Jakim stwierdzeniem , po jakich słowach można kogoś zranić ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jakim stwierdzeniem , po jakich słowach można kogoś zranić ?

przez vicky 25 sty 2008, 22:25
począwszy od zwykłego "co słychać" doo jakiegoś wulgaryzmu zależy od stopnia wrażliwości drugiego człowieka zgadzacie się z tym ?

przez zimbabwe 25 sty 2008, 23:18
Moim zdaniem to zależy. Są osoby na które nawet wulgaryzmy nie działają za bardzo, a są też osoby bardzo wrażliwe. Ja np. bardzo nie lubię gdy ktoś nazywa mnie "czubem" albo "psycholem" albo "histeryczką" - a przyznam Ci się że takie określenia pod moim adresem słyszałam w dzieciństwie bardzo często, i teraz na samo słowo "histeria" nawet w sensie medycznym bardzo źle reaguję.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez NatłokMyśli 25 sty 2008, 23:54
Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem ;)
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vicky 26 sty 2008, 09:26
najbardziej potrafią zranić bufony

przez Pstryk 26 sty 2008, 11:10
Zależy od stopnia wrażliwości, od tego, kto mówi, jak mówi... A co rozumiesz przez 'bufony'?
Pstryk

przez Odoaker 26 sty 2008, 12:04
Mnie najgorzej może zranić zły ton wypowiedzi. Albo jak ktoś się krzywo spojrzy. Poza tym....
Ja chyba naprawdę jestem "czubem" :P Właśnie sobie uświadomiłem, że trudno jest mnie nie zranić. Idę zagłębić się w swojej szarej rzeczywistości :P

przez Pstryk 26 sty 2008, 12:28
Właśnie dlatego tak ciężko Ci skonfrontować siebie z różnością ludzką - bo chowasz się po kontach i utwierdzasz w przekonaniu, o swojej 'czubowości' ;) Są ludzie, którzy mają charakterystyczny ton głosu, mimikę, gesty lub sposób wypowiedzi, dobierane słowa, czyli tzw. poczucie humoru, które nagminnie odbierane jest negatywnie, mimo iż nadawca wcale nie ma takiego zamiaru.
Pstryk

przez depresyjny86 26 sty 2008, 13:08
Temat w sam raz dla mnie.
Słowa"jesteś ciulem,jesteś debilem,jesteś idiotą,jesteś ch....,"sorry ale nie będe pokazywać się z takim ciulem jak Ty","patrzcie co za niedorobiony idiota","Ten ciul<tu nazwisko>strasznie mnie wk..wia","wole rozmawiać z Tobą niż z tym ciulem"."Co za po...","słyszałam ze mam to przekazać jakiemuś ciulowi więc pewnie chodziło o Ciebie"mogą bardzo zranić.....
:)

przez vicky 26 sty 2008, 13:29
niestety jak ludzie widza nasze zachowanie sposób bycia tak nas oceniają trzeba dotrzeć do umysłu bram i albo umiejętnie zmodyfikować swoje wady albo można atakować innych uświadamiając ich ze również nie są idealni opcji jest wiele ale czasem po prostu trzeba powiedzieć sobie ze na świecie jest pełno znieczulicy nikogo nie obchodzi co sie dzieje komuś drugiego dopóki ten sam problem nie zaczyna dotykać jego

przez Odoaker 26 sty 2008, 13:36
bethi dziękuję ;) Miło mi słyszeć takie słowa otuchy. Postaram się coś z tym zrobić. Ale ja już taki jestem. Wszędzie węszę spisek. Wszędzie węszę fałszywość ludzi, nawet tych, o czystych zamiarach. Dochodzi nawet do tego, że wydaje mi się, że jestem w środku jakiejś intrygi, że przyjaciel chce mnie inwigilować, że ten mężczyzna, co siedzi pod moim oknem już kilka minut, jest podejrzany...
Co kogo zrani, zależy tylko od wrażliwości osoby, do której słowa są kierowane.

przez depresyjny86 26 sty 2008, 13:46
przypomniały mi sięjeszcze inne słowa:"jestes żałosny",,"twoja stara Cię nie chciała","sp.... stąd nie chcemy gadać z takimi debilami jak Ty",wyglądasz jak debil","masz downa",
No i ostatnio w rozmowie z koleżanką"wiesz ten chłopak z innej grupy jest naprawde fajny"....<jest lepszy ode mnie.chudszy,i ma dobry charakter :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: >

przez Gods Top 10 26 sty 2008, 14:44
człowieku nerwico, jeśli takie określenia padają z czyichś ust pod Twoim adresem, to obracasz się wśród bardzo prymitywnych ludzi :?
I może zastanów się: z jakiego powodu my, forumowicze jesteśmy "gorsi" (mniej wiarygodni dla Ciebie), skoro nie wierzysz w to, co my piszemy o Tobie, tylko wierzysz tym "prymitywom", którzy Cię otaczają na studiach ? :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez depresyjny86 26 sty 2008, 15:04
Ale ja to slyszałęm nie tylko na studiach.........praktycznie od wszystkich ludzi z mojej klasy w liceum w gimnazjum i sp :cry: od ludzi zwqykłych na ulicy,od innych ludzi ze szkoły od nauczycieli,czyli prawie od wszystkich któych znałem na realu

przez Gods Top 10 26 sty 2008, 15:06
To i tak nie zmienia pytania: z jakiego powodu my, forumowicze jesteśmy "gorsi" (mniej wiarygodni dla Ciebie), skoro nie wierzysz w to, co my piszemy o Tobie, tylko wierzysz tym "prymitywom", którzy Cię otaczają ?
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg