Kuracja - Film :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kuracja - Film :)

przez norm 22 lis 2008, 11:47
Kuracja - spektakl Teatru Telewizji według powieści Jacka Głąbskiego o tym samym tytule.
Sztuka opowiada o losach młodego naukowca, który pada ofiarą wymyślonego przez siebie eksperymentu. Andrzej Majer, pełen zapału lekarz psychiatra, postanawia zgłosić się na trzy miesiące do szpitala psychiatrycznego jako pacjent, aby gruntownie poznać tajniki swego zawodu (i oczywiście lepiej zrozumieć swoich podopiecznych). O swoim eksperymencie informuje tylko bezpośredniego przełożonego, prof. Walasa i prof. Zimińskiego- ordynatora oddziału prowincjonalnego zakładu będącego miejscem "kuracji". Obaj ostrzegają dra Majera o ryzykowności (z wielu względów) jego przedsięwzięcia, ten jednak upiera się przy swoim- ma udawać chorego na schizofrenię młodego inżyniera.

http://www.youtube.com/watch?v=LwogQ6eo5yY

:) film mnie rozbroił w paru momentach, klimaty podobały mi się szczególnie dlatego iż miałem okazje być na oddziale zamkniętym... nawet fajnie się skończył... ^^

polecam :D
norm

Re: Kuracja - Film :)

przez wróbelek Elemelek 22 lis 2008, 14:52
hmm, fajny film, ale troche mnie przeraził ;> zwłaszcza na końcu...
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez Zagubiona=> 22 lis 2008, 17:17
Świetny film,ale na prawdę przeraża...
Zagubiona=>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 10 gru 2008, 21:34
Chyba w prawdziwym szpitalu jest inaczej ? :D
Troche mnie przeraza ten film.
19_latek

przez scrat 14 gru 2008, 01:24
Znacie jeszcze jakieś filmy tego typu?
Przyjaciel forum

przez jaaa 14 gru 2008, 01:54
zaraz obejrze ale czy go faszerowali lekami tez?

przez scrat 14 gru 2008, 02:17
Tak.
Przyjaciel forum

przez jaaa 14 gru 2008, 23:49
rety co za zakonczenie- znaczy ze on zostaje wariatem uznany i w szpitalu?
fu...k
ale domyslam sie ze tak wlasnie w szpitalach jest na oddziale zamknietym ludzie tam przestaja miec prawa... poprostu chorzy?

przez KocieOczy 18 gru 2008, 00:33
To było mocne... Ukazane w taki sposób w pewnym sensie podnosi na duchu i dodaje wiary by walczyć.. Walczyć o Siebie by nigdy w takie miejsce nie trafić. Nie wiem na ile jest to przekolorowane, na ile realne - czy tak właśnie wyglądają takie miejsca? Obserwując działanie naszej służby zdrowia o stan opieki nad pacjentem przebywającym w takim miejscu nie liczyłabym na coś ponad to...

Jestem przerażona..
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć...

przez nieboszczyk 21 sie 2009, 13:59
rzygać sie chce :!: :!: :!: :cry: :?

[Dodane po edycji:]

właśnie dlatego napewno lepiej sie powiesić bo tam też niema życia,tyle że wszysko sie czuje.

[Dodane po edycji:]

szpital?leczenie?lekarze?pielęgniarki?przecież to legalny obóz zagłady który funkcjonuje "zgodnie z prawem".jak można wyleczyć zdrowego pacjent albo z lekkimi objawami ciosami pięścią w brzuch,kopanie,truciem potężnymi dawkami prochów,elektrowstrząsami kiedy w końcu sra pod siebie,kończy na wózku.wkońcu wącha stokrotki od spodu.a personel powie:błąd w sztuce,stan był na tyle poważny że nie udało sie uratować.to personel jest niebezpieczny a nie pacjenci. :evil:
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg