Listy do św. Mikołaja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Listy do św. Mikołaja

przez Amy Lee 20 gru 2009, 22:53
Donkey napisał(a):Głupotą jest zaciaganie pożyczki żeby moc kupic prezenty.

Chore to są te reklamy kredytów i pożyczek np. "na nową wersalkę". Jak kogoś nie stać na wersalkę albo drogie prezenty świąteczne to powinien się troszkę zastanowić i zacząć żyć oszczędniej, żeby nie zrujnować swojej rodziny długami.
Swoją drogą, teraz każda reklama mówi o "prezentach", a ja na prawdę uważam, że nawed najbardziej atrakcyjna oferta handlowa to nie jest "prezent" :P Ale może coś się przedefiniowało.

Donkey napisał(a):Debilizmem dla mnie jest to ,ż niektorzy przy świątecznej wieczerzy będą jedli sushi

Wiem! Kupię barwnik spożywczy, ufarbuję chrzan na zielono i powiem, że to wasabi :lol:

Donkey napisał(a):Ale niestety snoby i ludzie nowobogaccy zawsze byli , są i będą!

Święta prawda, od epoki brązu poczynając i raczej się to nie zmieni.

Donkey napisał(a):A docenić takei rzeczy jak ładnie udekorowane ulicy, zapach lasu w domu od choinki!

Nie doceniam udekorowanych ulic, bo to straszne marnotrawstwo publicznych pieniędzy, które się nie zwrócą. Choinkę od paru lat mamy sztuczną, bo jakoś mi przykro patrzeć, jak żywe drzewko obumiera. Parę stroików z gałązek, sianko, świeczki zapachowe, ładnie jest.

A co z tym Mikołajem? Ja tam nie wiem, o co w ogóle chodzi z tą Finlandią i po co polskie dzieci tam listy piszą, z Rovaniemi to jest proszę was LORDI http://www.youtube.com/watch?v=VyOSQDLUnwo :twisted: :twisted: :twisted:
A Amerykanie wierzą, że ten, jak mu tam, mieszka na Biegunie Północnym i też nie wiem kto to wymyślił.

scrat napisał(a):W swoje ramiona? o_0

Tak!
Amy Lee

przez Donkey 21 gru 2009, 10:06
Amy Lee brak mi juz argumentow zebny Cie przekonac ze swieta to fajan rzecz :)
Mam nadzieje tylko ze w miare przetrwasz te swieta :))

przez Amy Lee 21 gru 2009, 12:48
Donkey napisał(a):Amy Lee brak mi juz argumentow zebny Cie przekonac ze swieta to fajan rzecz :)

E tam, moje święta będą fajne i mam nadzieję, że twoje też. Przecież nie będziemy się przejmować podejściem innych ludzi ;)
Amy Lee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 21 gru 2009, 13:51
Właśnie :)

I Chcę żeby ten rok jak najszybciej sie zakonczyl i ropoczal sie nowy 2010 wolny od nerwicy!
Naiwna jestem co nie?:)

przez polakita 21 gru 2009, 15:38
W tamacie prezentów byłam na wycieczce po sklepach w sobotę, a ponieważ było to centrum handlowe to kupiłam od razu dla siebie również (bo kto zgadnie co najbardziej mi się podoba?) przynajmniej nie będę rozżalona jak kolejny raz dostanę jakieś różowe szaliki czy cuś. Kupiłam sobie sweterek w zebrę, naszyjnik z kwiatkami oraz jeszcze później inny sweter bo była przecena i tylko 40 zł... potem jeszcze z moim przyjacielem od serca byliśmy w sklepie i mu kupiłam spodnie oraz pasek taki który z jednej strony jest czarny a z drugiej brązowy, więc uniwersalny. Oraz rękawiczki i czapkę którą zgubił w trakcie zakupów. Ufffff już więcej nie mogę ale wybiorę się jeszcze do sklepów po świętach bo wtedy się zaczynają przeceny, a moim ulubionym sklepem jest Zara która niestety jest droga ;)
polakita

przez Donkey 21 gru 2009, 16:13
Od 27 grugni w Zarze sie rozpoczynaja przeceny :)

przez magdalenabmw 21 gru 2009, 16:45
A ja właśnie teraz sie wybieram do sklepu po coś. Mam jakieś 2km z buta do centrum handlowego. Ogólnie jestem przerażona Wigilią nadal, czuję mdłości jak o tym myślę i mam dziwne przeczucie że i tak sie wykręcę jakąś chorobą i nie pojadę do rodziny... Mam ochotę mokrą głowę wystawić za okno żeby mieć gorączkę 39 stopni na święta, wiem że głupie ale nie mam innego pomysłu a nerwica mnie pożera...

Co do przecen- nad morzem w połowie sierpnia są przeceny takich marek jak Cropp, House itp o 50% a często o 90%. Sorry za OT.
magdalenabmw

przez polakita 21 gru 2009, 16:52
Donkey napisał(a):Od 27 grugni w Zarze sie rozpoczynaja przeceny :)

o widzisz, chyba sobie wezmę urlop kto pierwszy ten lepszy :) potem co lepsze kąski już wykupione.

Magda, pomysł z mokrą głową raczej nie bardzo, jak nie chcesz jechać to po prostu nie jedź! Ale przecież sama w domu tez nie zostaniesz? Pojedź na krótko i tyle?

[Dodane po edycji:]

właśnie widzę że mój post wdarł się w temat "komercjalizacja świąt" cóż chyba mnie to dotyczy :) ale co tam, raz w roku jak mogę rodzinie coś dać, zwłaszcza jako mikołaj można sobie pozwolić, bo wręczanie prezentów osobiście jest bardziej zobowiązujące (odbiorca się poczuje zobowiązany drogim prezentem) a od mikołaja nie wie od kogo dostał :)
polakita

przez magdalenabmw 21 gru 2009, 18:47
Polakito- a co ja rodzicom powiem? Oni moją nerwicę uważają za faneberie... A jak będę chora to sami do mnie przyjadą na chwile, udam że śpie, mój facet da im prezenty i tyle... Sama nie będę. Ech.. ja już widzę siebie jak wpadam przy stole albo jeszcze w aucie w panikę i uciekam do domu w histerii.. jaka siara....
magdalenabmw

przez polakita 21 gru 2009, 18:55
Może jak nie przyjedziesz to wtedy uwierzą że to nie fanaberie. Ale na zapas może się nie martw, dlaczego masz dostać ataku siadając przy stole? Bo może oni są tacy wyluzowani a ty masz problemy?
polakita

przez magdalenabmw 21 gru 2009, 19:18
Polakito- zapraszam Cie do mojego tematu na ten temat żeby tutaj off topu nie robić, tutaj link :smile: :
wi-ta-te-sie-boisz-t18489.html
magdalenabmw

przez Donkey 21 gru 2009, 21:22
Ale nad polskim morzem w tych namiotach housa, croppa nic nie ma - mega badziewie jak dla mnie!
W Zarze na wyprzedazach bede pierwsza :)

przez magdalenabmw 21 gru 2009, 21:26
Donkey- jest, ale trzeba iść jak tylko sie wyprzedaż zacznie :smile: No i fakt że to same letnie i wiosenne ubrania, ale też torby i buty. Ja tam zawsze sie obkupuję :mrgreen: A Zarę też lubię, chyba też zawitam na te wyprzedaże... Tak teraz myślę- ciągle robię zakupy przez Allegro, na takich normalnych to już ze 2 lata nie byłam :shock:
magdalenabmw

przez Donkey 21 gru 2009, 21:41
Ja kiedys szalalam na allegro ale teraz jakos wole sklepy.
Kilka razy kupilam cos , co okazalo nie fajne.
I teraz wole jednka tradycyjnie pojsc do sklepu, dotkanc jaki material jest, jak leży :)

Sortuj wg