działanie kawy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

działanie kawy

przez betty_boo 25 lut 2009, 20:08
napiszcie czy to możliwe zeby picie kawy i herbaty wywoływalo u mnie podenerwowanie? nie moge wypic dwoch kaw bo trzesa mi sie rece , jestem nadpobudliwa i czuje jakies male delirium)

zdarza mi sie jednak skusic na apetyczna kawe przez kilka dni z rzedu i wydaje mi sie ze potem łatwo sie denerwuje i jestem za wrazliwa na bodzce. czy to mozliwe zeby kawa wypłukiwal u mnie magnez?

i dlaczego jestem taka wrazliwa na to?

Re: działanie kawy

przez chloe 25 lut 2009, 20:12
betty_boo, kawa - jak wiadomo - podwyższa ciśnienie, etc. ja ostatnio przed wizytą u lekarza wypiłam sobie taką konkretną kawę, bo mam niedociśnienie i teoretycznie mogę pić kawę bezkarnie. byłam zdenerwowana, a po tej kawie to prawie zemdlałam w tramwaju - nigdy nie miałam takiego ataku paniki (zaznaczam, że nie jestem nerwicowcem!-chyba). czułam, że serce mi zaraz wyskoczy, nie mogłam złapać oddechu i się zapadałam + trzęsące się ręce i trzęsące się wszystko.

reasumując: u mnie kawa chyba spotęgowała stres, więc jeśli Ty jesteś nerwicowcem, to może u Ciebie dzieje się podobnie?

chętnie posłucham opinii innych :!:
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez Matilde 25 lut 2009, 21:21
Kawa na pewno wypłukuje magnez. Pozatym ja też mam podobne dolegliwości po kawie. Ja mam wysokie ciśnienie i pewnie nie powinnam pic tyle kawy ale po prostu ją lubię. Ja ogólnie piję mocną kawę bez cukru i mleka i o ile jedna nie bardzo na mnie działa, to po dwóch często zdarza mi się trząść, być nadmiernie pobudzoną, niespokojną. Nie uważałam tego w swoim przypadku za coś szczególnie dokuczliwego, może dlatego że ogólnie przyzwyczaiłam się do moich rozlicznych dolegliwości codziennych, ale jeśli Tobie to przeszkadza w życiu to może ogranicz kawę jeśli zdołasz albo spróbuj bezkofeinowej (choć ja w życiu tego nie próbowałam).
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez laguna 26 lut 2009, 11:40
czytalam gdzies ze picie kawey sporawia ze jest sie bardziej podatnym na stres. no ale jak sie lubi to zrobic, ja akurat nie lubie wiec nie mam problemu.

Sortuj wg