a na czym wg was polega męskość?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

a na czym wg was polega męskość?

przez betty_boo 27 mar 2009, 22:42
myślę że ten temat moze byc tak ciekawy jak poprzedni o kobiecosci. czekam na inspiracje:)

Re: a na czym wg was polega męskość?

przez Korba 27 mar 2009, 23:01
betty_boo, oj nie prowokuj......, bo mam przykład z życia wzięty i jak zacznę gadać na ten temat to........ nie wiem, kiedy przestać :mrgreen:
Korba

przez ALEKS*OLO 27 mar 2009, 23:04
NA TYM!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 27 mar 2009, 23:08
tak, ehm.... ten..... to ja już nic nie dodam, Ola wyczerpała wszystko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Korba

przez Ridllic 27 mar 2009, 23:09
niesmaczne w analogicznym wątku faceci rozmawiali poważnie bez glupich i bezsensownych docinek w strone kobiet

Wstydz sie Lola :!: :!: :!: :!:
Ridllic

przez Korba 28 mar 2009, 00:07
a co ma żebro do męskości........?
Korba

przez evelina 28 mar 2009, 00:07
męskość... silne ramie ktore wspiera delikatnosc meska wrazliwosc odpowiedzialnosc inteligencja ....zadbany wygląd...
bycie sobą...czasami takze ludzki placz ktorego tak bardzo mezczyźni się boją...poczucie bezpieczeństwa..
evelina

przez ALEKS*OLO 28 mar 2009, 00:17
evelina napisał(a):męskość... silne ramie ktore wspiera delikatnosc meska wrazliwosc odpowiedzialnosc inteligencja ....zadbany wygląd...
bycie sobą...czasami takze ludzki placz ktorego tak bardzo mezczyźni się boją...poczucie bezpieczeństwa..

Popieram w 100 % ....a poprzedni post to tylko żarcik;)

P.S.
Nie bojcie sie tego płaczu , wg mnie to najbardziej emocjonujący i "piękny" widok jaki moze byc na swiecie .
Piekny w cudzysłowie bo nie jest pieknem jesli ktos płacze , nie lubie tego , ale nie wiedzialam jak to ująć.

[*EDIT*]

opty napisał(a):
Korba napisał(a):a co ma żebro do męskości........?

skoro tak postrzegacie meskosc i mezczyzne (patrz: piec postaci) to skad wziela sie Ewa, w sensie.

z tej kości co ja małpa niesie sie wzieła :P
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Korba 28 mar 2009, 00:53
Męski........ to znaczy zdecydowany, inteligentny, błyskotliwy, posiadający umiejętność podejmowania decyzji, dzięki czemu czujesz się bezpiecznie.
W tym wszystkim delikatność i łagodność, opanowanie i spokój, które działają jak balsam.
Gustowny strój i ładny zapach, że chcesz przy nim stać jak najbliżej.
I poczuciem humoru, które sprawia, że przy nim się śmiejesz.

Trzeba więcej?
Korba

przez isj 28 mar 2009, 03:43
Na opiekuńczości, zdecydowaniu, ponoszeniu konsekwencji za swoje decyzje, na ujmującej powierzchowności wobec kobiet. Mężczyzna reguluje swoje długi, zwłaszcza jeśli są karciane. Nie odbiera telefonów ani SMS-ów podczas spotkań z kobietami i nie zapomina dawać barmanom napiwków. Męskość to udane relacje z ojcem, jak i wypady z kolegami na piwo. Męskość to używanie szarych komórek: nie pisywanie skrótami w stylu: "Emi, 22 schr. tw. tyłeczek", a także nieustępliwość wobec kaprysów i humorów kobiet (bo 6 parę butów w miesiącu funduje jakiś kompletny palant) To nie dawanie sobą pomiatać i wewnętrzna estyma.

Mężczyzna mógłby uprawiać jakiś sport - bynajmniej nie zawodowo - dla własnego zdrowia i ekstatycznego zadowolenia równie zaangażowanej fizycznie żony w papilotach. Mężczyzna nie używa nadmiaru wody toaletowej i nie snuje się za nim smuga zapachu wyczuwalna w okolicach zwrotnika koziorożca. No i nigdy nie używa wody wprost na ubranie. O higienie intymnej nawet nie wspomnę, bo to elementarz. Generalnie elegancja tak - ale ze wskazaniem na swobodę i niewymuszony wygląd.

Mężczyzna powinien być ciekawy świata, mieć coś do powiedzenia w sprawach polityki, kultury czy społeczeństwa. Powinien mieć parę ksiązek na swojej półce [jeśli jednak są to książki Coelho czy Wiśniewskiego ("Samotność w sieci", Boże...) mężczyznę można spokojnie uznać za półgłowka czystej krwi] Ale nie może być to monolog mądrali, tylko silnie zaznaczone własne zdanie. Żadna kobieta nie przychodzi na randkę po wykład. Mężczyzna przepuszcza kobietę w środkach komunikacji miejskiej, ustępuje miejsca kobiecie w ciąży, czeka aż kobieta pierwsza wyjdzie/zejdzie. Mężczyzna ma prawo do słabości i zwątpienia.

Dodatkowo, ale tylko dodatkowo, fajny mężczyzna dobrze gotuje. I dlatego np. ja jestem fajnym mężczyzną :mrgreen:

Natomiast tytułem uzupełnienia, czego mężczyzna moim zdaniem nie musi robić. Nie musi całować kobiety w rękę, chyba że znacznie starszej od niego, taka sama ilość kobiet lubi ten zwyczaj, co wzdraga się na jego widok. A już zwłaszcza nie musi tego robić, kiedy kobieta nie raczyła zdjąć rękawiczki. Nie musi znać się na autach, samochodach i latać wokol swego wozu wte i we wte. Nie powinien sabotować rozwoju zawodowego kobiety, nawet jeśli sytuacja mu na to pozwala. Bo to nie jest żaden honor, tylko wypaczone pojęcie męskiej dumy. Powinien pomagać przy wychowywaniu dzieci oraz obowiązkowo płacić alimenty. Mężczyzna nie musi być także biegłym majsterkowiczem, ale niech lepiej ma tyle pieniędzy, żeby staćgo było na wynajęcie dłubacza w kontaktach :mrgreen:
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez laguna 28 mar 2009, 11:29
a ja uwazam ze facet majsterkowicz to jest to! a mialam kolege ktory chodzil do szkoly tzw. elektryka - a nie umial zrobic w domu kompletnie nic. to jest bardzo niemeskie.

no i hehe jezeli chodzi Akurat o mnie, to facet musi umiec naprawic wszystko co ja zepsuje:P a ze ja psuje 90% rzeczy ktorych sie dotkne, to facet ma sporo ze mna roboty:D

przez Ridllic 28 mar 2009, 12:06
laguna, tylko nie zepsuj faceta ;)
Ridllic

przez laguna 28 mar 2009, 12:28
Ridllic jeszcze mi sie nie udalo hehe:P ale jak jest cos do zepsucia to napewno ja to zepsuje. taka niezdara ze mnie okropna :D

aha i proszenie o seks jest bardzo niemeskie.. za to wziecie sila baaardzo meskie:D

przez isj 28 mar 2009, 20:36
Laguno, heheh.

Po co komu facet majsterkowicz. Pomyślmy:

-ran w związku nie zaszyje;
-często brak mu właściwego klucza do kobiety/czasem niestety ma go inny majster;
-węzła gordyjskiego w związku nie rozwiąże;
- przykręci śrubę w niewłaściwym miejscu i na waciki nie będzie starczyć (zawsze demonstrowałem imponujące umiejętności z zakresu empatii ludzkiej);
- majsterkowicz brzydko pachnie; kobiety wolą dyskretnie skroplonych mężczyzn od przymilnych troglodytów ze smarem - ozdobą ogrodniczek;
- majster nie jest dżentelmenem, gdyż bierze za usługę;
-majster (za dnia) sprawnie posługuje się wytrychem; jednak jak do tej pory żadne naukowe badania nie wykazały skuteczności użycia wytrychów wobec kobiet;
-majster wymieni kran, ale nie wymieni ulubionych filmów, miejsc, książek czy chwil ukochanej kobiety.
-majster wymieni żarówkę, ale i wymioniona na niego nie zadziała. Gdyż jest tylko przymilny.

Reasumując: do dupy z takim majstrem

Ja wolę jednak fajnie gotować :mrgreen:
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg