Na czym według Was polega kobiecość?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Na czym według Was polega kobiecość?

przez laguna 03 mar 2009, 20:19
i tak najwazniejsze jest, i to i u kobiety i u mezczyzny - wlasnie wiernosc i szczerosc. wszystko inne da sie ugadac albo przezycd, ale te dwie cechy sa najwazniejsze

przez betty_boo 03 mar 2009, 22:19
a dla mnie kobiecość to akceptacja siebie i to, ze dobrze czuję się w swojej skórze, ze swoim wyglądem, ciałem, stylem bycia etc.

kobiecość to tez gesty, głos, zapach, spojrzenie i jakies wewnętrzne cieplo ktore przyciaga ludzi i sprawia, że dobrze się przy nas czują i usmiechają się na nasz widok. to też dbanie o swoje cialo i dusze i sprawianie samej sobie przyjemności.

to też zero agresywności, wulgarnosci i przesady.

aha - no i kobiecość to tez akceptacja swojego wieku:)

ktoś napisal że kobiecość to zdolność do zającia w ciąże. myślicie że tak jest? bo jeśli tak to wydaje mi sie to troche krzywdzące.

[*EDIT*]

to sprawianie sobie przyjemności moze brzmieć troche dwuznacznie ale chodziło mi o takie rzeczy jak masaże, relaksujące kąpiele, fajna bielizna, taniec.itp.

przez Korba 03 mar 2009, 22:28
laguna napisał(a):dokladnie.... "wiesz czym rozni szmata od kobiety? tym ze kobieta sie szanuje."

[*EDIT*]

dokladnie.... "wiesz czym rozni szmata od kobiety? tym ze kobieta sie szanuje."

sprecyzuj określenie "kobieta która się szanuje"....
seks dopiero po ślubie itp? ;)
Korba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isj 03 mar 2009, 22:38
Korba, to co napisałem było nie do końca na miejscu, przepraszam.

A skoro przyjęte :mrgreen: Skoro, jak piszesz, nie masz problemów z własną kobiecością NA CODZIEŃ (bo moja mogła być wyidealizowana z męskiego punktu, jakkolwiek nie wiem, czy wiążąc kobiecość z brakie używania brzydkich słów wymagam od pań tak wiele), to napisz na czym ona wg Ciebie polega. Zwłaszcza że chwiejność emocjonalna ani na jotę nie podważa Twojej wiary w swoją wartość jako kobiety.

Dla Betty za passus o akceptacji wieku moja skromna pochwała ;)

A niektórzy mogliby się swoją drogą bardziej wysilić, niż pisać "baba ma nie być szmatą i kurzu nie ścierać" Zwięzłe to, nie powiem, ale to już nie ten etap kenozoiku, przykro mi.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Korba 03 mar 2009, 23:02
Dla mnie kobiecość to owszem, akceptacja siebie, własnego ciała, już samo czucie się w nim dobrze stwarza "kobiecość", to jest też pewna klasa (w ubiorze i zachowaniu może lekko tajemniczym, może lekko na dystans) i mimo wszystko posiadanie mózgu - tego typowego kobiecego, ale koniecznie myślącego, lekko emocjonalnie. To jest roztaczanie takiej aury, że w Twoim towarzystwie męczyźni czują się jak w niebie (i nie trzeba niczego robić, za co została byś nazwana szmatą). To umiejętność bycia silną i słabą jednocześnie. Nic nie robiąc, roztaczać ciepłą i zmysłową aurę.
To jest kobiecość.
Przyjemnie jest być kobietą :)

Rozmowy o szmatach i kobietach szanujących nie ma nic do rzeczy z kobiecością.
Korba

przez hyron 03 mar 2009, 23:05
isj, daj sobie na luz, napisałem co czuję zamiast jakichś peudoencyklopedycznych haseł

Najgorsze są szmaty hipokrytki - niby taka porządna, nikomu nie daja, a tu wystawia dupę na lewo i prawo. Szmaty "oficjalne" jeszcze jakoś jestem w stanie tolerować.

Korba, trzeba tłumaczyć co to znaczy szanująca się? Znaczy to bardzo dużo: nie puszcza się, nie chleje, nie pali nałogowo, zachowuje się z klasą a nie jak blokers, szanuje innych... Uznałem że "szanująca się" ma w sobie najwięcej znaczeń z prawdziwej kobiety.
Z taką kobietą przyjemnie przebywać, i to nie dlatego że coś się od niej chce.

Korba, nie ma nic do rzeczy? Taaaaaaaaaaaaaaaak jaaaaaaaaaasne

przez Korba 03 mar 2009, 23:13
Nie ekscytuj się kolego.
Nie wiem, jak w ogóle można używać wobec kogokolwiek słowa 'szmata'. Ale to pomijam.
Ale jeśli mężczyźni utrzymują ten sam standard, którego wymagają, to wielki szacun :D

Rozmawiamy o kobiecości, pewnych subtelnych cechach, a nie roztrzygamy czy porządna kobieta może się ku.wic, czy nie, bo to jest oczywiste i nie wymaga dyskusji!
Korba

przez Sorrow 03 mar 2009, 23:23
Nie wierzę w istnienie czegoś takiego jak "kobiecość".

przez isj 03 mar 2009, 23:23
Daroh, mylisz kobiecość z cielesnością i jesteś nafaszerowany jakimiś myślowymi kliszami niczym świąteczny keks owocami.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez hyron 04 mar 2009, 02:03
Korba nie ekscytuję się i nie mów do mnie "tym tonem".
Otóż żyjesz w okrutnym świecie i słowo "szmata" jest na porządku dziennym. Nie wstydzę się w swoich ustach słowa szmata, nie ja to określenie wymyśliłem, a w temacie wzięło się z cytatu z Paktofoniki. Jednocześnie zaznaczam że nie boję się go używać.
Może mężczyźni utrzymują ten sam standard a może nie. Nie mówiłem w imieniu mężczyzn tylko w swoim. Poza tym mężczyźni od kobiet się różnią, i nikt Ci nie zakazuje oceniania ich jak Ci się podoba.

isj nie wciskaj mi tu że coś mylę, może "Twoja" kobiecość jest inna ale "moja" jest mojsza

Widzę. że nie możecie skleić akcji. Trudno... Jeśli nie możecie skleić że kobieta po prostu powinna reprezentować pewne wartości (kobieta ma zostać podstawą rodziny), zamiast tylko ładnie pachnieć i prezentować się ładnie i niby niewinnie. Przykro mi ale dla mnie pierwszy zestaw jest ważniejszy.

To jest moje zdanie i waszą opinię na temat mojego zdania i poprawki do niego mam koło tyłeczka. Dlatego piszcie co sami uważacie a nie narzucajcie mi swojego myślenia, bo się to nie uda.

Podsumowując, mój pierwszy post jest najlepszy i wystarczający: najbardziej kobieta jest najbardziej kobieca jeśli się szanuje.

przez Sorrow 04 mar 2009, 02:47
Tak więc dla Ciebie kobiecość jest równoważnikiem słowa moralność?
Hmm...
Ciekawe.

Jak dla mnie, to to słowo jest hasłem pozbawionym znaczenia, bardzo często używanym do wymuszania pewnych czynności, zwykle kupowania różnych produktów.

przez Korba 04 mar 2009, 10:42
daroh, a Ty nadal się ekscytujesz. Przecież nic innego nie robimy, tylko wypowiadamy swoje zdanie, nikt tu nikomu niczego nie narzuca, a Ty się odrazu jeżysz.... Skoro Ty się wypowiadasz, to pozwól na to innym, a zamiast się obruszać, że ktoś myśli inaczej niż Ty......
To jest zwykła dyskusja, także nie stresuj się tak.
Korba

przez laguna 04 mar 2009, 12:18
Korba to tylko tekst piosenki.... spokojnie relax

ja dosyc czesto uzywam slowa szmata. bo jak nazwac kobiete ktora przykladowo ma dzieciaki meza dom, a zdradza go z facetem najlepszej przyjaciolki? przyklad z zycia wziety. dlka mnie jest tylko jedno slowo na okreslenie tego.

przez Korba 04 mar 2009, 13:19
Znałam laskę, która sypiała z 18-letnim bratem własnego męża. Przestała się do mnie odzywać, jak jej powiedziałam, że dla mnie to jest ohydne.
Nie nazywam jej w żaden sposób, bo dla takich przypadków to po prostu brak mi słów.

[*EDIT*]

Swoją drogą w off-topicu się robi off-topic, heh....
Korba

Sortuj wg