Mam fioła na punkcie zwierząt !!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 02 cze 2013, 19:42
Marcin20.04, kot jest bezwzględnym mięsożercą, tylko całe życie karmiony suchą karmą, tak go nauczyli w hodowli i ja to kontynuowałam. wegańskiej kociej karmy też nie chce jeść.

ten kot jest moją rodziną i chcę dla niego jak najlepiej, żeby był zdrowy i długo żył mogę mu kupować mięso. ale on woli kocie fast foody z konserwantami.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Auman 02 cze 2013, 19:44
veganka, to jakiś rasowy kot?
Auman

przez Anna Maria 02 cze 2013, 19:44
veganka, to masz problem.Kota raczej trudno przekonać.U mnie psiaki nie chcą jeść tzn. bardzo mało jedzą,głównie z ręki to co człowieki jedzą i grymaszą.Chleb z serem np. to zjedzą sam ser albo chleb bez skórki,z kiełbasą to samo.Nic innego tylko przysmaczki. :roll:
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 02 cze 2013, 19:47
Marcin20.04, zdjęcia wstawiłam 2 strony wcześniej, 2 rude koty i pies to moje

-- 02 cze 2013, 19:49 --

kasiątko, z kotem jeszcze gorzej, bo psa od biedy da się przegłodzić i wszystko zje, a kot nie, jak mu coś w misce nie pasowało to jadł papier toaletowy i worki foliowe, po czym ja się zawsze złamałam i dawałam mu to co lubi
vel veganka

przez Anna Maria 02 cze 2013, 21:29
veganka, mój piesek jest tak chudy,że żal ściska,ale cóż....jak ma ADHD to nic go nie utyczy.100 pomysłów na minutę w tym małym łebku i brak czasu na jedzenie.

Co o kociaka to trudno przestawić.Moje jedzą praktycznie samo mięso,a suchej karmy nie ruszają chyba że z psiej miski tam wszystko lepiej smakuje :lol:
Anna Maria

przez libertynka 02 cze 2013, 21:31
kasiątko, wrzuciłaś tu gdzieś zdjęcie swojego psa? chudy pies to dla mnie ewenement ;) zazwyczaj ludzie tuczą swoje psy. a wykastrowany jest?
vel veganka

przez Anna Maria 02 cze 2013, 21:53
veganka, tak,to ostatnie zdjęcie to on.Na zdjęciu nie widać bo ma pełno futra dopiero jak go się pogłaszcze to czuć że chudy.Nie jest wykastrowany dlatego pewnie taki szajbusek.

-- 02 cze 2013, 21:54 --

Jest odrobaczany i nic mu nie dolega.Po prostu już taki typ.
Anna Maria

przez libertynka 02 cze 2013, 22:36
to w sumie lepiej niż miałby być grubas, ja na spacerze widzę te spasione jamniki co się łapy pod nimi uginają, bo pańcia dokarmia pod stołem cały czas :roll: pełno psów z nadwagą, a już szczególnie goldenów i labów, przynajmniej w mojej okolicy
vel veganka

przez Anna Maria 02 cze 2013, 22:46
veganka, pewnie,że lepiej,ale my go na boku dokarmiamy.Straszny z niego niejadek.Dziś postęp bo zjadł kolację i miskę wylizał do czysta.Szkoda,że były tam tylko 2 kromki chleba z mięsem mielonym.Więcej to nie ma co im ostatnio dawać jak po dwie kromki chleba na łebka z mięsem.
Anna Maria

przez libertynka 03 cze 2013, 09:29
ja swojej gotuję albo ryż albo makaron, do tego jakieś mięso np mielone z indyka, ewentualnie podroby, marchewka, dodaję też trochę oleju i siemienia lnianego, lub polewam olejem lnianym, czasem dodaję też witaminy w proszku a żeby podnieść smakowitość podsypuję mielonymi żwaczami. i nie ma siły żeby tego nie zjadła moja psina. spróbuj tak.
jak mi się czasem nie chce gotować i nasypię jej suchego żarcia to się na mnie patrzy jak na głupią i czeka na gotowane :)
vel veganka

przez Anna Maria 03 cze 2013, 14:30
veganka, niestety na inne żarcie mnie nie stać i tak mama marudzi że dużo się wydaje :oops: Mięso mielone kupuję w zoologicznym po 2 zł za kg,a chleb przeceniony.Polewam wrzątkiem chleb i to mięso,przemieszam dokładnie i tak daję.Jakbym sama mieszkała to bm im kupowała makaron bo lubią,ale ja pieniędzmi nie rządzę.I tak pod moim wpływem zwierzak lepiej jedzą.Kiedyś gdy mama dawała to był koszmar.Pamiętam gdy byłam mała to mama dawała mojej suczce chleb polany słodką herbatą.W sumie nie ma co się dziwić bo u nas była taka bieda że sami lepiej nie jedliśmy.U mnie to mama jest zdania,że pies ma żyć na resztkach.Teraz resztek nie jedzą tylko się im kupuję i mięso i chleb.
Anna Maria

przez Aranjani 03 cze 2013, 14:43
Kasiu masz pw
Aranjani

przez libertynka 03 cze 2013, 17:22
kasiątko, może jakaś fundacja by Ci pomogła dając karmę dla psa? moja znajoma była wolontariuszką i jak znalazła się w trudnej sytuacji to dostawała od fundacji wór karmy. oni mają fundusze na pomaganie zwierzętom i dostają karmę w darach od ludzi więc czasem się dzielą.
ja kupuję makaron dla zwierząt pełnoziarnisty, za 5kg płacę 16zł i taka paczka na długo starcza. produkuje to firma irwega.
możesz też kupić mu witaminy np canvit, kosztuje to jakieś 8zł i jest cały kubełek witamin, prawie pół kilo proszku. posypuje się łyżeczką to na pół roku powinno starczyć.
jak się karmi psa od tego zależy zdrowie i długość życia, więc jak nie masz kasy na jedzenie to chociaż te witaminki mu dokup albo postaraj się dostać za darmo. np ja mogę się podzielić :)
vel veganka

przez Anna Maria 03 cze 2013, 18:31
veganka, dziękuję za chęć pomocy.I tak sobie pomyślałam.Może byśmy zorganizowali pomoc dla tej rodziny której fotki szczeniaczków stawiałam.Tam został tylko ojciec i nastoletni syn oraz 11 psiaków.Matka zginęła śmiertelnie potrącona niecały rok temu.Tam potrzebne jest wszystko dla tych psiaków.Ojciec pracuję tylko dorywczo bo jest chory i wychowuje nastoletniego syna. :!:

-- 03 cze 2013, 18:31 --

http://torun.naszemiasto.pl/artykul/gal ... ,id,t.html

-- 03 cze 2013, 18:53 --

Puściłam ogłoszenie na grupie toruńskiej i karmimy.psiaki.pl
Anna Maria

Sortuj wg