Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Robertoo 11 lip 2013, 18:49
YYYYYY CHYBA? Co to znaczy? Ja też lubię zwierzęta i jak się im krzywda dzieje to od razu robię się agresywny....
Spal żółte kalendarze, żółte kalendarze spal…

przez fairy 11 lip 2013, 19:15
To yyyyy dotyczy rozsądku, ja uważam że mam, inni że nie..bo się potrafię zaopiekować jakąś biedą siedzącą w krzaku, dokarmić psy, przygarnąć kota :)
W ten sposób mam kota, ktoś wywalił cały miot w zime, bo rasowa kotka się ''puściła'' z jakimś burasem, niestety przeżył tylko jeden, mam go już 6 lat.
Psa MUSIAŁAM kupić, bo facet trzymał ją za szyje, aż jej jęzor wylazł.
I ogólnie wszystkie takie biedy bym przygarnęła, ale mąż mnie skutecznie hamuje, co nie zmienia faktu, że pomagam.
Tak więc mam fioła, no trudno, muszę z tym żyć :D
Nie rozumiem bezsensownej agresji skierowanej na zwierze. Chcesz się bić? Wybierz równego sobie.

przez Aranjani 11 lip 2013, 19:34
fairy, :mrgreen:

ja ostatnio zobaczyłam na fb.... staruteńkiego jamnika... taka bida że aż się poryczałam. No i podchody do mojego TZ-ta.... ale ten stanowcze nie. Na szczescie nastepnego dnia przeczytałam, że staruszek znalazł już dom :D
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 11 lip 2013, 21:33
JAK TAK MOŻNA ,IM WIĘCEJ CZYTAM NA TEMAT OKRUCIEŃSTWA JAKIE ,,CZŁOWIEK" ZGOTOWAŁ ZWIERZENTOM ,ZACZYNAM SIĘ WSTYDZIĆ ŻE JESTEM CZŁOWIEKIEM
92 % leków które były testowane na zwierzętach nie nadaje się do użytku na ludziach. Z pozostałych 8 % połowa wycofywana jest z rynku bo powoduje efekty uboczne u ludzi w tym śmierć. Rok rocznie umierają setki tysięcy ludzi, a miliony są hospitalizowane, bo testy na zwierzętach jedynie przewidują od 5-25 % reakcji które mogą wystąpić u ludzi. Testy na zwierzętach nie są wiarygodne, a więc pierwsi ludzie którzy przyjmą dany lek są takim samym ogniwem eksperymentu jak zwięrzta.

Wymienię kilka firm najbardziej propagujące zabijanie zwierząt: L'Oreal, Procter and Gamble, Johnson & Johnson, Unilever, Colgate-Palmolive, Coty. Do przyjaznych firm z kolei należą: Eris, Ziaja, Kolastyna, Nivea, Pollena-Ewa.

Makabrycznego zdjecia nie umieszczę dlatego ze tu bywają wrażliwi ludzie.
Anna Maria

przez libertynka 12 lip 2013, 12:08
macie czasem ochotę przyczepić do psa kartkę z informacją dla właściciela?
spotkałam dziś na osiedlu psa. pies jak pies, staruszek taki, właściciela niet. ale obrożę miał. i zęby w FATALNYM stanie. te dolne to były brązowo-czarne i założę się, że się ruszały. widziałam kiedyś coś podobnego u innego psa, bolało go każde dotknięcie, wet musiał mu usunąć chyba z 10 zębów. czemu ludzie nie dbają o swoje psy :( temu staruszkowi gnije paszcza, kamień gigantyczny, dolne zęby wypchnięte do przodu. miałam ochotę napisać kartkę 'zajmij się człowieku zębami swojego psa' i przyczepić mu do obroży. ale nie miałam nic do pisania :roll:
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez buka 13 lip 2013, 00:58
Nie chce tu nikogo usprawidliwiać,ale u mnie też czasem są dylematy czy isć do weta czy nie.Weterynarze podobnie jak lekarze nie myślą raczej o dobru pacjenata tylko o $$$.Ostatnia kuracja mojego kota kosztowała koło 500$(ja tyle na siebie nie wydałem w ciągu 2lat choć też mam problemy ze zdrowiem)a niedługo potem trzeba było i tak go uśpić:(

A dziś widziałem kaczke z małymi jak chciała przejść przez jezdnie.Chwile postałem bo nie wiedziałem co zrobić,czy ją przepędzić spowrotem czy co?Nie miałem dużo czasu i zwyciężył konformizm więc ostatecznie pojechałem dalej.Jak potem wróciłem już ich nie było,może operacja się udała..

przez libertynka 13 lip 2013, 15:53
nie wszyscy weci tacy są. koło mnie przyjmuje jedna wetka, poszłam z psem z biegunką, poradziła co kupić w aptece i jak dawać, czym karmić, nie wzięła ani złotówki. chyba dlatego jeździ cinquecento z dziurą w zderzaku :D
vel veganka

przez fairy 13 lip 2013, 18:51
Zgadzam się z veganką, też mam takich. Kiedyś zadzwoniłam po poradę, bo moja-że tak się wyrażę suka, była strasznie osowiała. Wypytał co i jak i w razie braku poprawy kazał stawić się dnia nastepnego.....jakież było moje zdziwienie gdy ok 19, po zamknięciu lecznicy, stanął w drzwiach ze słowami: No nie będę mógł spać, muszę ją zbadać :shock: .
Zbadał, wymacał, wywąchał, dał witaminy, stwierdził że ciąża urojona, dał zalecenia i tyle. Odchodzi, chce mu zapłacić a ten z usmiechem: noooo chyba Pani żartuje, ja zarabiam na fanaberiach bogatych damulek, nie na ludziach.

przez Little Red Fox 13 lip 2013, 19:05
moja wetka też :D pamiętam jak próbowała pomóc mojemu chomikowi, który umierał ze zwyczajnej starości, ale wiadomo jak śmierć zwierzątka wpływa na dzieci :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez libertynka 13 lip 2013, 19:26
fairy, niewiarygodne, takich powinno być więcej :great:
vel veganka

przez Aranjani 16 lip 2013, 16:59
fairy, dokładnie niewiarygodne :great:
Ja kiedyś chodziłam do fajnych wetek... ale później im chyba troszkę odbiło i liczyły za samą wizytę od kg psa :shock: Ja jeszcze wtedy miałam średnie miśki ale moja mama miała 50kg cielaczka ;) za samą wizytę rządały jakieś 60-70zł. + to co zrobią...

Teraz chodzę do znajomej mojej koleżanki... i powiem Wam, że rewelacja. :D I co dla mnie bardzo ważne... zawsze można do nich zadzwonić i zawsze jak sie da obejść bez wizyty doradzą przez telefon :D

A w weekend moja wariatka rozwaliła se poduchę w łapce... ale się biedakowi krew lała. Na szczęście już jest ok.
Aranjani

przez kornelia_lilia 16 lip 2013, 20:55
Moje Kochane Słoneczko. Dzięki niemu nie czuję się w domu taka samotna. Próbuję tresować, ale nie wychodzi.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez amelia83 16 lip 2013, 21:10
kornelia_lilia, ale cudowna jest :105:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez fairy 16 lip 2013, 21:57
amelia83 prawdę gada, ślicznota. Sfinks veganka też mi się podoba, taki łysol.

Sortuj wg