Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Anna Maria 01 sie 2013, 17:27
L.E., mokry buziak od Nexuni :D chciałabym
Anna Maria

przez L.E. 01 sie 2013, 21:07
kasiątko, Nexunia też by chciała ;)
Ona w ogóle uwielbia, jak ktoś do nas przychodzi i cieszy się chyba nawet bardziej niż na nasz widok, jak może kogoś nowego okłaczyć :mrgreen:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Ferdynand k 05 sie 2013, 23:16
jeż utknął między poręczą mostu a podłożem
udało mi się go wyjąć a mógł tam umrzeć z wycieńczenia albo wskoczyć do rzeki /pod samochód
poszedł w krzaczory i ok :D
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 05 sie 2013, 23:51
wykończony, :great:
A teraz jedź do Puszczy Białowieskiej i nie racz się niczego dotykać, bo to właśnie świadczy o jej pięknie. Byłem i potwierdzam.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez L.E. 06 sie 2013, 11:39
wykończony, super ;) Jeże są fajne. Niedawno widziałam jednego pod moją uczelnią ;)

A Nexunia dostała do wylizania opakowanie po chińskim żarciu i już dobrą godzinę jeździ z nim po podłodze.
Może jeszcze liczy, że coś z niego wyskrobie :mrgreen:

przez Anna Maria 06 sie 2013, 18:22
Zgrywulek się wita

-- 06 sie 2013, 18:23 --

na fotce zwiewa sie

-- 06 sie 2013, 20:49 --

Z dzisiejszego spaceru
Anna Maria

przez L.E. 07 sie 2013, 15:10
kasiątko, jaki słodki ziew :105:

Ja muszę kiedyś Nexę zabrać nad wodę, nawet nie wiem, czy się lubi kąpać. W wannie nie lubi na pewno :mrgreen:

przez Anna Maria 07 sie 2013, 21:26
:mrgreen:
Anna Maria

przez anna.anakaia 08 sie 2013, 12:38
kasiątko, urocze masz te psiaki :)
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak wygląda procedura adopcji psiaka ze schroniska? Czy można przyjść i poprosić żeby sami wybrali dla mnie psa? Ale poprosić o takiego, który najdłużej czeka? Pytam bo właśnie noszę się z zamiarem zabrania do siebie jakiegoś pieska ale nie dam rady sama go wybrać, musiałabym wziąć wszystkie :(
anna.anakaia

przez libertynka 08 sie 2013, 12:43
anna.anakaia, zależy jakie schronisko i na kogo trafisz. może być tak, że ktoś się zainteresuje i oprowadzi, pokaże kilka w Twoim typie (najpierw spytają czy mały czy duży, czy spokojny, w jakim wieku itp) najczęściej pomagają wolontariusze, a jak trafisz że nie będzie wolontariuszy to pracownicy z reguły olewają, jedna wielka znieczulica, wpuszczą na teren i nic poza tym. może najpierw pooglądaj stronę schroniska w internecie, wiele schronisk ma bazę zdjęć z krótkim opisem, pooglądaj, zastanów się jakiego psa chcesz mieć, wszystkich nie uratujesz więc wybierz jednego, nie musi być akurat ten najbiedniejszy, takie też mają szansę, że ktoś się ulituje. wybierz takiego który skradnie Twe serce :)
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez anna.anakaia 08 sie 2013, 14:32
veganka, oglądałam zdjęcia psiaków z wielu schronisk, ale każdy pies wydaje mi się kochany i nie umiałabym sama się zdecydować, bo czułabym, że każdy inny którego nie wybrałam jest pokrzywdzony. Straszne jest wybieranie spośród tysięcy biednych zwierzaków :/
Może lepiej zgarnąć jakieś błąkającego się z ulicy? Znajoma tak zrobiła i ma już 2 takie psiaki (jeden dorosły, drugi szczeniak). Nie wiem sama.
anna.anakaia

przez libertynka 08 sie 2013, 14:38
ja na "tego jedynego" czekałam pół roku, w międzyczasie byłam domem tymczasowym, aż pojawił się psiak, który został u mnie na stałe. no i pomogłam kilku szczeniakom znaleźć dom, co daje satysfakcję, naprawdę! może tez spróbuj być przez chwilę DT, to bardzo pomaga fundacjom, które nie mają gdzie umieszczać kolejnych znalezionych psów, tutaj jest akurat pilnie potrzebny DT, 3 szczeniaki koczowały przez 2 tygodnie przy zmarłej matce, 2 z nich mają już dt a dla trzeciego nie ma miejsca i jak się nie znajdzie to będą go trzymać w klatce https://www.facebook.com/media/set/?set ... 356&type=1
takim psiakom potrzeba czasem schronienia dosłownie na tydzień, na 2, u mnie szczeniaki były max miesiąc i w tym czasie fundacja znajdowała im domy.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez L.E. 08 sie 2013, 15:44
anna.anakaia, ja bardzo długo oglądałam psiaki na stronie schroniska i mnóstwo mi się podobało. Jak się już prawie zdecydowałam, to akurat ktoś "mojego" psiaka wziął do domu ;)
Ostatecznie stwierdziłam, że trzeba wybrać jakieś kryteria, żeby pies do nas pasował, czyli, żeby był młody, energiczny i nie za duży, jak na mieszkanie w bloku. Napisałam o tym jednej z wolontariuszek i ona przygotowała mi listę psiaków, które by do nas pasowały. Jechaliśmy je oglądać już wstępnie mając na oku naszą Nexunię. A ona nas rozkochała w sobie od pierwszego wejrzenia. Wszystkie psy szczekały i skakały, a ona po prostu patrzyła na nas (co dziwne, bo ma straszne ADHD). Jeszcze przed zabraniem do domu mieliśmy możliwość przejść się z nią na spacer i zobaczyć, jak się zachowuje. Tydzień później wzięliśmy ją do siebie. Po drodze jeszcze mieliśmy wizytę przedadopcyjną dwóch wolontariuszek, które sprawdzały czy mamy warunki dla psa. Dodatkowo też dziewczyny były tak kochane, że sprawdziły dla nas jeszcze reakcję Nexy na koty (to było ważne, bo u moich rodziców jest kot).
Jeszcze mi tak przyszło do głowy - jak będziesz szła oglądać psiaki to weź ze sobą smycz, bo przynajmniej u nas w schronisku był ich deficyt i musieliśmy kombinować, żeby się z Nexą przejść. Kolejna sprawa - dowiedz się, czy psiak na pewno jest odrobaczony. My mieliśmy z tym trochę problemów, bo powiedzieli nam, że tak, a okazało się, że nie była no i niestety wewnętrznego pasażera na gapę do domu przyniosła...
To takie moje spostrzeżenia z własnego doświadczenia, ale to, co proponuje veganka też jest świetnym pomysłem.
Powodzenia!

przez Anna Maria 08 sie 2013, 15:45
anna.anakaia, veganka ma rację. Spróbuj stworzyć dt a może w między czasie znajdzie się psiak który będziesz czuła że musi być Twój.
Ja mam psiaki przygarnięte po tym jak błąkały się po okolicy w tym jedna była szczenna i z stąd te pociechy widniejące na zdjęciu.

Psiaki po kąpałam. Dwa i jeszcze dwa mi zostały. Kupiłam dziś szampon z lanoliną i mają cudne mięciuchne futerko. :105:
Anna Maria

Sortuj wg