Test Coopera

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Test Coopera

przez tomakin 04 sie 2008, 19:36
Jak zwykle wyskakuję z durnymi testami :D

Tym razem będzie to test Coopera, który polega ni mniej ni więcej tylko na bieganiu. Trzeba biegać bez przerwy 12 minut, wynik testu to odległość, jaką się w tym czasie przebiegnie.

Skąd pomysł na taki test? Otóż zauważyłem, że ogromną większość osób z nerwicą lękową ma beznadziejny stan zdrowia fizycznego. Ich krew po prostu nie jest w stanie dostarczyć pokarmu i tlenu do mózgu, przez co ten narząd głoduje i zaczyna fiksować. Co więcej, po naprawieniu tego stanu rzeczy, nerwica lękowa znika - w każdym jednym przypadku z którym miałem do czynienia. Test biegania mniej - więcej pokazuje, ile tlenu i pożywienia nasza krew jest w stanie dostarczyć do mięśni. Pośrednio odpowiada to poziomowi natlenienia mózgu - oczywiście są też inne czynniki, które na to wpływają, ale ich raczej nie da się tak prosto zmierzyć.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Coopera

tutaj jest tabelka z interpretacją wyników, dla zainteresowanych. Najbardziej oczywiście interesują mnie wyniki osób z nerwicą lękową.

Re: Test Coopera

przez Coltrane 05 sie 2008, 22:56
fajna sprawa, znam ten test. W parku Górczewska w Warszawie była wyznaczona trasa z dystansem wypisanym co 100 metrów, żeby trenować. Mnie osobiście pomogło w leczeniu depresji bieganie wieczorne i przebiegnięcie 10 kilometrów w runwarsaw, dostałem za to swój pierwszy medal ;)
Jezus uzdrawia, serio.

przez tomakin 10 sie 2008, 17:37
Nic dziwnego, że pomogło, wzrasta liczba czerwonych krwinek, rośnie wskaźnik hematokrytu, więcej tlenu do mózgu = mózg przestaje świrować. Interesuje mnie wynik tego testu u osób z nerwicą lękową, a w Twoim przypadku idealnie by było jakbyś podał wyniki w czasie trwania choroby i po jej wyleczeniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Coltrane 11 sie 2008, 07:33
niestety, nie zapisywałem żadnych wyników. Biegałem dla czystej przyjemności biegania.
Jezus uzdrawia, serio.

Sortuj wg