Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 17 paź 2013, 18:50
schroniska mają w dupie zwierzęta, wyciągają tylko kasę od miasta za każdego psa, a później się nie przejmują co się z nimi dzieje, utrudniają adopcję, wyjście z psem na spacer, łaskę robią że udzielą informacji, wolontariuszy traktują jak zło konieczne, jedynie chyba w Korabiewicach na prawdę liczy się dobro zwierząt a nie kasa.
takie "wakacje" są robione dla schroniska, a nie dla psów, wiadomo mniej gęb do wykarmienia, pracownicy sobie na urlop pójdą no i liczą, że część z tych psów już nie wróci z "wakacji".
byłam w życiu w kilku schroniskach i wszędzie jest podobnie.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez tuss17 21 paź 2013, 12:50
veganka, Doskonale wiem jak jest, co prawda wolontariuszką nie byłam, chociaż chciałam być, mieli się odezwać, ale cisza do dziś... Jestem taką osobą, że gdybym tylko miała warunki, to wszystkie schroniska zostałyby zamknięte, bo nie byłoby w nich w ogóle zwierząt, wszystkie byłyby u mnie, ale niestety. Albo najlepiej wygrać w totolotka, postawić ogromny budynek i tam trzymać zwierzęta, bo mam pewność, że ja bym o nie dbała, pieniędzy od nikogo za nic bym nie wołała. Do opieki nad zwierzętami trzeba mieć rękę, serce, powołanie... a większość pracowników schroniska robi to po prostu dla pieniędzy. ;/
Nie jestem idealna, co mi nie przeszkadza, chociaż wiem, że powinnam się zmienić.

przez abraxas 21 paź 2013, 19:24
Z dwojga złego wolę żeby schroniska utrudniały adopcję niż rozdawały komu popadnie, bo potem zwierzaki wracają znów do schroniska. Swoją drogą poszłam do pierwszego lepszego i nikt mi spaceru nie utrudniał. A co do traktowania wolontariuszy, przynajmniej tych wyprowadzających psy, to czasem wcale się nie dziwię, ludzie mają ułańską fantazję - np. na spacerze podchodzą z psem do jego "kumpli" ze schroniska choć większość psów nie toleruje się albo myślą o niebieskich migdałach a tu pies się czegoś wystraszy, wyrwie smycz, poleci w siną dal i już nikt go więcej nie zobaczy.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 24 paź 2013, 11:15
słuchajcie, z inicjatywy obywateli krajów UE powstała petycja mająca na celu wprowadzenie zakazu wiwisekcji, chyba wszyscy się zgadzamy, że wiwisekcja jest koszmarnym doświadczeniem, to jest zabieg operacyjny wykonywany na żywym zwierzęciu. potrzeba miliona podpisów, mamy już 99,18% więc brakuje tak niewiele, zostało niecałych 8 dni, podpisujcie, przekazujcie znajomym

http://www.stopvivisection.eu/pl
vel veganka

przez ladywind 24 paź 2013, 12:51
Podpisałam się, moi rodzice również.

Powinno być więcej takich akcji. Szkoda tych zwierząt:/

-- 24 paź 2013, 12:13 --

Dlaczego wiwisekcja jest karygodna?

Wiwisekcja jest karygodna z punktu widzenia etyki, jako ekstremalny przykład antropocentrycznego i dominacyjnego zachowania ludzi (zakładającego wyższość człowieka nad innymi gatunkami). Jest rażąco szkodliwa, krzywdząca i sprzeczna z podstawowymi prawami innych, czujących istot. Wiwisekcja jest zbrodnią, bez względu na to, jakich argumentów używa się, by ją usprawiedliwić. Czy jako działanie dla "dobra ludzkości" czy, co niestety często jest powodem, dla zysku.

Dlaczego nadal prowadzone są badania na zwierzętach?

Prawo wymaga badań na zwierzętach. Z jednej strony - z powodu obojętności i charakterystycznego oporu wobec zmian społecznych, z drugiej - z powodu powiązań z wielkimi pieniędzmi i instytucjami. Nie chodzi tylko o wykorzystanie zwierząt. Badania na nich to idealny środek do robienia kariery naukowej i publikowania artykułów w pismach naukowych. Ale przede wszystkim, to bardzo użyteczny sposób na dostarczanie przemysłowi wyników badań gwarantujących dochody:
1) badania na zwierzętach to pretekst dla dokonywania eksperymentów na ludziach (to ludzie stają się królikami doświadczalnymi, na których testuje się nowe produkty);
2) badania na zwierzętach pozwalają producentom na pozyskiwanie pożądanych wyników (wystarczy wybrać odpowiedni gatunek zwierzęcia);
3) to daje producentom możliwość przejścia do testów klinicznych na ludziach, pod płaszczykiem "bezpieczeństwa", skoro "przeprowadzono wszystkie testy na zwierzętach"; w razie tragedii, spowodowanej złym działaniem leków, można stwierdzić, że testy na zwierzętach nie zawsze są wiarygodne, dzięki czemu firmy, zasłaniając się odpowiedzialnością zbiorową, nie ponoszą odpowiedzialności.

Statystyki:

• Na całym świecie rocznie zabija się w laboratoriach około 500 milionów zwierząt. Trudno o dokładne liczby, tak samo jak o pozyskanie zdjęć, czy nagrań. Wszystko odbywa się w atmosferze tajemnicy, za zamkniętymi drzwiami laboratoriów.

• Około 60% zwierząt używane jest do testowania leków, pozostałe są wykorzystywane w badaniach medycznych (studium choroby), testach kosmetyków, badaniach chorób psychicznych, badaniach wojskowych i do nauczania. Testy toksykologiczne są częścią wszystkich z wymienionych kategorii i stanowią około 75% wszystkich badań na zwierzętach. 60% eksperymentów przeprowadzane jest w prywatnych laboratoriach, 33% na uczelniach medycznych i uniwersytetach, a pozostałe 7% w instytucjach publicznych.

Zwierzęta mają przecinane struny głosowe, są trute, podpalane, oślepiane, głodzone, okaleczane, zamrażane, mają wycinane części mózgu, są poddawane wstrząsom elektrycznym i zarażane wirusami, które w normalnych warunkach nie atakują zwierząt. 70% eksperymentów przeprowadzane jest bez żadnych znieczuleń, a 30% jedynie w znieczuleniu miejscowym.

Chyba nic dodać nic ująć :( Wstretne postępowanie, które powinno zostać zaprzestane raz na zawsze.

-- 24 paź 2013, 12:16 --

Z tych powodów czuję niechęc a często nienawiść do naszego gatunku.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez libertynka 24 paź 2013, 18:09
ladywind, dzięki!
jest już milion podpisów!
tutaj statystyki wszystkich krajów http://www.stopvivisection.eu/en/conten ... context=en
wielkie brawa dla Włochów, którzy zebrali ponad pół miliona podpisów! drugie pół miliona zebrały pozostałe kraje.
głos miliona europejczyków się liczy, mam nadzieję, że zakażą wiwisekcji raz na zawsze
vel veganka

przez Śmiercionauta 24 paź 2013, 18:24
Fajna inicjatywa.

Wczoraj przeczytałem o masakrze słoni przez kłusowników. Zginęło 300 słonii. Sposób uśmiercenia -cyjanek
Kłusownicy zabili ostatnią samicę nosorożca w Afrykańskim parku Krugersdorp.
Kłusownicy zabili w Kamerunie aż 300 słoni! Ciała słoni pozbawionych ciosów pozostawiono dokładnie tam, gdzie padły zwierzęta. Masakry dokonano w Parku Narodowym.

http://fakty.interia.pl/new-york-times/ ... Id,1040811
http://www.wwf.pl/index.cfm?10620/11000 ... -w-Gabonie
http://archeowiesci.pl/2013/03/05/wielk ... ch-oczach/

To dopiero problem. Póki będzie zapotrzebowanie na kość słoniową, to słonie będą ginąc. Jakieś rozwiązania.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez libertynka 24 paź 2013, 18:28
ten świat jest chory. a ludzie to potwory.

-- 24 paź 2013, 18:41 --

wysłałam po znajomych maila, żeby podpisywali ankietę. jeden znajomy mi odpisał, że on nie jest zwolennikiem zakazu wiwisekcji. brak słów.
vel veganka

przez ladywind 24 paź 2013, 18:45
veganka, Włosi faktycznie przodują za co im tylko dziękować. Również mam nadzieję, że zabronią tego raz na zawsze. Pooprostu w głowie się nie miesci , że takie rzeczy wyrabiają w dzisiejszych czasach, kiedy wiedza jest tak daleko posunieta. A już to w jaki sposób to czynią, można jedynie podsumować zdaniem, że są bezdusznymi potworami.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez libertynka 24 paź 2013, 23:47
to teraz czekamy co z tego wyniknie, ma być chyba jakaś debata, oby przegłosowali ten zakaz. świat powoli się zmienia.
vel veganka

przez Korba 24 paź 2013, 23:54
moja radość, wygląda na spokojną, ale bynajmniej. wyprawia takie cuda, że można uśmiać się do łez :mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Arhol 24 paź 2013, 23:55
Korba, twarz na 2 zdjęciu mówi "będziesz cierpieć,dłuuugo i powoli" :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez libertynka 25 paź 2013, 00:00
Korba, ślicznota, ale nie zazdroszczę czesania i kłaków w domu :)
vel veganka

przez Korba 25 paź 2013, 00:00
hahahhaha, ona przejawia bardzo silnie zakorzenione ignorowanie aparatu. i tak zrobiła łachę, że po pierwszym pstryknięciu nie zeszła znudzona z tego stołka :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg