Usunięcie konta - nękanie przez użytkownika UNIKALNY

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

przez slow motion 21 lut 2014, 17:16
myślę, że więcej by się takich znalazło.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez *Ai* 21 lut 2014, 17:33
Art. 267 Kodeksu Karnego
§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3.Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
*Ai*

przez KolorowaKredka 21 lut 2014, 17:37
*Ai*, brawo, a ten bydlak myśli że jest bezkarny - bo pisałam, że mu to na sucho nie ujdzie... ;)
KolorowaKredka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 21 lut 2014, 17:39
KolorowaKredka, no to co Ci pisał to jest karalne bo Ci groził. :roll:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez lexon 21 lut 2014, 17:56
Coraz więcej prostaków i chamów na tym forum

przez *Wiola* 21 lut 2014, 18:16
KolorowaKredka, Konto może usunąć tylko admin, więc niestety musisz poczekać aż będzie. Przykro mi , że poznalaś tutaj kogoś takiego , niemniej nie bardzo rozumiem co zmieni usuniecie konta. Jesli ma inne namiary na Ciebie i tak może Cię dalej przesladować, a z jakiej racji masz mu dać satysfakcję i Ty usuwać konto?
Moderator

przez khaleesi 21 lut 2014, 18:25
*Wiola*, dokładnie. W zasadzie to jeśli to zrobi to zawsze jest opcja ostrzeżenia/ban :roll: KolorowaKredka, nie kasuj konta :roll:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Fugu 21 lut 2014, 18:29
*Ai*, podajesz złą podstawę prawną. Przepis wskazany przez Ciebie dotyczy przypadków hakerstwa, podsłuchu, włamań do skrzynek e-mail czy wirusów, czyli pokonywaniem zabezpieczeń w celu uzyskania informacji niejawnych, np. danych osobowych. Musiałbym sprawdzić w komentarzu żeby się upewnić, ale myślę że tak właśnie jest.

KolorowaKredka, moim zdaniem zachowanie tego gościa to przypadek stalkingu - uporczywego nękania (masz na to osobny paragraf - art. 190a kodeksu karnego). Pytanie brzmi czy nękał Cię pojedynczo czy też więcej niż jeden raz (by jego zachowanie uznać za "uporczywe"). Możnaby też podciągnąć to pod groźbę bezprawną (art. 190 k.k.), zakładając, że podanie czyichś danych osobowych do publicznej wiadomości jest przestępstwem. Nie mam teraz przed nosem odpowiedniej ustawy, ale wydaje mi się że jest to przestępstwo.

Ale macie racje dziewczyny, gość jak najbardziej nie jest bezkarny ;).

Wklejam przywołane przeze mnie przepisy Kodeksu karnego:

Art. 190.
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Art. 190a.
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Fugu

przez *Ai* 21 lut 2014, 18:41
Fugu, przekopiowałam z forum prawnego. Wypowiedź dotyczyła podobnej sprawy. Myślałam, że można to podciągnąć pod Art. 267 § 4. Dobrze, że czuwasz :oops:
*Ai*

przez Hans 21 lut 2014, 18:44
Unikalny to ten taki pan ładny?
Feed your head
Feed your head

przez khaleesi 21 lut 2014, 18:45
Hans, tak obrońca praw zwierząt Fajnie jakby się wypowiedział w tym wątku :bezradny:
Mistrz Avatara

przez Miro 21 lut 2014, 18:47
lexon napisał(a):Coraz więcej prostaków i chamów na tym forum

Dokładnie, cholerni miłośnicy zaburzonych kobiet. W realnym świecie sobie nie poradzą bo są zbyt żałośni, więc przyleźli tu upolować coś "słabszego psychicznie" :evil:

-- 21 lut 2014, 18:48 --

Hans napisał(a):Unikalny to ten taki pan ładny?

Tia, maślane oczka...
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez khaleesi 21 lut 2014, 18:54
Miro, :lol:
Mistrz Avatara

przez KolorowaKredka 21 lut 2014, 18:56
Jesteście genialni ;) Wsparcie normalnie wylewa się z monitora, ale.. Chcę usnąć konto bo i tak mnie tu nie ma. Przestałam pisać jakiś czas temu i raczej dobrze mi z tym było. Z tym chłopakiem miałam miły kontakt przez pw zaproponował kiedyś przejście na gg i się zgodziłam. Może sama jestem wina, że zaufałam, że zna moje dane, moją prywatność - z tym, że sam ujawniał też wiele informacji o sobie i aktualnie skrzętnie sobie je pozbierałam. Nie rozmawiałam z nim bardzo długo, dziś zobaczył że po wielu miesiącach wyłączonego GG zrobiłam się dostępna i mnie zaatakował, jak śmiałam się nie odzywać itd. Podobno mam się leczyć, jestem taka, sraka i owaka - epitetów nie było końca. Napisałam, że ma się ode mnie odczepić i że nie mam obowiązku kontaktowania się z nim, a on zareagował tak jak napisałam wcześniej.

Myślę, że mój post można po pierwsze potraktować jako przestrogę (szczególnie dziewczyny!) a po kolejne to pokazuje jak zakłamanych i pustych oraz bezwzględnych ludzi można (mimo wszystko) na tym forum spotkać. Docierają też do mnie sygnały, że tutejsza administracja pozwala na zbyt wiele kilkoro użytkownikom, nie ma tu dla mnie miejsca, jeśli się mnie jako użytkownika nie potrafi chronić przed takimi i innymi przypadkami....

I tak, to ta "miła lalunia z gębuni" - UNIKALNY. ;)
KolorowaKredka

Sortuj wg