Pomysły na rozwój forum

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

Pomysły na rozwój forum

przez Candy14 25 kwi 2014, 23:34
Zaś osobno byłby temat gdzie dyskutowano by nad słusznością takich rzeczy, merytoryczna rozmowa - ZA/PRZECIW.

Tam by sie dopiero dzialo :mrgreen: wyzwiska, podejrzenia o kumoterstwo itd
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Pomysły na rozwój forum

przez devnull 26 kwi 2014, 01:18
Candy14 napisał(a):
Zaś osobno byłby temat gdzie dyskutowano by nad słusznością takich rzeczy, merytoryczna rozmowa - ZA/PRZECIW.

Tam by sie dopiero dzialo :mrgreen: wyzwiska, podejrzenia o kumoterstwo itd

niekoniecznie, lepsze to niż klikanie plusików przez użytkowników, którzy niekoniecznie używaliby
tego narzędzia sprawiedliwie.
wierzę w dojrzałość i doświadczenie moderatorów, paru z nich ma dużą wiedzę zarówno psychologiczną jak i farmakologiczną, są tu od lat, trzeba komuś zaufać,
bo jak na razie każdy ufa własnej "dupie" i to jest po trochu egoizmem - elementem naszej choroby.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Pomysły na rozwój forum

przez piti_88 05 maja 2014, 22:34
Ja proponuję wprowadzić shoutbox-a, czyli czat dla forum, który jest dostępny dopiero po zalogowaniu.
Zazwyczaj usadawia się go na dole, pod tematami.

Mała rzecz, a dodaje życia na forum.
Kolejna rzecz, to akcje typu "wykop poczta".

Czyli chętni użytkownicy losują się wzajemnie, i wysyłają jakieś drobnostki na poprawę nastroju.
Wpływ terapeutyczny ogromny, a do zorganizowania łatwe ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pomysły na rozwój forum

przez Pieprz 05 maja 2014, 22:57

Odejmuje życia, bo ludzie zamiast pisać posty piszą na SB, ruch na forum się zmniejsza, pozycjonowanie leci w dół, ubywa nowych userów. Widziałem fora w których wprowadzenie czatu było początkiem końca.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Pomysły na rozwój forum

przez Saraid 05 maja 2014, 23:00
Mushroom napisał(a):

Odejmuje życia, bo ludzie zamiast pisać posty piszą na SB, ruch na forum się zmniejsza, pozycjonowanie leci w dół, ubywa nowych userów. Widziałem fora w których wprowadzenie czatu było początkiem końca.

Tutaj się w pełni zgodze tak niestety się dzieje ,czat zabiera ludzi z forum piszą mniej albo wcale .
Saraid

Pomysły na rozwój forum

przez Powietrzny Kowal 05 maja 2014, 23:28
Zmieńcie to nieszczęsne oko w lewym górnym roku (choćby na oko proroka - albo Saurona) Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Pomysły na rozwój forum

przez Widzę cię 05 maja 2014, 23:53
Powietrzny Kowal napisał(a):Zmieńcie to nieszczęsne oko w lewym górnym roku (choćby na oko proroka - albo Saurona) Obrazek
Popieram prośbę. To oko może powodować nasilenie objawów u użytkowników forum. Mało zachęcające, jak na symbol forum, na którym szuka się pomocy i zrozumienia.
Widzę cię

Pomysły na rozwój forum

przez jetodik 06 maja 2014, 00:01
no to oko jakieś takie...jakby mówiło "widzę cię" :o popieram wypowiedzi wyżej.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Pomysły na rozwój forum

przez cyklopka 06 maja 2014, 00:23
zaqzax-3, fajnie, że ktoś się zgadza.

Tak, tak, w 2007 roku to było poważne forum, a ja byłam modem :lol: :lol: :lol:

Co do shoutboxa - zdecydowane nie, gdyż azaliż mamy tematy o funkcji typowo czatowej, które dość sprawnie napędzają aktywność na forum, od shoutboxa działy rozrywkowo-towarzyskie by przyschły, a za nimi reszta.

Co do wysyłania czegokolwiek też jestem na nie, bo raz, że znaczki podrożały, a dwa, że tu są, ekhm, ludzie, którzy baliby się dać komuś adres, jak również tacy, którym lepiej adresu nie dawać.

A co do oka...
Obrazek
lepiej? :D
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Pomysły na rozwój forum

przez devnull 06 maja 2014, 00:46
Cieszy mnie, że są tu ludzie którym zależy na naszym wspólnym "dobrze" którym jest to forum.
Mam nadzieję, że adminowi uda się sporo z tego zrealizować.

Też jestem za zmienieniem zdjęcia, ogólnie przydałaby się lepsza szata graficzna u góry,
jakaś taka na prawdę profesjonalna - mamy tu zdolnych ludzi więc można by zrobić
konkurs na taką grafikę, lub zrobić zrzutę kasy dla jakiegoś profesjonalisty, który
wykona z tego "wielkie dzieło", a warto by forum przyciągało nie tylko tematyką
ale też wyglądem, lepszy wygląd mógłby choć powierzchownie przyciągnąć tutaj oko
większej rzeszy ludzi.

Druga strona medalu, większej ilości osób, jest taka jak widzimy, moderacja
nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć, jest masa ignorantów a także
bezczelnych spamerów mających gdzieś poziom tego forum.
Jestem tu od 2005r. więc wiem jak było na początku, to forum się rozwijało,
teraz jest niestety jest nędza i spory zastój, no ale cóż poradzić, takie życie.
Wiele osób zirytowanych zrezygnowało z tego forum, bo poświęciło jego
rozwojowi wiele czasu, a to wszystko poszło na marne.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Pomysły na rozwój forum

przez Arhol 06 maja 2014, 01:10
Ja proponuję wprowadzić shoutbox-a, czyli czat dla forum, który jest dostępny dopiero po zalogowaniu.
Zazwyczaj usadawia się go na dole, pod tematami.

Szałtboks miał zostać już wprowadzony w zeszłym roku,niestety head adminowi (poza forum ma miliard swoich spraw i życie prywatne)trochę schodzi,więc nie wiadomo kiedy będzie,ale w końcu będzie.

Zmieńcie to nieszczęsne oko w lewym górnym roku (choćby na oko proroka - albo Saurona) Obrazek

Zostanie to dodane do ewentualnej listy pomysłów,jednak nie oczekiwałbym zbyt prędkiej zmiany,czy zmiany tego w ogóle,jest "pierdyliard" ważniejszych kwestii do zrobienia (jeśli chodzi o sprawy techniczne,mechanikę forum itd)

Cieszy mnie, że są tu ludzie którym zależy na naszym wspólnym "dobrze" którym jest to forum.
Mam nadzieję, że adminowi uda się sporo z tego zrealizować.
Też jestem za zmienieniem zdjęcia, ogólnie przydałaby się lepsza szata graficzna u góry,
jakaś taka na prawdę profesjonalna - mamy tu zdolnych ludzi więc można by zrobić
konkurs na taką grafikę, lub zrobić zrzutę kasy dla jakiegoś profesjonalisty, który
wykona z tego "wielkie dzieło", a warto by forum przyciągało nie tylko tematyką
ale też wyglądem, lepszy wygląd mógłby choć powierzchownie przyciągnąć tutaj oko
większej rzeszy ludzi.

Druga strona medalu, większej ilości osób, jest taka jak widzimy, moderacja
nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć, jest masa ignorantów a także
bezczelnych spamerów mających gdzieś poziom tego forum.
Jestem tu od 2005r. więc wiem jak było na początku, to forum się rozwijało,
teraz jest niestety jest nędza i spory zastój, no ale cóż poradzić, takie życie.
Wiele osób zirytowanych zrezygnowało z tego forum, bo poświęciło jego
rozwojowi wiele czasu, a to wszystko poszło na marne.

Co do offtopów...pierwsza sprawa - ilość użytkowników,a ekipy,by upominać,wyłapywać i kasować każde OT musielibyśmy tu siedzieć całymi dniami,a nawet jeśli część z nas ma czas...to powiedzmy sobie szczerze,nie każdego "jara" siedzenie i przeglądanie każdego posta,czy jest merytoryczny itd,za duży przemiał postów i userów.
Drugi punkt,siłą rzeczy mamy dosyć luźne podejście do tego,nie ma aż takiego zamordyzmu,gdyby za każdym razem banować,wlepiać osty,forum by wkrótce umarło.
Trzecia kwestia,Coniektórzy userzy zaczynają OT celowo,z premedytacją w działach,które się zupełnie do tego nie nadają czy które powinny być względnie merytoryczne,niestety muszą sobie tam zrobić chlewik i piaskownicę mimo wielokrotnych próśb.

To że jednak mamy łagodne podejście,nie znaczy że będzie to wiecznie tolerowane.

Czwarta sprawa,OT jest jakąś tam częścią,czy czymś co występuje na każdym większym forum,niejednokrotnie to napędza dyskusje,bo schodzi na inny tor,ale niekoniecznie głupi,czy bezsensowny,jeśli dyskusja jakaś zeszła z głównego wątku,ale nadal ma sens,ład i skład - uważam że nie ma sensu piętnować tego,tak jak bezsensownego spamu rozsiewanego byle gdzie.
Co innego rodzaj OT o którym wspomniałem.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Pomysły na rozwój forum

przez cyklopka 06 maja 2014, 01:11
Biorąc pod uwagę ile forów muzycznych albo książkach/serialach zdechło w między czasie to jest na prawdę dobrze.
Prawdopodobnie zeżarł je fejsbuk tj. dyskusja przeniosła się na fanpejdże tematyczne.
Być może "nerwica" nadad jest bogata w użytkowników, dlatego że o tego typu problemach raczej nie gada się na fejsie. Nie ma w profilku rubryki ulubione leki, nie można zalajkować hydroxyzyny... ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Pomysły na rozwój forum

przez jetodik 06 maja 2014, 02:53
no i bardzo dobrze, jeszcze tego by brakowało, żeby na forum, oprócz reklam, wyskakiwała z boku ekranu, ta cholerna zakładka ryjbooka ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Pomysły na rozwój forum

przez Widzę cię 06 maja 2014, 11:19
Zamiast mrocznego oka:
dłonie01 (300x300).jpg
dłonie (300x294).jpg

źródło obrazków: http://www.clipartbest.com/hands-pictures

-- 06 maja 2014, 12:32 --

jeszcze jeden element do usunięcia - wprowadza w błąd i jest nieaktualny:

-- 06 maja 2014, 12:34 --

owdupęjeża
Widzę cię

Sortuj wg