Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 09 sie 2013, 13:32
moja pysia już po operacji, jak weszłam do gabinetu i leżała na stole już w ubranku pooperacyjnym to powiedziałam jej imię i zamachała ogonkiem :) a była taka ledwo przytomna, teraz już jesteśmy w domu, słania się, nogi jej się rozjeżdżają, ale weszła do swojej klatki i leży.
od wczoraj po ścianach chodziłam ze stresu :cry:
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Anna Maria 09 sie 2013, 13:35
veganka, super, że już po. Moja Pętenia też od razu machała ogonkiem, nawet do pana doktora. Brat ją niestety odbierał bo ja byłam w pracy :( Rozumiem ten stres. Też tak miałam.

-- 09 sie 2013, 13:35 --

Moja nie dostała takiego ślicznego ubranka :(
Anna Maria

przez libertynka 09 sie 2013, 13:47
bidulka :(

Obrazek
vel veganka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fairy 09 sie 2013, 14:41
veganka, bardzo się cieszę, że się wszystko udało i niech się dobrze goi

przez naterapii 09 sie 2013, 14:42
Veganka, ubranko dla psicy piękne :) u nas mają tylko takie smutne, ciemnoniebieskie. Co do sterylki to nie miej do siebie żalu - przecież to dla dobra zwierzaka. Jako wieloletni hodowca (głównie kotów, ale mam też psy) powiem Ci jaka u nas (w mojej hodowli, w hodowlach zaprzyjaźnionych) zawsze panuje zasada: albo ciąża, albo blokada hormonalna, albo sterylka. Nie ma innej opcji, a w przypadku zwierząt niehodowlanych opcja nr 3 jest najlepsza i to im wcześniej tym lepiej (aczkolwiek bez przesady z tym wcześniej) :)
naterapii

przez libertynka 09 sie 2013, 15:06
Lola jest po 1 cieczce i ma prawie 11 miesięcy, to chyba ani za wcześnie ani za późno. Patrzę na nią i nie wiem jak jej pomóc :( chodzi z miejsca na miejsce, chyba ją boli :( jutro idziemy na zastrzyk przeciwbólowy, niby coś tam dostała ale wiadomo że jak narkoza schodzi to zawsze coś tam boli :( ale już tak bardziej przytomnie patrzy i nie ma tak masakrycznie przekrwionych oczu. jak ją odbierałam to była zimna jak nie powiem co :( ale teraz już jest normalnie ciepła. nie mogę się doczekać jak za 10 dni jej zdejmą szwy i będzie po wszystkim. człowiek się jednak przywiązuje :roll:
wiecie coś o alergii pokarmowej? wet mi powiedział, że ma alergię bo się ciągle drapie i sierść w złym stanie, powiedział żeby spróbować karmy hipoalergicznej czy się poprawi. czy to można jakoś u psa sprawdzić na co jest uczulona? z pewnością nie będę jej gotować różnych rodzajów mięs, więc w grę wchodzi tylko sucha karma. z domowych daję jej ryż z warzywami i wet powiedział, żeby tego też nie dawać.
vel veganka

przez naterapii 09 sie 2013, 15:47
Veganka, a nie możesz zadzwonić do weta? Nie powinno jej boleć (pewnie dostała zastrzyk na 48 lub 72 godziny), u mnie kociaki przy sterylizacji dostają jeden i potem już nic nie potrzeba. Ale chodzić z miejsca na miejsce może też nie tyle z bólu co z oszołomienia po narkozie, bo to ogólnie dobry stuff jest;) Myślę, że wiek na sterylizację jak najbardziej odpowiedni, ja co prawda sterylizuję trochę młodsze kocięta ale to dlatego, ze 4-5 miesięczna kotka może mieć już rujkę, a nawet zajść w ciążę. Generalnie są dwie teorie wśród wetów: 1) po pierwszej rujce/cieczce; 2) przed. Ta druga ma ten plus, że praktycznie w całości eliminuje ryzyko raka gruczołu mlecznego, w przypadku pierwszej zaś plusem jest pełny rozwój hormonalny. Tyle, że u kotów wiek 6 miesięcy to wzrost prawie dorosłego osobnika, a u psów jest różnie. Generalnie im większy pies, tym lepsza późniejsza sterylizacja, po zakończonym rozwoju kośćca.

-- 09 sie 2013, 15:49 --

a, co do alergii, najlepiej postawić na karmę jednoskładnikową, a kiedy się poprawi dopiero dodawać kolejne produkty. Byle tylko pierwszym składnikiem nie był ryż, bo pies ciągle będzie głodny chodził...
naterapii

przez libertynka 09 sie 2013, 16:14
mamy jeszcze jechać na jakiś zastrzyk sterydowy, który ma coś wspólnego z rodzajem alergii - czy pokarmowa czy np na pyłki, dopiero potem dieta eliminacyjna. karma jednoskładnikowa = samo mięso??
vel veganka

przez naterapii 09 sie 2013, 18:30
Tak, na początku. A potem stopniowo dokładasz kolejne rzeczy. Sunia może mieć uczulenie np. na kurczaka.
naterapii

przez Anna Maria 09 sie 2013, 19:11
veganka, moją Pętelke nic nie bolało. Z skonsultowałaś z lekarzem?
Anna Maria

przez libertynka 09 sie 2013, 19:43
rozmawiałam z wetem i nie chciał dać więcej środków przeciwbólowych, bo powiedział, że będzie za dużo, mamy czekać do jutra
vel veganka

przez L.E. 10 sie 2013, 15:17
Dzisiaj mi Nexa z Borą zapewniły noc pełną rozrywek...
Tak jak w ciągu dnia się prawie nie bawią, tak w nocy nagle im się zachciało rozrywek zaraz koło mojego łóżka.
Do tego Bora sapała jak miech kowalski. I tak do 2.30, a potem powtórka o 6.00.
Podziwiam ludzi, którzy na stałe mają dwa psy :mrgreen:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Anna Maria 10 sie 2013, 22:11
veganka, ja Twoja Lola?

L.E., ja mam 3 w swoim ciasnym pokoju :lol:
Anna Maria

przez libertynka 11 sie 2013, 13:42
Lola już czuje się dobrze, nie widać, żeby ją coś bolało, ale spacery woli krótkie, załatwia się i do domu
vel veganka

Sortuj wg