Jakie lubicie kolory ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez telimenka 19 kwi 2006, 17:58
jestem niebieska! :) zgadza się wszystko poza tym, że jednak mam świadomość mojego perfekcjonizmu! :)

przez Minas_Morgul 22 kwi 2006, 15:33
Nie będę oryginalny - czarny. :D

1. Czerwony - symbolicznie mówi o potrzebie aktywności emocjonalnej i fizycznej (dostrzeż we mnie człowieka z jego problemami.
2. Pomarańczowy - symbolizuje dążenie do osiągnięcia celu, który odpowiada za nasze szczęście (zobacz jak świetnie sobie radzę, wszystko u mnie działa jak w zegarku).
3. Żółty - symbolicznie podpowiada potrzebę kontaktów z innymi oraz próbę rozładowania własnych problemów psychicznych, symbolizuje lęk przed samotnością, może wskazywać też na kłopoty z przewodem pokarmowym na tle nerwowym (porozmawiajmy).
4. Zielony - symbolizuje potrzebę skupienia się na sobie, potrzebę równowagi wewnętrznej, kłopoty emocjonalne. Jest kolorem środka tęczy, między fioletem a czerwienią.
5. Niebieski – symbolizuje potrzebę dokonań i tworzenia czegoś oryginalnego i docenianego społecznie, pragnienie mądrości (zobacz jestem inteligentny i twórczy).
6. Granatowy - podkreśla naszą odpowiedzialność i chęć kontroli ze światem zewnętrznym (nadaję się na przełożonego to przecież oczywiste).
7. Fioletowy - symbolizuje poszukiwanie odpowiedzi na pytania przez zainteresowania sferą duchową, religią, osobowością (jestem wspaniały i uduchowiony).
8. Zloty - symbolizuje umiłowanie materii, marzenia i cele związane z wartościami wymiernymi i konkretnymi. Mówi o pragnieniu znaczenia i podatności na pochwały (pochwal mnie).
9. Srebrny - symbolizuje tęsknotę za uczuciami, poczucie osamotnienia, romantyzm. Kolor ten to tęsknota za miłością, potrzeba przyjaciół i podpory duchowej (jestem spragniony y czuć).
10. Brązowy - symbolizuje zagrożone poczucie bezpieczeństwa, potrzebę stabilizacji, brak wiary w siebie i niepewność przyszłości (zobacz jak świetnie daję sobie radę w pracy).
11. Czarny - symbolizuje próbę skoncentrowania się na sobie, odnalezienia energii do działania. Jest to kolor żałoby i smutku (nie wtrącajcie się w moje sprawy, kiedyś sobie poradzę).
12. Szary -jest kolorem pośrednim między czarnym a białym. Określa potrzebę równowagi i wyciszenia bez manifestowania tych uczuć na zewnątrz (wybacz, że Ci nie pomogę, ale mam wystarczające kłopoty własne, których i tak Ci nie wyjawię, ale rozumiesz...)
13. Biały - symbolizuje ludzi zachłannych na życie, ten kto go nosi, lubi jak coś się wokół dzieje i otrzymuje coraz to nowe bodźce (potrzebuję przestrzeni zobacz jaki jestem wspaniały).
Oczywiście jest to skrótowy opis symboliki kolorów najczęściej występujących.

Cytat z ksiązki Dariusza Tarczyńskiego o psychologii kolorów. :lol: ;)
Minas_Morgul

przez Kyria 22 kwi 2006, 17:57
ii

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 5:58 pm ]
Uwielbiam niebieki , beżowy i oczywiście czarny :D
Kyria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Minhoi 25 kwi 2006, 15:30
W ubiorze preferuję czerń a otaczać się wiebię pomarańczowym. Cenię kontrasty i jaskrawości, kolory życia:)
Na włosach barwy eksperymentalne:)

przez Dora 26 maja 2006, 23:00
Uwielbiam szafir i indygo.

przez Sorrow 09 cze 2006, 20:25
32-bitowe - nie chcę się decydować tylko na jeden kolor.
Jeżeli chodzi o ubrania, to lubię czarny i czerwony.

przez Minhoi 09 cze 2006, 20:35
Srebro... czyż nie jest piękne?
Szkoda ze z czernią wychodzi kicz....

przez Sorrow 09 cze 2006, 21:04
A z czym nie:>?

przez Minhoi 09 cze 2006, 21:09
Np. z nagim ciałem:)

przez Sorrow 09 cze 2006, 21:18
Mi to połączenie nie odpowiada:)
Nagie ciało jest dla mnie jakością samą w sobie i nie lubię go łączyć z metalem i barwnikami.

To trochę jakby próbować zdobić złoto błotem:)

przez snaefridur 09 cze 2006, 21:19
Minhoi napisał(a):Np. z nagim ciałem:)

To samo chciałam napisać :D.
snaefridur

przez Minhoi 09 cze 2006, 22:10
Sorrow, a kto tu mówi o metalu???
To post o kolorach...

Myslałam raczej o srebrnym kolorze bielizny czy czyms podobnie niecodziennym co ładnie skomponuje się z kolorem skóry :twisted:

przez atrucha 09 cze 2006, 22:15
Minhoi napisał(a):Myslałam raczej o srebrnym kolorze bielizny czy czyms podobnie niecodziennym co ładnie skomponuje się z kolorem skóry :twisted:

Fuuuuj ;)

Minhoi, wyobraż sobie srebro (jako metal) na opalonej skorze. Całkiem miły widok :D
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Minhoi 09 cze 2006, 22:45
Srebrna bawełna może być całkiem miła w dotyku:)
Dobra, zostawmy srebro w ciuchach, zaczynam widzieć cekiny.... :lol:
po prostu mnie zabija ta metaliczna barwa, jej chłód! :)

Sortuj wg