Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez halenore 26 gru 2011, 05:04
"Dogville" jest jedyny w swoim rodzaju, inspirowany teatrem telewizji. Na ogół fabuły reżyserów teatralnych toczą się we wnętrzach, w zamknietych przestrzeniach. Np. Filmy Davida Mameta, który zaczynał od scenopisarstwa i reżyeserii w teatrze. Jako reżyser filmowy zrobił "Dom gry" i "Wydział zabójstw" - filmy dobre, ale rozgrywane we wnętrzach. Często dramaty sądowe Gregorego Hoblita rozgrywają się "teatralnie": "Lęk pierwotny" z Nortonem albo "Słaby punkt" z Hopkinsem i Goslingiem.

Proponuję jednak poznać bliżej filmy Larsa-depresanata: "Medeę", "Przełamując fale" i "Melancholię".
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Kiya 26 gru 2011, 05:07
halenore, a propos, widziałaś The Cube z 1969?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez halenore 26 gru 2011, 05:09
Obejrzyj sobie "Niebieski" Kieślowskiego. Wyjątkowy film z silną dominantą pierwiastka kobiecego. Tak, jak w "Dogville". W końcu Lars sam powiedział, że w środku jest kobietą ;)

-- 26 gru 2011, 05:10 --

Kiya napisał(a):halenore, a propos, widziałaś The Cube z 1969?

Nie widziałam.

-- 26 gru 2011, 05:11 --

Widziałam nowego "Cube'a" inspirowanego tym pierwszym.
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kiya 26 gru 2011, 05:14
halenore, a Ty obejrzyj Cube'a ;) Może nie jest jakiś super-ambitny, ale ma klimat.

Akurat na "silnej dominancie pierwiastka kobiecego" mi nie zależy, może nawet wręcz przeciwnie. Ale będę miała na uwadze, skopiowałam sobie wszystkie Twoje propozycje do notatnika ;) Tymczasem będę się już kładła. Dobranoc/ dzień dobry ;)

-- 26 gru 2011, 05:15 --

Nowego Cube'a też lubię, ale to zupełnie, zupełnie co innego. Nowy Cube to bardziej thriller. Stary jest raczej czysto psychologiczny. I troszkę schizowy.

-- 26 gru 2011, 05:16 --

gatunek: Dramat, Surrealistyczny, Psychologiczny

No, mówiłam. :mrgreen:
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez halenore 26 gru 2011, 05:24
Dobranoc.
Natręt Gramatyczny

przez tahela 26 gru 2011, 05:25
halenore napisał(a):Na surowo czy ambitnie? A inne filmy Larsa?

-- 26 gru 2011, 04:52 --

Prawdziwą surowizną są filmy Wernera Herzoga, Ingmara Bergmana, Krzycha Kieślowskiego, Luchino Viscontiego Michelangelo Antonioniego itp.. Mam na myśli surowiznę filmową tzn. tam, gdzie bardziej przemawia obraz, a mniej słowo.
"Dogville" jest w zasadzie formą teatralizacji dzieła filmowego, eksperymentem von Triera, jakich wiele na koncie tego reżysera.

Zgadzam się chyba najlepsi reżyserzy , z tym że w nich obraz jest wlasnie taki naturalny , bez specjalnych scenerii drogich, klasycznie skromny, zupęlnie inaczej te filmy sa kamerowane, maja taka swoistą glębie obrazu, najazady kamery sa dawane na dany element, odpowiednio rzucony cień i muzyka, która jest w tych filmach swoistą częscia obrazu,
co do Niebieskiego świetny ale Czerwony tez ma swój czar, najmniej mi podszedł Biały, i oczywiście Dekalog ,10 krótkich filmow jakże wymownych, w których kazdy moze coś znaleźć dla siebie, jeśli idzie o polskie filmy to jeszcze jednak Wajda :Popiół i diament, Kanał i dla mnie mistrzostwo świata chyba njalepszy polski film Ziemia obiecana o literaturze wole nie wspominac też lubię ale w przypadku Popiołu i diamentu uwaząm ,ze film jest duzo lepszy,
ja w swoim oraniczonym umyśle upiekłam karpia o 4 nad ranem i teraz jem
a i jeszcze 7 pieczeć Bergmana mistrzostwo jak dla mnie

-- 26 gru 2011, 04:35 --

Kiya,
Ja tego starego tez nie widziałam, moze kiedyś będzie jeszcze okazja.

-- 26 gru 2011, 04:39 --

halenore,
dobranoc, fajnie,ze sie pojawil,aś i nie rób więcej taki nr :D
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez L:) 26 gru 2011, 05:49
Dzień Dobry! : )
L:)

przez tahela 26 gru 2011, 05:59
L:),
dobry ,Ty juz wyspany jak sie domyśłam aja przed spaniem chociaz wyspalam się tak do 1 w nocy i teraz skutek, jak nastroj? i jak Twoje obżarstwo swiąteczne moje w normie ,ale jakiś basen w styczniu trzeba bezie zaliczyć
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez L:) 26 gru 2011, 06:02
No niekoniecznie wyspany, ale kilka godzin się przespałem ; )

Obżarstwo na poziomie ; ) Jak się czuję? Zatoki dają o sobie znać już drugi dzień, to męczące jest, bo nos, kości na twarzy i głowa bolą bardzo, a tak po za tym chyba ok ; )

przez tahela 26 gru 2011, 06:08
heh mnie zatoki aż tak bardzo nie meczą raczej jak juz coś to przeziębienie a jak gitarka po remoncie na alegro wytawiona?
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez L:) 26 gru 2011, 06:11
Na razie nic jeszcze z nia nie robiłem, muszę pomyśleć co i jak, czy zostawić sobie jeszcze ją trochę, czy nie, na razie raczej myślę o innych rzeczach ; )

przez tahela 26 gru 2011, 06:19
no tak , pewnike myślisz jak to wszystko pozałatwiać i porzwiazywać ,co do gitarki to jesli jest taka lana jak na zdjęciu to ja bym się nią nacieszyła jeśli umiesz , lubisz grac i sprawia Ci to przyjemnośc to warto sie pocieszyć ,człowiek musi mieć tez czas na drobne przyjemności szczgolnie w naszym stanie jak tego jest tak mało,
będziesz sobie na nia patrzył i podziwiał jej ponętne kształty a wyobrąźnia Ci poszybuje tam gdzie prom Atlantiś do gwi :D azd ;)
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez L:) 26 gru 2011, 06:32
Wygląd wyglądem, ale dla mnie najważniejsze jest brzmienie i poniekąd wygoda gry. Jeden lubi Fendera, ktoś inny Music Mana, jeszcze inny Ibaneza i tak dalej można dlugo wymieniać. Ja mam Ibaneza, owszem jest chwalony przez ludzi którzy na nim grali i jest w tym sporo prawdy. Natomiast ja najzwyczajniej w świecie nie lubię Ibanezów, nigdy mi nie leżały w dłoni, brzmiały bezpłciowo, z kolei znam co najmniej 2 osoby, które są fanami Ibaneza i ubóstwiają jego brzmienie - i to nie są początkujący grajkowie tylko ludzie którzy grają już na prawdę długo. Kwestia gustów. Ja uwielbiam brzmienie Fenderów, również Fendery mi bardzo dobrze leżą w dłoni i jest to na przyszłość mój cel : )

Chciałbym sprzedać sprzęt wtedy, gdy odłożę trochę kasy i łącznie ze sprzedarzą będzie mnie stać na jakiegoś fajnego używanego japońskiego Fendera w dobrym stanie oraz wzmacniacz, zobaczymy co będzie.

przez tahela 26 gru 2011, 06:33
Dobra ja sobie serial zapodam i sprobuje zasnąc L:) miłego czytania tego co wysmażyliśmy na forumie przez tych pare godzin, Kasia =samarka tak mi jej szkoda, kurcze,
Dobanoc.

-- 26 gru 2011, 05:36 --

chyba muśze się doszkolić w temacie gitar , az tak to się nie orientuje, gratuluje wiedzy i znajomosci marek , kurcze :D

-- 26 gru 2011, 05:39 --

L:), Z tym podziwianiem kszłtow to byl zart.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg