wiara a seks

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

wiara a seks

przez paradoksy 07 lut 2011, 17:05
Ahmall Gammat napisał(a):Ojciec Ksawery Knotz napisał że w seksie małżeńskim(takim po bożemu) jest wszystko dozwolone jeżeli takie pieszczoty kończą się pełnym współżyciem(wytrysk do pochwy).

a jak nie ma wytrysku to co? grzech jest? :mrgreen:
paradoksy

wiara a seks

przez Ahmall Gammat 07 lut 2011, 17:47
Maślanko biedna... proszę Cię.
Poznacie prawdę,a prawda was wyzwoli.

wiara a seks

przez khaleesi 07 lut 2011, 17:47
Każda forma kontaktu seksualnego pozamałżeńskiego i przedmałżeńskiego według katolika jest grzechem .
I tak pozostanie . Najważniejsze to być w zgodzie z własnym sumieniem .
Tylko zastanawia mnie jedno wielu tutaj ma udane zycie seksualne a dolegliwości nerwice ,leki ,schizofrenie i fobie .To jak taka osoba ma odwagę uprawiać z kimś seks. :roll:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

wiara a seks

przez marcja 07 lut 2011, 19:03
psyche. napisał(a):Tylko zastanawia mnie jedno wielu tutaj ma udane zycie seksualne a dolegliwości nerwice ,leki ,schizofrenie i fobie .To jak taka osoba ma odwagę uprawiać z kimś seks. :roll:

Jak to? W jakim sensie? A to do tego jakiejs odwagi potrzeba specjalnej? :D

wiara a seks

przez khaleesi 07 lut 2011, 19:32
marcja napisał(a):
psyche. napisał(a):Tylko zastanawia mnie jedno wielu tutaj ma udane zycie seksualne a dolegliwości nerwice ,leki ,schizofrenie i fobie .To jak taka osoba ma odwagę uprawiać z kimś seks. :roll:

Jak to? W jakim sensie? A to do tego jakiejs odwagi potrzeba specjalnej? :D

Wiesz chyba ,że zależy od natężenia choroby,zaburzenia .
Nie wyobrażam sobie osoby ,która powiedzmy ma swój świat i spotyka się z kims i nie ma żadnych objawów tej choroby,zaburzenia . Sa różne fobie i nerwice ale z klasyczną nerwicą nie da się normalnie egzystowac jak zdrowy człowiek.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

wiara a seks

przez marcja 07 lut 2011, 19:35
psyche. napisał(a): Sa różne fobie i nerwice ale z klasyczną nerwicą nie da się normalnie egzystowac jak zdrowy człowiek.

Akurat jesli chodzi o seks, to da sie jak najbardziej, a wiem co mowie, bo mialam wlasnie nerwice w wersji classic :)

wiara a seks

przez khaleesi 07 lut 2011, 19:43
marcja napisał(a):
psyche. napisał(a): Sa różne fobie i nerwice ale z klasyczną nerwicą nie da się normalnie egzystowac jak zdrowy człowiek.

Akurat jesli chodzi o seks, to da sie jak najbardziej, a wiem co mowie, bo mialam wlasnie nerwice w wersji classic :)

Niby temat wiara a seks
No ale o seksie piszemy :P
No nie jestem przekonana do tego co piszesz .
Przykładowo osoba ma lęk przed ludzmi to jak to można mówić o jakichkolwiek kontaktach seksualnych. Nerwica sama z dolegliwościami typu drżenie rak czy napady gorąca nie wyklucza współzycia z drugim człowiekiem . Ale mnie chodzi o powazniejsze pod względem psychicznym dolegliwości /zaburzenia.

Bo z tego co widzę z nerwicą lekowa da się żyć ale z innymi zaburzeniami już nie.
Mistrz Avatara

wiara a seks

przez marcja 07 lut 2011, 19:46
Z innymi moze nie - nie wiem, bo nie posiadam wszystkich zaburzen, nie jestem az takim zyciowym pechowcem :D
Ale pisalas wczesniej o klasycznej nerwicy i do tego sie przeciez odnioslam.

marcja napisał(a):

wiara a seks

przez soulfly89 11 lut 2011, 02:13
psyche. napisał(a):Ale mnie chodzi o powazniejsze pod względem psychicznym dolegliwości /zaburzenia.

Bo z tego co widzę z nerwicą lekowa da się żyć ale z innymi zaburzeniami już nie.

Są takie zaburzenia, które ułatwiają seks. Na przykład stan hipomanii jak masz zaburzenia dwubiegunowe. Zaburzenia działają w dwie strony, jedne zamykają Cię w Twoim świecie, inne pchają do ludzi i robienia rzeczy niebezpiecznych, a jeszcze inne robią z twoim życiem dwie powyższe rzeczy na zmianę. I ze wszystkim da się żyć, zapewniam Cię.

Jeszcze co do seksu, to myślę, że, jeśli potrafisz mniej więcej oddzielić go od uczuć to nie jest jakieś szczególnie trudne nawet jeśli masz mega zaburzenia. Wydaje mi się, że to zależy od podejścia... Ale gdybam, bo sama nie mam żadnych "poważniejszych" zaburzeń.

wiara a seks

przez linka 25 lut 2011, 17:53
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

wiara a seks

przez NoOneLivesForever 26 lut 2011, 16:47
Jeden z przykładów kiedy wierzący na siłę chcą połączyć coś ich kręci z wolą bożą i wychodzi komedia.
http://www.sexinchrist.com/fist.html
NoOneLivesForever

wiara a seks

przez Badziak 26 lut 2011, 17:03
psyche. napisał(a):
marcja napisał(a):

Niby temat wiara a seks
No ale o seksie piszemy :P
No nie jestem przekonana do tego co piszesz .
Przykładowo osoba ma lęk przed ludzmi to jak to można mówić o jakichkolwiek kontaktach seksualnych.

Mam zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej. I już spieszę ze sprostowaniem. Otóż z lękiem przed ludźmi można mieć udane życie seksualne. Ja np. mam tak, że owszem boję się ludzi, ale w momencie kiedy mój obecny partner się we mnie zakochał (czyt. zaakceptował mnie bezwarunkowo) potrafiłam się przed nim otworzyć i nie czułam takiego wielkiego lęku. U mnie fobia to właśnie lęk przed brakiem akceptacji. A kiedy widziałam jak jest mną zafascynowany to nie miałam oporów przed wchodzeniem z nim w bliskie relacje. Pożycie nam się układa. Paradoksalnie w towarzystwie nie odzywam się zupełnie, nie wchodzę w przyjaźnie, z większości kontaktów się wycofuję, za to w sypialni czuję się jak ryba w wodzie. Nagle ginie szara myszka i wychodzi kocica. :mrgreen: Cieszę się, że chociaż z tym nie mam większych problemów, choć oczywiście wiem, że nie u każdego fobika tak jest.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

wiara a seks

przez khaleesi 26 lut 2011, 20:19
Badziak, ja na szczęście fobii społecznej nie mam .
Tak tylko piszę ogólnie :)
Mistrz Avatara

wiara a seks

przez LitrMaślanki 26 lut 2011, 20:21
Badziak,

przybij piątkę ..mam taką sama diagnozę :twisted:
LitrMaślanki

Sortuj wg