Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Poproszę o przepisy ;)

przez magdalenabmw 07 lis 2009, 19:12
Moje ulubione drinki:
1.Malibu plus mleko i zmiksowac :P Pycha.
2.Wódka plus sok bananowy i lód.
3.Gin plus tonic plus limonka plus lód. Ooo niebo......

A ja zrobiłam ciasto wczoraj :smile: bardzo smaczne, ładne i super szybkie i łatwe!

Przepis na ZEBRĘ:

* Produkty:
*
* 5 żółtek
*
* 250g cukru
*
* 1 paczuszka cukru wanilioweg0
*
* 1/2 buteleczki aromatu ...ja daję cytrynowy
*
* 125ml letniej wody

* 250ml oleju
*
* 375g maki
*
* 1 proszek do pieczenia ( mala paczka)
*
* 5 bialek
*
* 3 lyzki kakao

Robimy tak:

Żółtka,cukier ,wanilię ubić na pulnchną masę ,dodać aromat ,wodę i olej.Makę wymieszać z proszkiem do pieczenia i dodawac porcjami.Bialka ubić i ostrożnie wymieszać ( juz nie mikserem ! ).Ciasto podzielić na dwie części i do drugiej dodać kakao. Tortownicę wysmarować tluszczem i obsypać tartą bulką .Na środek tortownicy wylożyć dwie stolowe łyżki jasnego ciasta , a następnie dwie łyżki ciemnego ciasta, potem znowu jasne itd , ciasto ładnie sie rozpłynie, nie mieszamy !!!. Piec w nagrzanym piekarniku 50 -6 0 minut. Temepratura okolo 170 stopni. Po upieczeniu oblać czekoladą lub lukrem. Ja obląłam biało-czarną czekoladą i na to wiórki czekolady, cukier puder na środek z rodzynkami i kostki Milki biało-czarnej.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magdalenabmw

przez fobia 08 lis 2009, 01:19
Madzia ja wlasnie robie murzynka :) a co ! maz bedzie mial rano niespodzianke (spi juz i nic nie wie co ja mu szykuje ) juz mi slodziutko pachnie... mmmm
jak skoncze to zdjecie dodam ;)

[Dodane po edycji:]

nie wyglada rewelacyjnie bo nie mam wprawy w wyciaganiu ciasta z blachy :mrgreen: ale w smaku rewelacja! nie przepadam za slodkim, ale ciacho jest super !
nastepna bedzie zebra :) tylko nie za czesto bo sie bedziemy z mezusiem kulac :lol:

przez magdalenabmw 08 lis 2009, 02:10
Fobio ten mąż to ma z Tobą dobrze :mrgreen: Murzyn wygląda smakowicie, i pewnie tak samo smakuje :smile: Fajne są te lukrowe posypki kolorowe, mnie niestety bolą zęby od nich. A zebrę polecam, równie prosta jak murzynek :smile:
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 08 lis 2009, 21:03
pelen sukces- murzynek wszystkim smakowal- nawet tesciowej a ona to tak jak krytyk kulinarny ;)
przepis poszedl w swiat- podalam go siostrze, ktora mieszka za granica ;)

przez wovacuum 11 lis 2009, 14:33
kurczak w sosie musztardowym

potrzebne:
1 kurczak
2 cebule
6 lodyg selera naciowego
1 kg malych marchewek
2 liscie laurowe
2 lyzki masla
100 gram wèdzonego boczku
3 rzodkiewki
4 lyzki smietany
2 lyzki musztardy ziarnistej:najlepsza francuska
tymianek

kurczaka podzielic na czèsci,wrzucic do gotujàcej wody,dodac lodygè selera,przekrojonà na pol cebulè,marchewkè i liscie laurowe.ugotowac rosol.wyjàc mièso z rosolui ostudzic.drugà cebulè posiekac,selera lodygi pokroic na plasterki,boczek w paski,rzodkiewki w kawalki.w garku rozgzac maslo,podsmazyc cebulè,dodac boczek smazyc 5 minut.dodac seler marchewki i rzodkiewki smazyc 5 minut.wlc litr rosolu i gotowac 20 minut az warzywka bèdà mièkkie.ostodzone mièso oddzielic od kosci podzielic na kawalki dodac do warzyw?wlac musztardè wymieszanà ze smietanà doprawic solà i pieprzem,posypac tymiankiem.

to dobry sposob aby wykorzystac mièso z rosolu albo jak zostanie nam trochè upieczonego kurczaka albo udka;
wovacuum

przez fobia 12 lis 2009, 00:43
znacie moze przepisy na sernik ? albo keksa?

[Dodane po edycji:]

wovacuum, mialy byc przepisy swiateczne :twisted: ja czekam :mrgreen:

przez magdalenabmw 12 lis 2009, 01:57
Przepis na blachę 30x40cm , sernik z brzoskwiniami, mniam :smile:

Składniki na ciasto:

* 3 szklanki mąki
* ½ szklanki cukru
* 250 g masła
* 5 żółtek
* 3 łyżeczki proszku
do pieczenia

Masa serowa:

* 250 g masła
* 300 g cukru
* 1 kg sera
* 6 jajek
* 2 budynie śmietankowe
w proszku
* olejek cytrynowy

* 1 puszka brzoskwiń (800g)

Piana:

* 5 białek
* 1 szklanka cukru
* 1 płaska łyżka
mąki ziemniaczanej

Robimy tak:

1. Ciasto: wyrobić wszystkie składniki na ciasto i podzielić na dwie części (2/3 i 1/3). Tą mniejszą część włożyć do lodówki (po ochłodzeniu będzie łatwiej pokruszyć). Większym kawałkiem ciasta wyłożyć blachę (najlepiej na papierze do pieczenia). Na ciasto wylać masę serową:

2. Masę serową uzyskamy przez utarcie masła i cukru na puch i następnie dodanie sera, jajek, budyniu i olejku cytrynowego - wszystko razem powinno być utarte na gładką masę.

3. Brzoskwinie z puszki odsączyć na sicie, pokroić w plastry i wyłożyć na masę serową. Na owoce rozłożyć równomiernie pianę.

4. Pianę uzyskamy najefektywniej w ten sposób: białka ubić na sztywno, dodać następnie cukier (ciągle ubijając) i na koniec wmieszać delikatnie mąkę ziemniaczaną.

5. Na pianę potrzeć (lub pokruszyć) resztę ciasta włożonego wcześniej do lodówki.

Piec 1 godzinę w 175°C - obieg gorącego powietrza, lub 190°C w piecu elektrycznym.

Sprawdziłam przepis, pycha :)

Ja wczoraj Wuzetkę robiłam, ale już cała zjedzona i zdjęć nie ma :evil: Pycha była, ciemny piernik z kremem, czekoladą i wiśniami...
magdalenabmw

przez fobia 12 lis 2009, 03:12
dzieki magdalenabmw, wiedzialam ,ze bedziesz znala przepis na sernik ;)
o to mi chodzilo z brzoskwinkami mmmmmm .... to chyba jedne z moich ulubionych ciast :P
wierze, ze wzetka byla pyszna - ja co prawda nie przepadam ,ale moj maz uwielbia!

przez wovacuum 12 lis 2009, 11:51
fobia, a ja nic nie wiem o swiàtecznych?jutro wrzucè cosik :twisted: magdalenabmw, sernik zrobiè w Polsce z twojego przepisu,tutaj nie ma sera bialego,tylko jakies badziewie homogenizowane :?
wovacuum

przez bliksa 12 lis 2009, 13:10
zrobiłam zebrę z przepisu Magdy - pycha :D
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 12 lis 2009, 13:45
Prosta Zebra, prawda ? :D
Żałuję, że nie mam zdjęć tej Wuzetki bo wyglądała na tyle zaj*biście że zanim zdążyłam zrobić zdjęcia....bo już nie było co fotografować :shock:

Tu przepis:

# CIASTO
# mąka 12 łyżek
# cukier 12 łyżek
# śmietana gęsta kwaśna 12 lub18% 12 łyżek
# kakao 2 łyżki
# soda oczyszczona 1 łyżeczka
# cynamon 1 łyżka
# jajka 2 szt

Daję też na krem, ale mi sie ta śmietana ubić nie chciała i była za płynna, więc ja następnym razem dam zwykłą w sprayu...

KREM
# śmietana kremówka 30% lub 36% 1 litr
# cukier puder 4 łyżki
# sok z 1/2 cytryny

# Dodatkowo
# dżem z czarnej porzeczki, wiśni, moreli lub wg uznania.
# polewa czekoladowa (dałam biało-czatną, efektowniejsza)
# owoc wiśni
# można dać kilka ażurowych wzorów z czekolady np Dr. Oetkera

Wszystkie składniki na ciasto wkładamy do garnka i ubijamy mikserem - widełkami do piany. Tortownicę smarujemy tłuszczem i wysypujemy tartą bułką, wlewamy ciasto i pieczemy w 180 stopniach około 50 min (sprawdzamy patyczkiem jak suchy ciasto upieczone) ciasto pięknie wyrasta wg przepisu, mi wyrosło na jakieś 4cm i potem dało sie przeciąć tylko na dwie części zamiast trzech :( . Upieczone ciasto kroimy na 3 części, jeden płat ciasta smarujemy dżemem z czarnej porzeczki nisko słodzonym lub wg uznania. Ubijamy 1 litr śmietany 36% w kartonikach, pod koniec ubijania dodajemy cukier i sok z cytryny i jeszcze ubijamy, aż będzie bardzo gęsta. Część ubitej śmietany wykładamy na dżem, przykrywamy 2 płatem ciasta, na który znowu wykładamy śmietanę. Całość przykryć ostatnim płatem ciasta. Wierzch polewamy polewą, dekorujemy kiwi, wisnią i śmietanką lub wg uznania. Smacznego
magdalenabmw

przez fobia 12 lis 2009, 15:32
wovacuum napisał(a):magdalenabmw, wyjdà na pewno te ciacha.juz nie rzygam,chociaz tyle dobrze :twisted: :twisted:

jutro wrzucè juz cos na swièta!!

:))) pbiecalas ;)

Madzia dzieki za przepis na wuzetke - maz sie ucieszy :))

przez magdalenabmw 14 lis 2009, 02:38
Zrobiłam dziś Wuzetkę z tych 'gotowych' ciast Delecty. Wyszła tanio, bo jakieś 10zł, ale hmmm czuć jakaś chemię. Mojemu chłopakowi smakuje, mi średnio... tak jakoś, sztucznie. Oto ona :
magdalenabmw

przez fobia 14 lis 2009, 03:20
magdalenabmw, wyglada rewelacja :P

Sortuj wg