Gdzie jest dawny użytkownik tego forum?

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

przez Kontrast 29 lut 2016, 22:06
Madrosc przeszkadza, lepiej byc glupim i zaburzonym, wieksze szanse wyjscia.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Hans 29 lut 2016, 22:14
Mi terapeutka powiedziała, że inteligencja, a zwłaszcza w moim przypadku, może być czynnikiem bardzo utrudniającym terapię, bo zawsze se znajdę taki tok myślowy, takie rozumowanie, dzięki któremu będę wstanie skutecznie bronić z góry upatrzonych, pesymistycznych założeń. A te założenia wcale nie są pesymistyczne, tu rzeczywiście jest źle, a ja się muszę męczyć. Dodatek za życie mi się należy. :)
Feed your head
Feed your head

przez Kot_ 29 lut 2016, 22:21
Ogólnie prości, mało wrażliwi ludzie mają w życiu łatwiej z tego co zdążyłem zaobserwować.
Kot_

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez my_name 29 lut 2016, 23:52
Czytałam, że inteligencja jednak pomaga w terapii. Możecie wykorzystać terapię tak jak wam to pasuje. Przecież terapeuci chyba niczego wam nie wmawiają? A z tym że życie nie jest super po prostu trzeba się pogodzić... No może nie jest to takie proste, ale lepsze niż szarpanie się przez całe życie:)

przez Kot_ 01 mar 2016, 00:39
A z tym że życie nie jest super po prostu trzeba się pogodzić...
chyba nie w tym problem bo ja już dawno się z tym pogodziłem i to w sumie jest moim najmniejszym zmartwieniem.
Kot_

przez elo 01 mar 2016, 00:48
z tym monopolem inteligencji na problemy z dupy to nie do konca prawda czego jestem zywym przykladem
eh a moze to taki wyjatek potwierdzajacy regule? w sumie nie bardzo nawet chcialo mi sie ten temat zglebic
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Ana_88 01 mar 2016, 08:45
A mi się wydaje, ze punktem wyjscia jest wyzbycie się tej przesadnej skłonnosci do definiowania, wartosciowania i oceniania siebie i wszystkiego wokół, a także nauczenie się traktowania swiata i przede wszystkim siebie troche z przymrużeniem oka.
Bo mam wrazenie(autentycznie wydaje mi się, ze jest to nasilona cecha wiekszosci tutaj osob) ze gubi Nas przesadny perfekcjonizm, ktory z kolei wzbudza oczekiwania, ktore nie mogą zostać zaspokojone. A wszystko po prostu jest jakie jest i my także. A takie definiowanie, ze ktos jest inteligentny i ma trudniej, albo malo inteligentny i ma latwiej- co z tego wynika??nic. Zawsze mozna trafic na kogos kto jest glupszy i zachowac to przekonanie o sobie, ale rownie dobrze mozna trafic na kogos o niebo bardziej inteligentnego i poczuc się glupkiem.
Tak się jeszcze odniose do wątku, co ktos zapoczątkował na temat wartosciowosci czlowieka, bo go trochę sledze.
Własnie ta wartoscia jest to ze jestesmy niedoskonali, mamy wady i zalety, czasem robimy glupie rzeczy, czasem nie, popelniamy blędy - to jest ten ludzki pierwiastek, ta wartosc czlowieczenstwa, a takze to ze probujemy dazyc do swojego ideału ktorego nigdy nie bedziemy w stanie osiagnac. Czytałam kiedys książkę P. Dicka, juz nie pamietam tytułu (ale gosc ogolnie pisze fantastyke, s-f), to bylo jakies opowiadanie krotkie, akcja sie dziala w dalekiej przyszlosci i po Ziemi chodzily roboty, do zludzenia przypominajace ludzi, jak ludzie wygladajace, inteligentne itd. No i wlasnie mysl byla taka, co stanowi ta istote czlowieczenstwa, jak rozroznic?

Dobra, koncze juz ten swoj przydlugi wywod, jak zwykle mnie ponioslo, wybaczcie :roll:

przez Hans 01 mar 2016, 20:15
Ana_88, to opowiadanie nazywało się "Second Variety", bardzo dobre. Potem nakręcili film "Tajemnica Syriusza". A wg mnie człowieczeństwo to wszystko, i gotowość do niesienia pomocy, i zdolność do masowej eksterminacji innych ludzi na skalę przemysłową.
Feed your head
Feed your head

przez Ana_88 01 mar 2016, 21:07
Hans napisał(a): A wg mnie człowieczeństwo to wszystko, i gotowość do niesienia pomocy, i zdolność do masowej eksterminacji innych ludzi na skalę przemysłową.

No to tez prawda i przyznaje ze niektore "ludzkie" sklonnosci przerastaja moja zdolnosc rozumienia i nawet wole się nie zaglebiać w temat. Kiedys ogladalam na tvp kulturze taki teatr odtwarzajacy przebieg procesu w Norymberdze. W trakcie procesu jednym z dowodow byl autentyczny film (bo nazisci jak wiadomo lubili sobie krecic takie filmy dokumentalne z zycia obozowego :pirate: ) Oczywiscie został on pokazany. Pozniej zalowalam troche ze to obejrzalam. Strasznie mi te obrazy zapadly w glowe, nie moglam sie pozniej od nich odpędzic....

Hans napisał(a):Ana_88, to opowiadanie nazywało się "Second Variety", bardzo dobre. Potem nakręcili film "Tajemnica Syriusza". A wg mnie człowieczeństwo to wszystko, i gotowość do niesienia pomocy, i zdolność do masowej eksterminacji innych ludzi na skalę przemysłową.

Ha! racja. Ciekawe miał rozkminy ten Dick i pisał o tym wszystkim w latach 60/70.
A swoja droga to ponoc hardcorowo cpal, co zresztą mialo dosc istotny zwiazek z jego tworczoscia.

przez Hans 01 mar 2016, 21:36
Ana_88, mi się "Człowiek z Wysokiego Zamku" bardzo podobał, lubię historię alternatywną. A te zbrodnie to w sumie uniwersalne są, gdzie były jakieś konflikty, a były wszędzie, tam się zabijali w bardzo podły sposób.
Feed your head
Feed your head

przez Śmiercionauta 01 mar 2016, 21:40
Hans, o tak, ta książka jest świetna. genialny pisarz, który wierzył, że Stanisław Lem nie istnieję. :mrgreen:
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Powietrzny Kowal 02 mar 2016, 03:55
Jedni nie chco - a inni umarli (mentalnie lub fizycznie) - więc logika podpowiada.... leave them.... xD
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez na_leśnik 02 mar 2016, 04:34
Ana_88, jak ktoś ma taką wyobraźnię jak Dick i takie przemyślenia na temat człowieczeństwa to raczej trudno żeby na trzeźwo po tym padole łez stąpał ;) .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Ana_88 02 mar 2016, 07:36
na_leśnik napisał(a):Ana_88, jak ktoś ma taką wyobraźnię jak Dick i takie przemyślenia na temat człowieczeństwa to raczej trudno żeby na trzeźwo po tym padole łez stąpał ;) .

No cosik w tym jest ;)

Sortuj wg