zbudowali mi poprawczak pod domem... :/

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

zbudowali mi poprawczak pod domem... :/

przez Jan Nowak 30 wrz 2007, 20:50
Niedaleko mojego domu była kiedyś szkoła.. Zlikwidowano ją i budynek został.

Przechodził z rąk do rąk... najpierw miała być świetlica, później dom spokojnej starości.

Nie było mnie dwa tygodnie.. Wróciłem w piątek i dowiedziałem się, że w tym miejscu powstał Ośrodek Wychowawczy dla trudnej młodzieży :)
Dodam, że mieszkam w niewielkiej wsi i trochę mi (i chyba większości mieszkańców) nie w smak.

Budynek widzę z okna mojego pokoju także jest to dość blisko... za blisko...
Tak w ogóle to nikt się mieszkańców o nic nie pytał.. nikt o tym wcześniej nie wiedział.. a tu nagle, jak grom z jasnego nieba.. ehh szkoda gadać
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

przez smutna48 30 wrz 2007, 20:59
Zbierz podpisy osob z Twojego miasta ktore mieszkają w okolicy i rowniez sa przeciwne wyślijcie je wraz z pismem do urzędu miasta/gminy i może to cos da zycze powodzenia
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Goplaneczka 01 paź 2007, 12:29
Heh, nie w smak...
Tylko, że oni też gdzieś muszą mieszkać.
Do lasu z nimi? A może na Syberię masowo?
Ja wiem, że to trudne sąsiedztwo. Ale dopóki nie będzie żadnych ekscesów i kłopotów-może dać im szansę? W większości trafiają tam dzieciaki z trudnym dzieciństwem, które już raz dostały popalić od najbliższego otoczenia. Jak mają się czuć, jeśli już na starcie są społecznymi wyrzutkami?
Goplaneczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Crocifissa 03 paź 2007, 18:58
Ośrodki resocjalizacyjne budzą powszechną niechęć. Nie do końca rozumiem czemu. Takie ośrodki są pilnie strzeżone, zatem osoby znajdujące się w takim miejscu nie bardzo mają możliwość wyrządzenia krzywdy. Zresztą uważam, że taki ośrodek ma na celu odcięcie delikwenta od obcowania z jego dawnym otoczeniem, zatem jest to bolesne.

W ramach pocieszenia powiem, że obok mego bloku jest zakład karny/szpital więzienny. Dzieli mnie od niego jedynie niewielka placówka mpk ;)
A jest tam od zawsze to więzienie, nigdy żadnych rozbojów, burd nie było. Zaś naprzeciw okien więziennych jest plac zabaw :p

przez Sorrow 03 paź 2007, 20:41
Crocifissa napisał(a):Zresztą uważam, że taki ośrodek ma na celu odcięcie delikwenta od obcowania z jego dawnym otoczeniem, zatem jest to bolesne.

Poprzez umieszczenia go w otoczeniu samych przestępców?

przez Crocifissa 03 paź 2007, 20:52
I z odpowiednio wykształconymi wychowawcami.

przez mampytanie 17 paź 2007, 10:01
Dobre :)
Polecam serwis internetowy znaleziony w sieci mianowicie forum forum bezglutenowe i serwis dla bezglutenowców.

przez murti 17 paź 2007, 14:02
Poprawczak?? Nie przesadzaj wymysliles sobie problem Nikt nikogo pytac nie musial!!!!!!!!!!!

przez eligojot 17 paź 2007, 14:43
Trochę tolerancji. Gdzieś taki ośrodek musiał powstać. Tak samo można się skarżyć na sąsiedztwo zakładów psychiatrycznych czy ośrodków leczenia nerwic. A to już chyba by było trochę nie na miejscu. A co mają powiedzieć ci, którzy dzielą jeden budynek z pubami, dyskotekami lub sex-shopami?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Sortuj wg