Czy forum może mieć negatywne oddziaływanie?

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

przez ben rei 19 lip 2015, 00:44
za dużo czytacie forum, ja może z 5%, resztę opowiada mi hobbi
fubar

przez bedzielepiej 19 lip 2015, 00:44
Na mnie źle nie wpływa, ale przyznam że jak mam lepsze dni to nie chce mi się tu jakoś wchodzić.
Mimo wszystko zawsze pociesza mnie jakoś świadomość, że siedzi tu jakiś tysiąc ludzi z problemami.

przez ugh 19 lip 2015, 00:52
Zauwazylam tez, ze gdy siedze na forum, to mam tez problemy z zasnieciem.
ugh

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abrakadabra xx 19 lip 2015, 01:06
Na mnie forum działa dwojako, z jednej strony lepiej rozumiem siebie i innych a z drugiej wszystko to co tu czytam działa na mnie lękowo-depresyjnie. Raz, wczuwam się w historię innych, dwa robiąc to skupiam się na problemach własnych. Zbyt długie przesiadywanie tutaj może mieć negatywne skutki jeżeli nie umiemy odciąć się od tych wszystkich problemów emocjonalnie. Po jakimś czasie może nastąpić przełom i umysł może przestać opierać się tym negatywnym odczuciom kontrastującym ze zwykłym życiem (zakładając że przebywamy w "normalnym" towarzystwie). Wtedy człowiek sam zaczyna smęcić i uzewnętrzniać się w przesadny sposób (chociaż nie każdy). Po jeszcze dłuższym czasie wszystko co się tu czyta może stać się normą, dalej to już zależy czy się przyjmie te negatywne sposoby myślenia czy zachowa się do nich dystans robiąc swoje czyli zdrowiejąc. Jeżeli ktoś jest zbyt podatny na sugestie to lepiej żeby nie siedział tu zbyt często, jeżeli umie się od tego odciąć rozpatrując te wszystkie historie w kategoriach kolejnego przypadku czy znów tego samego wzorca zachowania u danego osobnika to może sobie całkiem dobrze tutaj radzić.

przez abrakadabra xx 19 lip 2015, 01:12
Chcę więcej wiedzieć i rozumieć dlatego pewnie będę tu co jakiś czas zaglądał w celach edukacyjno-terapeutycznych. Mam nadzieję tylko, że uda mi się przestać zbyt dużo gadać o sobie, bo wcześniej nie robiłem tego.

przez Saraid 19 lip 2015, 04:02
ugh, Co za dużo ...z jednej strony pod względem informacyjnym jest bardzo przydatne ,ale sama unikam siedzienia tutaj raczej i czytania o zaburzeniach tudzież pisania ponieważ eksploatuje mnie to za bardzo na obecną chwilę.
Saraid

przez agusiaww 19 lip 2015, 06:39
Forum jako takie jest tworem nieozywionym wiec negatywnych skutków miec nie moze. Bardziej skutki ma nadmierne siedzenie na necie, zamiast walka ze swoja choroba. Dodatkowo na forum szczegolniem takim jest duzo frustratów, cokolwiek sie napisze w kierunku "zdrowienia: to zostaje wyparte przez tekst: nie rozumiesz, jestem taki biedny, mam mega depresje a Ty nie itd. itd. Mega depresje to maja ludzie, ktorzy leza w szpitalach a nie siedza na forum. Jak ktos siedzi na forum to ma siłe odpalic kompa to i ma sile np. wyniesc smieci. Czym sie rozni wyniesienie smieci od odpalenia kompa? Tym ze smieci to juz sie nie chce nikomu wynosic, ale siedziec bezproduktywnie to juz tak. Osobiscie na mnie forum nie dziala negatywnie, bo ani ja za nikogo zycia nie przezyje, tłumaczyc sie ze swoich przezyc tez nie musze i licytowac ktore gorsze, ani nikogo nawracac nie zamierzam. Mam swoje zdanie, a kazdy moze miec inne. Tak samo z nerwica/depresja, mozna stac w miejscu i wiecznie biadolic a mozna cos ze soba w tym kierunku robic, sa rozne drogi, kazdy wybiera taka jaka mu pasuje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez koszykova 19 lip 2015, 10:24
Dodatkowo na forum szczegolniem takim jest duzo frustratów, cokolwiek sie napisze w kierunku "zdrowienia: to zostaje wyparte przez tekst: nie rozumiesz, jestem taki biedny, mam mega depresje a Ty nie itd. itd.

dokładnie. A niby wszędzie zrozumienie hehe. Mi chodzi o to ze forum a raczej większość ludzi (nie wszyscy) nie pełni tu rolę motywatora. Tu głównie skupia się na samym cierpieniu a nie wychodzeniu z gorszych stanow i mobilizacji. Temu jak ma się szczyt, dobry humor to powinno sie unikac, zwłaszcza niektórych wątków.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

przez ugh 19 lip 2015, 10:27
Cóż, w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak forum pożegnać.
ugh

przez Introwertyczka 19 lip 2015, 11:41
Jak ktoś jest słaby lub rozchwiany emocjonalny, to nawet i forum źle na niego wpływa. Wiem po sobie.
Introwertyczka

przez kosmostrada 19 lip 2015, 12:00
Na mnie forum działa dobrze. Ale faktem jest, że w niektóre wątki w ogóle nie zaglądam ( np. jęczarnia) i w pewne rozmowy w ogóle się nie angażuję. Tak jak w realu nauczyłam się unikać toksycznych ludzi, czy relacji, tak i na forum wybrałam sobie bezpieczne dla mojej psychiki rejony. I tak jak w życiu realnym rozpoznawalną "gwiazdą" forum nie jestem, ale mam wąską grupkę osób, z którą działam na zasadzie daję - dostaję. Czyli u mnie forum funkcjonuje jako grupa wsparcia, ogromnie mnie cieszy, jak mogę kogoś wysłuchać i podbudować i ja również jestem wysłuchana i dostaję dobrego kopa do działania. Nie wiem dlaczego nie u wszystkich tak to działa.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez takie tam 19 lip 2015, 12:06
kosmostrada, masz całkowicie rację ;smile: Sam mam podobnie: w forum upatruję grupę wsparcia, ale nie tylko w odniesieniu do problemów, ale i jako grupę ludzi z którymi można porozmawiać na inne tematy. Zresztą, ludzie są od tego, żeby sobie pomagać, czyż nie? :smile:
takie tam

przez platek rozy 19 lip 2015, 12:09
kosmostrada, ja tez tak podchodze jak TY :)
Omijam szerokim łukiem niektore tematy i watki , wole popisac o czyms pozytywnym z kilkoma osobami ktore znam . Pozalic sie tez czasami ale to tez do tych sprawdzownych osob , ktore wiem ze mnie zmotywuja i dodadza otuchy . Sama tez lubie dobrym slowem wesprzec :)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez mark123 19 lip 2015, 13:05
We mnie forum wyzwala dużo negatywnych emocji, ale mam tak skrzywione emocje, że raczej każde forum by tak na mnie działało.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg