Nowa "polityka" na Forum

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

Nowa "polityka" na Forum

przez Artemizja 07 mar 2014, 00:09
W związku z ostatnimi wydarzeniami, postanowiliśmy wprowadzić nowe zasady.

Za brak reakcji na słowne prośby Ekipy o spokój, zakończenie off-topa- ostrzeżenie i kosz dla postów odbiegających od tematu danego wątku.

Za każda kłótnię, awanturę, prowokacje z miejsca ban na 24 h (+ ostrzeżenie, jeśli pojawią się wyzwiska, obelgi).

Jeżeli w trakcie 24-goodzinnego bana delikwent założy multikonto, to na multikonto ban, na stare konto 1 ostrzeżenie (bądź drugie, jeśli dana osoba otrzymała wcześniej ostrzeżenie).

Jeżeli po upływie 24 nadal nie będzie poprawy to ostrzeżenie do trwałego bana włącznie.

Przypominam, że dwa ostrzeżenia są równoznaczne z trwałym banem, więc radzę się dobrze zastanowić.

Nowa polityka wchodzi w życie w trybie natychmiastowym.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nowa "polityka" na Forum

przez Lord Kapucyn 11 lut 2015, 15:32
Obrazek

Edit:
Na forum obowiązują pewne zasady, ale wydaję mi się, że sporo osób o nich zapomniało, więc je przypomnę w postaci syntezy:
1. Każdy posiadacz tzw. multikonta (tj. właściciel więcej niż jednego konta zarejestrowanego lub publikującego wypowiedzi z danego adresu IP) automatycznie otrzymuje ostrzeżenie na starym koncie i bana na nowym konto. Jeżeli użytkownik założy kolejne konto, bądź dopuści się innego rażącego przewinięcia na forum otrzymuje drugie ostrzeżenie co jest równoznaczne z banem na forum.
2. Jeżeli z danego adresu IP korzysta więcej niż jedna osoba (np. krewni, współmałżonkowie, współlokatorzy, przyjaciele) należy niezwłocznie powiadomić o tym administrację forum podając adres IP oraz przypisane do niego konta (loginy).
3. Posty na forum powinny być publikowane w języku polskim możliwie zgodnie z zasadami poprawnej pisowni. W pewnych sytuacjach (urządzenia mobilne) użytkownik może być zwolniony ze stosowania znaków diakrytycznych. Przeglądarki posiadają obecnie wbudowane słowniki i mechanizmy sprawdzające poprawność językową.
4. Na forum generalnie zabronione jest zamieszczanie komentarzy zawierających wulgaryzmy, jednak w szczególności dotyczy to nadmiernej ilości słów niecenzuralnych w postach. Użycie pojedynczych wulgaryzmów w celu ekspresji emocji jest dopuszczalne.
5. Na forum obowiązuje całkowity zakaz handlu lekami- tj. zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży/kupna/wymiany/odstąpienia produktów leczniczych dostępnych wyłącznie na receptę lekarską. Za złamanie tego zakazu grozi ostrzeżenie, a w przypadku recydywy drugie ostrzeżenie = ban.
6. Kary przewidziane za naruszenia porządku na forum to upomnienie słowne, ostrzeżenie oraz ban. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do ich arbitralnego stosowania zgodnie z wagą danego przewinienia oraz indywidualną ocenę osoby funkcyjnej.
7. Nowo założone tematy będące dublami lub zawierające treści, które powinny znaleźć się w tematach zbiorczych zostaną automatycznie przeniesione do kosza. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie zapoznały się z wątkami przyklejonymi, a także stałych bywalców, którzy mieli na to sporo czasu. Wątki założone w złym dziale, ale poprawne merytorycznie będą przenoszone warunkowo do właściwego działu.
8. Wszelkie przejawy chamstwa, obrażania, znieważania, zniesławiania innych użytkowników lub jakiejkolwiek inne przejawy naruszające normy współżycia społecznego spotkają się z natychmiastową reakcją oraz przyznaniem ostrzeżenia ich sprawcom. W przypadku braku poprawy przyznane zostanie drugie ostrzeżenie = ban.
9. Prośba do użytkowników, aby zgłaszali wszelkie przejawy łamania porządku na forum za pomocą funkcji zgłoszeń (wykrzyknik w prawym dolnym rogu posta) lub przy pomocy pw do danej osoby funkcyjnej. Ułatwi nam to pracę, gdyż moderatorzy nie mogą być zawsze i wszędzie, aby na czas zareagować na daną sytuację.
10. Wszelkie sprawy dotyczące zmiany nicka, skasowania tematu, usunięcia wszystkich postów, usunięcia konta, ochrony danych osobowych etc. - proszę zgłaszać bezpośrednio do administratora. Moderacja nie jest od spełniania "koncertu życzeń".
11. Każdy temat dotyczy ściśle określonego zagadnienia i w jego ramach powinna toczyć się dyskusja. Offtopic nie będzie tolerowany. Od tego jest dział Offtopic i luźne tematy, np. "Spamowa wyspa".
12. Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z:
- regulaminem forum- regulamin-forum-aktualizacja-03-02-2014r-t6614.html
- netykietą- http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
oraz niniejszym rozporządzeniem i ich przestrzegania.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Nowa "polityka" na Forum

przez Psychotropka`89 11 lut 2015, 15:49
:brawo: :brawo: :brawo:
Teraz nic tylko przestrzegac. :D
Moderatorzy, Szanowni Uzytkownicy. DO DZIEŁA!!!
PRECZ Z BAJZLEM! :yeah:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nowa "polityka" na Forum

przez mark123 11 lut 2015, 16:25
Psychotropka`89 napisał(a)::brawo: :brawo: :brawo:
Teraz nic tylko przestrzegac. :D
Moderatorzy, Szanowni Uzytkownicy. DO DZIEŁA!!!
PRECZ Z BAJZLEM! :yeah:

Ta polityka obowiązuje od roku.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Nowa "polityka" na Forum

przez Lord Kapucyn 11 lut 2015, 16:34
A teraz będzie starannie egzekwowana.

Moderator/ R2 - D2

Nowa "polityka" na Forum

przez Psychotropka`89 11 lut 2015, 16:34
Szkoda tylko,ze poki co nikt tego nie przestrzegal. We mnie wciaz tli sie nadzieja,ze bedzie lepiej.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Nowa "polityka" na Forum

przez Psychoanalepsja_SS 11 lut 2015, 17:22
Punkt trzeci głupi.
Na dodatek mamy dwa punkty 8., co oznaczałoby, że pan modek nie umie liczyć, a klapsy chce dawać za kaleczoną polszczyznę :P.

Tyle z uwag, wiem, że nie zostanie uwzględniona.

Nowa "polityka" na Forum

przez Kontrast 11 lut 2015, 17:25
a co się działo ostatnio???
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Nowa "polityka" na Forum

przez Arasha 11 lut 2015, 17:56
Kontrast, za dużo off-topów w różnych tematach :?

Myślę, że cała polityka trzyma się jak najbardziej kupy ... może jedynie poza ( jak dla mnie kontrowersyjnym ) zapisem dotyczącym poprawności językowej wypowiedzi. Owszem są programy do poprawiania tekstu, ale nie każdy z użytkowników z nich korzysta ... ludzie, którzy przychodzą tu po pomoc czy poradę są nieraz w takim stanie, że nie mają siły do życia, a co dopiero do zastanawiania się, czy właściwie zbudowali wypowiedź. Wzmianka o interpunkcji to już gruba przesada ... nie wyobrażam sobie, żeby traktować na równi osobę, która nie postawiła w odpowiednim miejscu przecinka z kimś, kto bawi się w trollerkę lub chamsko jedzie po innych. I te pojedyncze wulgaryzmy ... dopuszczone :mrgreen: Dużo osób będzie się teraz tłumaczyło, że ekspresja wypowiedzi tego wymagała.

Całość popieram :uklon:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Nowa "polityka" na Forum

przez na_leśnik 11 lut 2015, 18:24
Arasha napisał(a): Owszem są programy do poprawiania tekstu, ale nie każdy z użytkowników z nich korzysta ... ludzie, którzy przychodzą tu po pomoc czy poradę są nieraz w takim stanie, że nie mają siły do życia, a co dopiero do zastanawiania się, czy właściwie zbudowali wypowiedź.

Obecnie wszystkie przeglądarki mają funkcję sprawdzania pisowni. Jeżeli ktoś ma problemy z poprawną polszczyzną to powinien z nich korzystać.

Arasha napisał(a): Wzmianka o interpunkcji to już gruba przesada ... nie wyobrażam sobie, żeby traktować na równi osobę, która nie postawiła w odpowiednim miejscu przecinka z kimś, kto bawi się w trollerkę lub chamsko jedzie po innych.

Albo mam zwidy, albo z tekstu nie wynika że trole, buraki i dyslektycy będą traktowani "na równi".

Ogólnie jest git.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Nowa "polityka" na Forum

przez Psychotropka`89 11 lut 2015, 19:50
na_leśnik napisał(a):Obecnie wszystkie przeglądarki mają funkcję sprawdzania pisowni. Jeżeli ktoś ma problemy z poprawną polszczyzną to powinien z nich korzystać.
Ogólnie jest git.

Popieram. Jak Cię widzą tak Cię piszą. Tutaj często nie widzą, więc oceniają po tym jak ktoś pisze, a nie ukrywajmy, rozpoczynanie zdania od dużej litery, akapit od czasu do czasu, kropka, przecinek, bardzo ułatwiają czytanie tekstu. Czasem gdy widzę "zlepek słów" nie podzielonych znakami interpunkcyjnymi i z bykami ortograficznymi na poziomie wczesnej podstawówki, to odechciewa mi się czytać... :bezradny: To jest po prostu ciężkie do przeczytania i też nasuwa się podejrzenie... a może to kolejny troll? :time:

Pomijam już to co czasem działo się na wątku lekowym, gdzie naszprycowany zolpidemem koleś pisał tak, że czytać się tego nie dało. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Nowa "polityka" na Forum

przez Psychoanalepsja_SS 11 lut 2015, 20:44
na_lesnik napisał(a):Obecnie wszystkie przeglądarki mają funkcję sprawdzania pisowni. Jeżeli ktoś ma problemy z poprawną polszczyzną to powinien z nich korzystać.

Podkreśli na czerwono słówko z bykiem. A jak z interpunkcją? Bo sam właśnie popełniłeś błąd interpunkcyjny, nie sadząc przecinka przed "to" w drugim zdaniu przeze mnie zacytowanym. Po prostu skończmy z tą idiotyczną poprawnością językową! Jakieś leśne dziadki po polonistyce czy kij-wie-jakim-kierunku siedzą se w tych radach i mówią, że "uuu, tak się pisze, uuu, tak się nie pisze" i nauczyciele w szkole biją metaforycznymi linijkami po łapach za "poszłemy" i "hcemy". Jak mi ktoś napisze "poszłem", "pomugł", czy nawet "chóśtafka", to zrozumiem, co miał na myśli i podejrzewam, że większość ludzi z IQ mieszczącym się w zakresie odchylenia standardowego też zrozumie. I chyba o to chodzi - żeby się wzajemnie rozumieć...

Psychotropka napisał(a):Popieram. Jak Cię widzą tak Cię piszą.

To już problem "widzących i piszących". Jeśli ktoś chce podbudować swoje ego, łojąc innych za używanie "niepoprawnej" polszczyzny, to jest głupim burakiem, który to głupi burak raczej powinien zluzować, a nie zaś jego ofiara dostosować się do buraczanych wymogów.
Sam się dostrajam do tych wymogów, mimo że zabija to płynność wypowiedzi i pożera czas, bo czasem muszę sięgnąć Google'a/languagetoola w kwestii językowej, żeby ten ktoś po drugiej stronie ekranu pomyślał łaskawie: "Uch, ten Psychoanalepsja_SS to tak ładnie pisze po polsku, to pewnie nawet i mądry jest, od razu lubię chłopa". Można to przepracować z psychoterapeutą.

Tak jak mówię - kwestia tego aby się dobrze porozumieć. Na tym forum czasami "lek" a "lęk" robią tak dużą różnicę, że naprawdę nie rozumiem, co autor miał na myśli, z drugiej strony, gdy ktoś napisze: "Poszlem wczoraj do szkoly i dostalem piontke z Polskiego", to bez problemu zrozumiem.

Nowa "polityka" na Forum

przez na_leśnik 11 lut 2015, 21:18
A jak z interpunkcją? Bo sam właśnie popełniłeś błąd interpunkcyjny, nie sadząc przecinka przed "to" w drugim zdaniu przeze mnie zacytowanym.

Punkt dla Ciebie :mrgreen: .

Zgadzam się, że gramatyczny nazizm nie jest ok. Język to przede wszystkim narzędzie komunikacji, taka jest jego główna funkcja i nikt tego nie kwestionuje. Co nie zmienia faktu, że nie jest to narzędzie typu młotek. On się nieustannie zmienia kiedy go używamy. Podejrzewam, że bez jasnych reguł, prędzej czy później nie bylibyśmy się w stanie się nim skutecznie komunikować. W dużym skrócie, każdy wytworzyłby swój prywatny dialekt.

Palenia na stosach językowych freestylowców raczej nie przewiduję.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Nowa "polityka" na Forum

przez Lord Kapucyn 11 lut 2015, 21:54
Psychoanalepsja_SS napisał(a):Tyle z uwag, wiem, że nie zostanie uwzględniona.

I tu się starszy kolega zdziwi, bo uwaga została uwzględniona i punkt 3 poluzował gacie. Sęk w tym, że punkt 3 został źle odebrany. Nie chodzi o to, żeby z forum robić gejowską twierdzę profesorów Miodka i Bańko, fanatycznych purystów, gramatycznych nazistów i innej maści polonistycznych gestapowców, ss'manów uskuteczniających ordnung must sein(miałem dopa z niemca, więc germańscy puryści wybaczcie jak źle napisałem). Zgadzam się, że dobra komunikacja to podstawa. Szkopuł polega na tym, że wcale nie tak znowu rzadko można się spotkać z postami, które nie zawierają ANI jednego znaku interpunkcyjnego, ani jednej wielkiej litery, posiadają brak znaków diakrytycznych i to jest dopiero rollercoaster próbować coś z tego zrozumieć. Nie mogę teraz znaleźć konkretnego posta, żeby podlinkować, zresztą nie chcę nikogo piętnować tylko zwrócić uwagę na problem. Bo o ile zdanie "lek Afobam jako skutek uboczny powoduje mdłości" nie pozostawia wątpliwości to zdanie "mam lek na sraczkę" w temacie o emetofobii i skrzywieniach pokrewnych- pozostawia już pewne pole do interpretacji.

A jak by taki post wyglądał- ano tak:

"podkresli na czerwono słuwko z bykiem a jak z interpunkcja bo sam wlasnie popelniles blond interpunkcyjny nie sadzac pzecinka pzed to w drugim zdaniu przeze mnie zacytowanym po prostu skonczmy z ta idiotyczna poprawnoscia jezykowom jakies lesne dziadki po polonistyce czy kijwiejakimkierunku siedza se w tych radach i mówią ze uuu tak się pisze uuu tak się nie pisze i nauczyciele w szkole bijom metaforycznymi linijkami po lapach za poszlemy i hcemy jak mi ktos napisze poszlem pomugł czy nawet chostafka to zrozumiem co mial na mysli i podejzewam ze wiekszosc ludzi z iq mieszczacym sie w zakresie odhylenia standartowego tez zrozumie i chyba o to chodzi zeby sie wzajemnie rozumiec"

Strasznie się czyta takie jedno, olbrzymie zdanie wielokrotnie złożone, c'nie?

Ale już abstrahując od zasad pisowni... Wszystko powyżej ma służyć nie autorytarnej władzy na forum tylko temu, żeby nam wszystko się tutaj egzystowało, komunikowało i wspierało lepiej. A niestety ostatnio zaobserwować można tutaj niepokojący wzrost chamstwa w postępie geometrycznym.

Bo jest różnica jak jesteśmy powiedzmy starymi znajomymi od lufki i przywitam Cię po 2 latach na forum- "hej nekroś ty pierd.olony narkusie! co tam /cenzura/ u ciebie je.bany ch.ujku?", a niestety jest różnica jak ktoś myśli, że kropki czy gwiazdki albo /cenzura/ w połowie wulgaryzmu załatwi sprawę, gdy komentarz jest kierowany do obcej osoby i ma wydźwięk ewidentnie pejoratywny- "ty pier.dolony narkusie, weź się /cenzura/ je.bnij z mostu, masz ruski czajnik zamiast mózgu kozo/cenzura/!"

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg