności na najbliższe 5 lat i potem moja mama -ilość żarcia wystarczającą na przetrwanie wojny nuklearnej w bunkrze. Jak łatwo sie domyślić - nie ma sensu abym gotowała bo lodówka już krzyczy że ma dość. ;)

Bliksa- mi też sie zdarzają takie wpadki, ale jeszcze trzech nigdy nie otworzyłam po to aby żadnego nie dosypać :mrgreen:
magdalenabmw

przez Donkey 25 lut 2010, 14:45
Dziewczynki a macie jakis bardzo prosty pomysl an bardzo proste ciasteczka :)

przez magdalenabmw 25 lut 2010, 14:50
Donkey- ja robię pyszne i bardzo proste maślane :smile:

Składniki:

120g miękkiego masła (musi być masło, margaryna się nie nadaje)

3 łyżki cukru pudru

150g mąki

kilka kropel aromatu waniliowego, śmietankowego lub innego, ja dałam waniliowy

Wykonanie:

Wszystkie składniki zagnieść, można utrzeć mikserem. Z ciasta zrobić kuleczki mniejsze od orzecha włoskiego. Kłaść na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Spłaszczać widelcem, tworząc jednocześnie wzorek. Piec około 15-20 minut w temperaturze 180 stopni.

Smaczeego :smile:

[Dodane po edycji:]

p.s. Możesz też do części masy dodać kakao to będą brązowe :smile:
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 25 lut 2010, 16:59
bliksa, ja do dań meksykańskich w stylu burrito czy enchilada zawsze dodaje (poza tym co w twoim przepisie) dozo cebuli podsmażonej i obowiązkowo papryka chilli - bez tego się nie da :mrgreen:

Podam jeszcze maga prosty przepis na sos do sałatek - coś w stylu vinaigrette.
Łyżeczka musztardy, ząbek czosnku, Vegeta, bazylia, oregano, tymianek, pół łyżeczki miodu, oliwa z oliwek lub pestek winogron.
Mieszamy wszystko i wychodzi suuper sosik do sałaty lodowej, ogórka, pomidora, papryki - co kto lubi :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 25 lut 2010, 19:37
linka, ten tymianek,czosnek i oregano brzmià bardzo ciekawie :D jutro mamy kolacjè zze znajomymi mèza z pracy(Francuzi i Belgowie)tak wièc zrobiè do salaty sos wg Twojego przepisu :D mam nadziejè ich zaskoczyc pozytywnie...no popatrz jak trafilas z tym sosem,super!!dzièki ;)
wovacuum

przez magdalenabmw 25 lut 2010, 20:09
A no smacznie brzmi ten sos, ale go sie je z warzywami surowymi czy do gotowanych np na parze też podpasuje?
magdalenabmw

przez wovacuum 25 lut 2010, 20:12
magdalenabmw, umieram ze smiechu jak widzè tego plastelina w Twoim podpisie-on zuje gumè czy jak? :lol:
wovacuum

przez magdalenabmw 25 lut 2010, 20:19
Hahaha mnie też rozwalił jak go pierwszy raz zobaczyłam :mrgreen:

Chyba żuje gumę, aczkolwiek nie mam odwagi zajrzeć mu głębiej w pyska, boję się że mnie połknie :mrgreen: :lol:
magdalenabmw

przez linka 25 lut 2010, 20:26
magdalenabmw, wiesz co ja go zawsze na surowe warzywka lałam.....ale na takie uparowane (półtwarde) też może być dobry.
wovacuum, mam nadzieję, że będzie smakować.

Jeszcze mi się przypomniał sos do zapiekania (niby beszamel - ale ten zawsze wyjdzie).
Dwie łyżki masła topimy, dodajemy dwie łyżki mąki, wlewamy około 400ml zimnego mleka, dodajemy: gałka muszkatołowa, Vegeta, sok z cytryny, biały pieprz, ząbek czosnku. Mieszamy żeby nie było grudek - zagotowujemy. Ma wyjść gęsty sos, jak jest za gęsty dodajemy mleka, jak za rzadki dodajemy łyżkę startego żółtego sera. - zajmuje to całe 5 minut :)))

Takim sosem polewamy :wszelakie warzywa mrożone(brokuły, fasolka szparagowa, szparagi), wszelakie mieszanki warzywne mrożone(warzywa na patelnię i takie tam), ziemniaki, ziemniaki posypane smażoną cebulką i kiełbasą/boczkiem/szynką.(ziemniaczki i brokuły powinny być ugotowane wcześniej na półtwardo - często takie rzeczy zostają z dnia wcześniejszego wtedy jest idealnie, bo szybko się zapieką z sosem).

Nawalamy na to startego żółtego sera i zapiekamy - :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez bliksa 25 lut 2010, 21:06
Kebaby domowe

Składniki

* mięso mielone 60 dkg
* jajko 1 sztuka
* papryka słodka 1/2 łyżeczki
* cebula 1 sztuka
* czosnek 2 ząbki
* sól do smaku
* pieprz do smaku
* mięta świeża 1/2 pęczka

sos

* jogurt naturalny 2 szklanki
* sok z cytryny z 1/2 owocu
* ogórki gruntowe 3 sztuki
* kminek 1/2 łyżeczki
* koperek 2 łyżki
* natka pietruszki 2 łyżki

Sposób przyrządzenia

Mięso łączymy ze startą cebulą, posiekanym czosnkiem i jajkiem - doprawiamy solą, pieprzem, papryką i drobno posiekaną miętą - wcześniej odłóżcie dwie łyżki do sosu. Dobrze wyrabiamy.
Formujemy małe podłużne kebaby na kształt małych kotlecików - pieczemy na grilu lub na patelni.

Z odłożonej mięty, jogurtu i pozostałych składników sosu robimy dip. Ogórki ścieramy na tarce o dużych oczkach. Doprawiamy solą. Podajemy do usmażonych kebabków.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez GreenEye 25 lut 2010, 23:44
Bardzo prosta w przygotowaniu i smaczna:

Sałatka z kiełkami

Składniki:

* sałata lodowa
* sałata zwykła
* prażone pestki słonecznika
* 2 grejpfruty czerwone
* 2 pomidory
* kiełki rzodkiewki

Sos winegret

* 4 łyżki oliwy z oliwek
* 1 łyżka oleju kujawskiego
* 1 łyżeczka musztardy
* sok z cytryny lub ocet winny
* odrobina cukru do smaku
* sól + pieprz do smaku

Przygotowanie

Sałaty porwać na kawałki, dodać, prażone pestki, kiełki, obrane i pokrojone grejpfruty, pomidory.
Wszystko delikatnie wymieszać.
Polać sosem winegret, lekko schłodzić.
ExModerator

przez magdalenabmw 26 lut 2010, 00:55
Na kebaba to ja zapraszam do mnie nad morze jak jest sezon :mrgreen: Dam zniżkę na słowo 'nerwica' :P

Robiłam dziś ciastka z przepisu który wrzuciłam stronę temu. Mega szybko, łatwo i smacznie !
magdalenabmw

przez bliksa 26 lut 2010, 13:22
magdalenabmw, przyjezdzam nad morze na wakacjach, upomnę sie o tą zniżkę 8)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez MOCca 26 lut 2010, 13:41
Tylko powiedz, gdzie mamy szukać tego kebaba ;}
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Sortuj wg