Chca Ci zabrac internet!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Chca Ci zabrac internet!

przez Ridllic 04 maja 2009, 15:03
zapewniam was obudzimy się jutro i zalogujemy bez kłopotu we wszystkich tych samych serwisach co dzisiaj tak ,że bez panki miśki ;)
Ridllic

przez Amy Lee 04 maja 2009, 15:50
Ridllic napisał(a):zapewniam was obudzimy się jutro i zalogujemy bez kłopotu we wszystkich tych samych serwisach co dzisiaj tak ,że bez panki miśki ;)

Też tak sądzę.
Gdyby zakazali dostępu to hackerzy tudzież studenci wymyśliliby jak ominąć system i znowu by się zrobiła draka.
A dla samej UE byłby to strzał w stopę - powszechny dostęp do sieci miał przecież gwarantować rozwój. I Korei Północnej nam tu przecież nie zrobią.

Usunęłam zdublowane tematy.
Amy Lee

przez Joanova 04 maja 2009, 18:05
oki, zatem Moderatorze, usuń mój post już dzisiaj. :smile:
Na drugim forum aktywni ludzie już zagłosowali, wiec osiągnęłam to, co było moim celem. Chciałam poruszyć parę osób, nie cały świat. Usuń Moderatorze.

[Dodane po edycji:]

Przeniosłeś mój temat już dzisiaj do poza topikowych. I to jest zgodne z regulaminem. I jest o.k. Tak należało zrobić. I to dlatego poprosiłam, by zrobić to jutro. Ale niestety... reguły wzięły gore nad ludzkim podejściem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak prosić o całkowite usuniecie tego tematu. Proszę.

[Dodane po edycji:]

List do Moderatora

Przeniosłeś mój temat już dzisiaj do poza topikowych. I to jest zgodne z regulaminem. I jest o.k. Tak należało zrobić. I to dlatego poprosiłam, by zrobić to jutro. Ale niestety... reguły wzięły gore nad ludzkim podejściem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak prosić o całkowite usuniecie tego tematu. Proszę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 04 maja 2009, 20:02
Joanova napisał(a):Przeniosłeś mój temat już dzisiaj do poza topikowych. I to jest zgodne z regulaminem. I jest o.k. Tak należało zrobić. I to dlatego poprosiłam, by zrobić to jutro. Ale niestety... reguły wzięły gore nad ludzkim podejściem. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak prosić o całkowite usuniecie tego tematu. Proszę.

A to niby czemu? Nie po to piszę posty, by ktoś usuwał temat w, którym piszę.

maugoha napisał(a):Mnie ta cała walka z piractwem śmieszy trochę.. bo się do tego zabierają niewłaściwie albo i za późno. Np. gdy już nikt nie miał CD playera, to oni nagle obniżyli ceny płyt, podczas gdy był to już czas na sprzedawanie płyt w sieci bez opakowań i dupereli, a w formie mp3, trzy razy taniej. W końcu gdzieś kiedyś czytałam, że koszt jednej mp3 to 60 gr :shock: Więc skąd 30 zł za 12 piosenek?

Obniżyli ceny płyt? Gdzie i kiedy? Zachodnie płyty kosztują od 50-70 zł. A gdzie można kupić MP3 za 60 groszy?

maugoha napisał(a):Nie, nie sądzę. Bo jaki w tym sens, żeby walkę z piractwem prowadzić w sposób utrudniający jeszcze bardziej dostęp do określonych materiałów, zamiast ułatwiający? Mało tego, im bardziej owoc zakazany, tym bardziej smakuje ;) Zakazy dóbr że się tak wyrażę, powszechnych, więcej złego w historii wyrządziły, niż dobrego. ot. np. prohibicja w stanach wcale nie ograniczyła spożywania alkoholu, a przy tym doprowadziła do powstania nowych problemów, jak przemyt, przestępczość zorganizowana itd. Wiem, że zaraz każdemu nasunie się myśl, a co z narkotykami, czy też powinien być wolny dostęp, ale to raczej odrębna dyskusja.
Mało tego Paulo Coelho oświadczył, iż w pełni popiera ideę P2P i nawet zamierzał zeznawać na korzyść serwisu The Pirate Bay.
http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,6503825,Paulo_Coelho_calym_sercem_za_The_Pirate_Bay.html

Ta, tyle, że on jest pisarzem - pisarze mają tak od dawna, że ludzie korzystają z ich pracy za darmo - biblioteki to coś jak taki mini-pirate bay.

Tak czy siak, problem polega na tym, że nie wszyscy piraci mają swoje zasady. Tak w zasadzie, to większość ich nie ma. Większość jest typowymi dupkami, którzy wyznają filozofię typu "po co płacić skoro mogę mieć za darmo?" - na Zachodzie, to często są to "ludzie", którzy mają kasę i sobie żyją na wysokim poziomie. Czasami to są tacy popaprańcy, że np. jak piracka wersja gry jest opóźniona o tydzień przez DRM to nie wytrzymają i pójdą kupić orginał.
Jak rozmawiałem z niezależnymi twórcami gier, to sytuacja wygląda dość kiepsko - np. 80% instalacji World of Goo (gra za 20$/zł, dość innowacyjna, bez DRM) to piraty.
Sam się spotkałem z takimi "ludźmi" i w tak w zasadzie, to nie ma na nich innego sposobu niż ich karać. Niestety tracą na tym uczciwi piraci i nie-piraci.

przez Ridllic 04 maja 2009, 22:53
Joanova, przykro mi że zostałem posądzony o usunięcie tematu mimo ,że pozostawiłem go w sub forum Depresja gdzie go umieściłaś i mimo poparcia inicjatywy więc niechaj usunie go moderator który skasował ten temat :roll:
Ridllic

przez Amy Lee 05 maja 2009, 00:09
Dobra, od dzisiaj tematy nie cierpiące zwłoki (np. petycje) umieszczamy w dziale depresja, bo jest najczęściej odwiedzany i jeszcze i kilku innych, żeby było więcej dymu :roll:

Podpisano,
Amy Lee, nie-ludź
Amy Lee

przez Ridllic 05 maja 2009, 01:26
Amy Lee, będziemy pupkę bić :mrgreen: Ty nie-ludzie :*

gdyby nie prośba autora sam bym tak zrobił no ale wszystkich sie nigdy nie zadowoli bo to by był masowy orgazm :mrgreen:
Ridllic

przez Ridllic 05 maja 2009, 08:32
sam kupiłem parę brzydul z tvn :mrgreen: bo kończy się głupi serial sceną i nie wiadomo co dalej teraz się z tego kładę ze śmiechu ,tak to jest jak się czeka kiedy będzie już super laską :mrgreen: co do muzyki nie mam problemu bo po co mam szukać i grzebać ,wchodzę na iTunes wpisze słowo i już mam i nie pirace przynajmniej nie muszę całej płyty i czuje ,że to jest fair
Ridllic

Sortuj wg