Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez Donkey 18 lut 2010, 17:55
Sushi

1 szklanka ryżu japońskiego do sushi,
1/2 szklanki wody,
3 liście prasowanych alg morskich (sushi nori),
wędzony łosoś,
awokado,
pasta wasabi,
3 łyżki octu ryżowego,
2 łyżki sosu sojowego,
1 mała łyżeczka cukru.
Na początek wypłucz starannie ryż japoński, zalej go wodą i pozostaw na 30 minut, aby nabrał jasnego koloru. Następnie przesyp go do czystego garnka i zalej 1/2 szklanki wody. Całość gotuj na dużym ogniu przez około 10 minut, a następnie odstaw do ostygnięcia na kwadrans.

Kolejnym etapem będzie przygotowanie sosu. Wystarczy, że połączysz w miseczce ocet ryżowy z sosem sojowym oraz cukrem i wszystko dokładnie wymieszasz (aż do rozpuszczenia).

Następnie rozłóż na blacie liście sushi nori i zwilżonym wodą palcem nałóż na nie część ryżu. Na to połóż cienkie plasterki łososia oraz pokrojone w wąskie paski awokado. Całość zwiń w rulonik i pokrój na części o grubości około 2 cm.

Sos wlej do małych miseczek, a sushi podaj na drewnianych talerzykach, w duecie z chrzanem wasabi.

przez magdalenabmw 18 lut 2010, 18:11
A wypróbowałaś już ten przepis? Zależy mi na sprawdzonym w 100% bo jak wiadomo składniki do Sushi tanie nie są, a szkoda zmarnować :/ :?
magdalenabmw

przez linka 18 lut 2010, 18:27
Ja tylko mogę dodać, że do sushi pasuje też ogórek zielony(zamiast awokado), łosoś nie musi być wędzony - może być surowy tylko cieniutko pokrojony, tak samo jak tuńczyk, nadaje się też wędzona ryba maślana oraz wszystkie rodzaje krewetek, zamiast wasabi można nasz polski chrzan dodać.
Ja sushi stricte nie jadłam, ale za to jadłam sushi nigiri - jak się okazało :D i przepis był mniej więcej taki sam jak Donkey podała, trzeba pamiętać, ze żeby się trzymało musi być faktycznie specjalny ryż :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GreenEye 18 lut 2010, 18:44
Ja uwielbiam sushi zawierające m. in. słodkie włókna tykwy, słodkie tofu i marynowaną rzodkiew. Jednakże sama nigdy nie robiłam, zamawiam z dostawą do domu.
ExModerator

przez Donkey 18 lut 2010, 19:14
Madzia ten przepis jest sprawdzony- moja siostra ma go z netu i ca;y zcas korzysta :)

przez wovacuum 18 lut 2010, 19:20
jako datek do sushi bardzo dobry jest rowniez marynowany imbir,a jesli chodzi o rybkè to taka jak pisala Linka:losos,ja jadlam z surowym pycha :mrgreen:
a i jeszcze wazny jest sos sojowy najlepszy z najlepszych to kikkoman;brat robi sushi dokladnie w taki sposob jak napisala Donkey,wychodzi swietnie :D
wovacuum

przez magdalenabmw 18 lut 2010, 19:25
Bez marynowanego imbiru ponoć nie ma sushi :smile: Dzięki dziewczyny za rady, dzięki Donkey za przepis :* Bo planuję zrobić moje pierwsze sushi a szkoda by było je popsuć. Zobaczymy czy mi wyjdzie :?
magdalenabmw

przez wovacuum 18 lut 2010, 19:31
magdalenabmw, wyjdzie na pewno,smaka sobie narobilam na to sushi cale,moze tez zrobiè?jak wyzdrowiejè :D
wovacuum

przez GreenEye 18 lut 2010, 23:04
Donkey napisał(a):ten przepis jest sprawdzony- moja siostra ma go z netu i cały czas korzysta :)

W takim razie i ja się skuszę, aby przygotować moje pierwsze samodzielne sushi. Dziewczyny dajcie znać, czy Wam się udało jak się za nie zabierzecie i napiszcie ewentualnie z czym miałyście największe trudności. Ale jak wiadomo ćwiczenie czyni mistrza, więc kiedyś dojdziemy do wprawy :mrgreen:
ExModerator

przez Donkey 19 lut 2010, 09:11
Mi jakos sushi w ogóle nie smakuje.. Moja siostra np.strasznie się nim zajada..
A ja jakos nie moge sie przekonac !

Ja w weekend bede piekla kokosanki :)

przez magdalenabmw 19 lut 2010, 16:06
Dzięki za wszystkie wskazówki z sushi :smile: Jeszcze nigdy nie robiłam i nie jadłam (!) ale warto spróbować, jak mi nie będzie smakować to kot zje, ucieszy sie :P

Dziewczyny, a znacie jakiś przepis na rybę gotowaną na parze i na rybę smażoną? Jaka ryba nada się najlepiej do pary? Czym to sie przyprawia? W życiu nie robiłam ryb a zmieniam mój sposób odżywiana się (raz że chcę zrzucić pare kilo a dwa że mam chory żołądek i jak jem te fast foody to już w ogóle go dobijam). Już dawno zrezygnowałam z soli i cukru, ale chcę też ograniczyć słodycze i potrawy smażone.

Dawajcie jakieś przepisy na zdrowe żarcie :P Bo ja znam tylko takie na dania gdzie tłuszcz sie leje strumieniem :P
magdalenabmw

przez Razorbladerka_ 19 lut 2010, 16:49
Ty Magda z czego Ty chcesz sie odchudzac????

Co do ryb to panga jest dobra, ale podobno w mrozonej jest sama chemia i nie jest wcale zdrowa, nie wiem czy to prawda, ale tak słyszałam...
Slowa zlewaja sie w falszywy ton gdy nadwrazliwosc jest jak bilet w jedna strone stad... Musze leczyc sie na bol i strach.

Ja tancze a niebo gra!!! :-D

przez magdalenabmw 19 lut 2010, 17:01
Razor- tu nie chodzi o stricte odchudzanie (jak mi przy okazji pare kilo ubędzie to fajnie, a jak nie to też fajnie :smile: ) tylko bardziej o żołądek. Od trzech dni prawie nic nie jem, nie pojechałam do szkoły- tak mnie boli. Moja mama miała wrzody i mówi że ja na 100% też mam bo wszystkie moje objawy na wrzody wskazują. Dlatego rezygnuję z niezdrowego jedzenia, nie chcę skończyć w szpitalu jak moja mama. Na razie przyjmuję leki i aloes, ale zmiana diety w moim przypadku jest konieczna. A ponieważ do tej pory jadłam same niezdrowe rzeczy (pomimo iż te zdrowe mi smakują) to nie znam kompletnie żadnych przepisów na zdrowe dania i dlatego proszę Was o pomoc :smile: A w ogóle gdzie sie ryby kupuje? W mięsnym? Do super marketu mam daleko, a w markeciku pod domem nie ma ryb. :?
magdalenabmw

przez fobia 19 lut 2010, 20:18
magdalenabmw, ja ostanio robiłam rybę sole w piekarniku w folii aluminiowej- wyszła pycha :P posoliłam rozmrozoną juz rybę, popieprzyłam i dodałam koperku do tego dorzuciłam starta marchewkę,por,cebulę,pietruszkę i selera i dodałam odrobiny oliwy z oliwek i trzymałam w piekarniku przez 30 min w twmp. 190 st.

Sortuj wg