Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Artemizja 14 sie 2015, 20:50
Evia, zimą raczej nie będą wychodzić, więc mam nadzieję, że do tego czasu nic im się nie stanie.

Jak do Nas trafiły, to ważyły może z nieco ponad pół kg. Teraz się zrobiły takie duże :D A co do diety, to ciężko przestawić kota na mniejszą ilość mokrej karmy.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Evia 14 sie 2015, 20:54
Artemizja napisał(a):Jak do Nas trafiły, to ważyły może z nieco ponad pół kg. Teraz się zrobiły takie duże :D

A będą jeszcze większe

Artemizja napisał(a):A co do diety, to ciężko przestawić kota na mniejszą ilość mokrej karmy.

jakbym miała jednego kota to pewnie nie miałabym z tym problemu, gorzej jak są dwa, bo ten grubas wszystko wyjada drugiemu. Tego drugiego przydałoby się nawet bardziej dokarmić, ale ten pierwszy i tak mu wszystko wyżre... Ten drugi jest bardzo wybredny, za to pierwszemu zdarzyło się, że wcinał nawet rukolę :shock: :lol:

przez Artemizja 14 sie 2015, 20:55
Evia, to jak u mnie :D Jeden wyjada drugiemu. Może na czas jedzonka zamykać jednego w jednym pomieszczeniu, a drugiego w drugim?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 14 sie 2015, 21:02
Artemizja, można spróbować, ale nie wiem jak gniotek (bo to on tyle je i na dodatek przyczynia się to do tego, że z racji jego masy, ugniatanie jest wręcz bolesne :lol: )
by to zniósł. Poza tym moje koty zazwyczaj nie zjadają od razu wszystkiego co im dam. Zaraz po podaniu jedynie trochę skubną a resztę jedzą przez pół dnia.

przez Artemizja 15 sie 2015, 11:56
Evia, pewnie dlatego, że Twoje kotki są już duże. Moje najczęściej wpylają wszystko na jednym posiedzeniu :mrgreen:

Administrator

przez Evia 15 sie 2015, 12:28
Artemizja, one chyba zawsze tak jadły, podobnie było z moją kotką
Myślę, że to dlatego bo zawsze dostawały jedzenie do woli co wiązało się z tym, że ich miska zawsze była pełna, przez co może się nie obawiali, że jeden drugiemu wszystko zje.
Kotka w ten sposób zawsze trzymała linię, one na początku również, jednak z czasem wyczuwałam u nich sadło na brzuchu, więc musiałam im trochę ograniczyć te jedzenie. Suchą karmę nadal mają do woli, ale tej suchej aż tak nie jedzą. Poza tym jak wywietrzeje to również nie chcą jej za bardzo jeść i robią to chyba dopiero wtedy kiedy je porządniej przyciśnie :P

przez Artemizja 15 sie 2015, 12:56
Evia, moje też za suchą karmą średnio przepadają. Nie mogą mieć karmy cały czas w misce. Zjadłyby wszystko, co im się da. Jak słyszą, że otwieram lodówkę, to zaraz lecą i miauczą. Nieważne, czy śpią, czy są przed domem. Jak usłyszą drzwi lodówki, to i tak przybiegną ( Kubuś ma czasami takie odchyły, że wskakuje do lodówki :hide: ). Po cichu liczę na to, że jak będą starsze, to nie będą już tak żarłoczne.

Administrator

przez Evia 15 sie 2015, 13:22
Artemizja, Moje koty na szczęście nie kojarzą jedzenia z lodówką, ponieważ ich karmę trzymam w szafce
Twoje koty są odrobaczone? Może mają jakieś tasiemce?
Może tylko rosną i dlatego są takie wygłodniałe, chociaż są koty, które przez całe życie są żarłoczne

przez marwil 15 sie 2015, 13:23
Ja mam tylko "fioła"
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Artemizja 15 sie 2015, 13:24
Evia, jak tylko do Nas trafiły, to zaraz je odrobaczyłam. W odstępie 10 dni były odrobaczane dwa razy - tak, jak kazał weterynarz. Następny raz bodajże za jakiś miesiąc - półtora.

Administrator

przez NN4V 15 sie 2015, 15:41
Evia napisał(a):Artemizja, mieszkasz w pobliżu ruchliwej ulicy? Jeśli tak to nie chcę Ciebie straszyć ale takie zdarzenie jest nieuniknione......

Zgadza się. Pytanie nie jest "czy?", tylko "kiedy?". (gdzie "kiedy" może oznaczać i dziesiątki kotolat.)

Evia napisał(a):.. Na Twoim miejscu pomyślałabym o lepszym zabezpieczeniu podwórka (widziałam u niektórych całe posesje ogrodzone siatkami) albo można się rozejrzeć za takimi urządzaniami, które wytwarzają ultradźwięki przez co kot nie zbliża się do granicy podwórka. ...
...

Mało realne technicznie. Trudno uformowac wiązke dostatecznie selektywną - nawet jeśli straszy.

Evia napisał(a):.. Nie raz się zastanawiam co to będzie jak moje obecne również w końcu umrą...
...

Będzie smutek.

Mały Oluś (2004)
Obrazek
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Artemizja 15 sie 2015, 15:50
NN4V, oba są słodkie :105:

Administrator

przez zima 15 sie 2015, 15:53
pięęęękne!!!!!
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez marwil 15 sie 2015, 15:57
Wyobraźcie sobie, że miałem kotkę (trójkolorowa) - kocury takie nie istnieją.
Urodziła 4 młode.
Po 2 tygodniach wpadła pod auto.
Na smoczku... co 2 godziny z masowaniem brzucha dla wypróżnienia - wyhodowałem je na 4 dorosłe koty.

Nie ciepię kotów
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Sortuj wg