Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez znudzona-ona 05 cze 2013, 18:54
a ja byłam skończona idiotka jak się decydowałam na koty bo najpierw były psy, które sierść gubią umiarkowanie i na dodatek krótką mają. Więc jak, zupełnie debilnie, stwierdziłam, że już wiem co to sierść w domu i mogę brać koty jakie chcę. I mam, kuźwa maź, mieszankę persa, brytyjczyka i ragdolla. Nigdy więcej takich zwierząt, choćby mi dopłacali. Mam masakrę w domu, sierść nawet w pralce i na patelni.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez Anna Maria 05 cze 2013, 19:15
znudzona-ona napisał(a):ja żałuję, że mam same włochacze. gdybym wiedziała, że tak będzie wyglądać kwestia gubienia sierści to bym wzięła takie z maksymalnie krótką sierścią, jak typowe dachowce. Niestety, tonę w kłakach i nie zmieni się to przez najbliższe 10 lat zapewne

dachowce też gubią sierść i to jak,a mam sunię z krótką sztywną sierścią to dopiero zmora bo wszystko się wrzyna w narzuty.
Anna Maria

przez Aranjani 05 cze 2013, 19:21
veganka, ja jestem na dogo od 2006 czy 2007. Bardzo dużo sie tam udzielałam. Wczesniej jakos ludzie bardziej pomagali. Nie tylko finansowo. Od jakiegos czsu na dogo zaczelo sie dużo sporów, niepotrzebnych przepychanek i kłótni, zrobiła się dziwna atmosfera. Znam wile osób własnie stamtąd które własnie przez to zaprzestały tam swojej działalności. Oczywiscie bazarki są jak najbardziej dobrą inicjatywą.

kornelia_lilia
, cudny misiaczek :D

ech... ja mam jedną kudłata sunie a dwie krótkowłose... i powiem jak kasiątko, ... najgorszy jest własnie krótki włos. A twarda sierść mojej wyżełki to już zmora... wrzyna sie we wszystko... Uroki posiadania sierściuchów. My już się przyzwyczailiśmy że sierść jest wszedzie. Dlatego ograniczyliśmy dywany do az jednego chodniczka w przedpokoju ;)

-- 05 cze 2013, 19:22 --

kasiątko, realizacja naszego pomysłu z wczorajszego pw w toku ;)
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 05 cze 2013, 22:13
Aranjani, :D

Moja Pętelsia jest najcudowniejszym i najmądrzejszym pieskiem pod słońcem :105: Jeszcze jest mój Zgrywusek,Fraszka i Zuza,ale właśnie Pętelsia mnie teraz rozszczuliła jak prosiła o kolejnego smaczka mądrze i uparła się,że kleszcz jest jej własnością i nie da sobie niczego w futerka usuwać :lol:
Swoją drogą kleszcze to nasza co roczna zmora.Nie stać mnie na ampułki a obroże są nieskuteczne.Coś będę musiała wykombinować :roll:
Póki co Pętelka jutro ze mną jedzie do weta autobusem.Na szczepienia jedzie przeciw nosówce i innym chorobom zakaźnym.Dzielna moja sunia jutro będzie miała ciężki dzień,ale w nagrodę kupię jej jakąś zabaweczkę piszczącą bo zawsze coś sobie wyszukuje. :D
Anna Maria

przez znudzona-ona 06 cze 2013, 14:20
kasiątko, trzeba psy przed kleszczami zabezpieczyć, to na pewno wyjdzie taniej niż leczenie babejszozy. Kropelki można kupić za niecałe 20 zł na psa
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez kornelia_lilia 06 cze 2013, 14:22
Aranjani, dzięki ;)
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Anna Maria 06 cze 2013, 15:38
znudzona-ona, wiem,będę musiała :(

Pętelsia wróciła.Ludzie nas zaczepiali jak szła rozbawiona ulicą i piskała piłeczką :mrgreen: Była cudowna. :105: Jest zaszczepiona.Powtórka za miesiąc.Jeszcze muszę Zgrywuska zaszczepić,ale to już sama :zonk:
Anna Maria

przez libertynka 06 cze 2013, 15:44
znudzona-ona napisał(a):kasiątko, trzeba psy przed kleszczami zabezpieczyć, to na pewno wyjdzie taniej niż leczenie babejszozy. Kropelki można kupić za niecałe 20 zł na psa

ja dziś kupiłam 3 pipety na 3 miesiące za 34zł dla psa do 10kg, oby tylko działało :)

-- 06 cze 2013, 15:45 --

kasiątko, super że wszystko gładko poszło :great:
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Anna Maria 06 cze 2013, 15:58
veganka, to jest na 3 miesiące,myślałam,że na miesiąc :shock: jak tak to kupię
Anna Maria

przez libertynka 06 cze 2013, 18:13
W hurtowni weterynaryjnej polecili mi Frypryst (dużo tańszy od Fiprexu i Frontline), podobno działa ;) sprzedawczyni mówiła, że kupuje dla swoich psów. W opakowaniu są 3 pipety, używa się co miesiąc więc na 3 miesiące starcza.
No i nie jest toksyczny dla kotów, a to dla mnie najważniejsze.
vel veganka

przez Anna Maria 06 cze 2013, 19:00
Znalazłam w sklepie internetowym

Obrazek

za 11 zł

U mnie też w sklepie zoologicznym są,więc zamiast zabawek nazbieram i kupie kropelki.

-- 06 cze 2013, 19:17 --

Podoba mi się misiak :D

Obrazek
Anna Maria

przez libertynka 06 cze 2013, 22:31
wiecie co, pies mi się zgubił! normalnie próbowałam zachować spokój i nie spanikować. poszłam z nią jak zwykle do parku, jak zwykle było kilka psów, wszystkie puszczone bawią się razem, i mi zniknęła z oczu, gonił ją jakiś pies, ale to była zabawa, później musiała się czegoś wystraszyć. chodziłam, wołałam, szukałam, inni ludzie co byli z psami też jej wypatrywali. i dopiero ktoś mi poradził, żebym poszła do domu zobaczyć. a to jest jakieś pół kilometra i trzeba przez ulicę przejść. i ona tam była! siedziała pod klatką schodową. jakaś kobieta próbowała dać jej kiełbasę a ona nie wzięła. co za mądry pies, wróciła sama do domu. a ja już byłam gotowa całą noc jej szukać.
oczywiście ma chipa i obrożę z numerem telefonu ale jaki to stres zgubić psa :(
tylko nie mówicie, żebym jej nie spuszczała, bo przecież pies musi się wybiegać i wyszaleć z innymi psami. co to za życie na smyczy 2 kołka wokół bloku. a park był psi, o każdej porze można kilka spotkać. nie wiem co ją tak wystraszyło że te pół km do domu poleciała. w ogóle nie wiem czemu z parku wyszła :(
piję właśnie reddsa żurawinowego na uspokojenie.
vel veganka

przez Anna Maria 06 cze 2013, 23:12
veganka, strasznie Ci współczuję to olbrzymi stres :(
Mi też gdzieś sunia właśnie pobiegła i nie wraca już długo.Niby nic wielkiego,ale ja jak spuszczę psiaka z oczu to mechanicznie go chowam ( że już nie żyje).
Anna Maria

przez libertynka 06 cze 2013, 23:21
a ja kompletnie nie wiedziałam co robić bo pierwszy raz mi się zgubiła, zawsze się pilnowała, ma dopiero 9 miesięcy, nie spodziewałam się, że może wrócić do domu, dobrze że mi ktoś to podpowiedział, bo ja bym jej w tym parku dalej szukała.
chyba się zapiszę na jakieś szkolenie z przywołania czy coś.
vel veganka

Sortuj wg