rozmowy z nieletnimi

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

rozmowy z nieletnimi

przez bardzoznerwicowany 28 lis 2007, 12:54
Witam!

Mam takie pytanie, czasami widze na roznych forach posty roznych (czesto mlodych) osob na temat ich problemow zyciowych zwiazanych ze sfera seksualna. Czesto np. 14-letnie dziewczynki czy chlopcy pisza, ze sie za duzo masturbuja i sobie z tym nie radza lub np. maja problemy z okresleniem swojej orientacji itp.

Mam w zwiazku z tym pytanie czy nawiazywanie znajomosci internetowych i pocieszanie przez maile czy komunikatory takich osob jest bezpieczne czy mozna byc potem posadzonym przez policje o dzialania niezgodne z prawem.

Chodzi mi o to, ze jak widze np taki post http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?t=9659 i napisze na PM do jego autora swoje jakies przemyslenia czy rady dotyczace problemu, a potem okaze sie, ze autor jest osoba niepelnoletnia czy ponizej 15 roku zycia to czy mozna miec z tego tytulu jakies klopoty?

Pozdro
znerwicowany

przez Selma 02 gru 2007, 03:12
hmm ciekawe pytanie ciekawy temat
szzcerze mowiac nie wiem
ale czy ktos by sie o tym dowiedzial w ogole? rodzice ktorzy by przeczytali i oczywicie odrzucili mozliwosc ze to ich dziecko samo takie tematy zaczyna i obwinili nie wiadomo o co.. coz oni moga? najcesciej malo znaja sie na komputerze.. zglosza na policjhe? maloprawdopodobne po prostu zakaza rozmow dziecku na tym forum albo w ogole w necie
a nawet jak zglosza.. ja watpie w nasza policje;/

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:13 am ]
pyt: ja ja widze ten temat w tym dziale tzn ze on zostal juz tutaj przeniesiony tak? i moge tu odpowiadac?

Sortuj wg