Pytanie do Admina/Moderacji

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

przez blah! 27 mar 2015, 12:56
Reiben, tak źle i tak niedobrze - zawsze ktoś poczuje się "dotknięty". Jesli moderator oleje zgłoszenie to osoba, która to zrobiła poczuje się urażona, jak zareaguje to z kolei osoba oskarżona - tak czy siak ktoś "oberwie' - padło akurat na Ciebie, innym razem na kogoś innego a przyszłości jeszcze ktoś dostanie. Co zrobić - life ;).
blah!

przez Artemizja 27 mar 2015, 13:56
W kwestii wyjaśnienia.
Po pierwsze, zgłoszenia są z założenia anonimowe. Nie możemy ujawniać tych, którzy posty zgłaszają.
Po drugie, rozumiem, że można chcieć się wypowiadać w najróżniejszych tematach i nikt tego nie broni, ale jeśli robi się to w merytorycznych wątkach i nie jest to na temat, to niestety, ale jest to jedynie robienie śmietnika i nic więcej. Wówczas takie posty wywala się do kosza, żeby oczyścić temat. Jeśli ktoś ma ochotę pospamować, to proszę bardzo - w wątkach w off- topie.
Po trzecie, Moderator nie może zignorować zgłoszeń Użytkowników. Musi zareagować. Czasami są to prośby, zwracanie uwagi, a czasem ostrzeżenie i ban. Wybór należy rzecz jasna do Ekipy, który z dostępnych środków zastosują (ujęte w Regulaminie, jakby ktoś nie wiedział). I tak się dziwię, że w niektórych wypadkach reakcja polega jedynie na zwróceniu uwagi i przeniesieniu postów do kosza. Szczęście, że to Moderatorzy w niektórych wypadkach reagują, a nie ktoś z Adminów. Wtedy nie byłoby tak słodko.
Po czwarte, specyficzne poczucie humoru nie tłumaczy braku reakcji na prośby Ekipy. Jeżeli żartuje się w danym wątku i nikomu to nie przeszkadza, to jeszcze można przymknąć na to oko. Niemniej jednak, jeśli otrzymujemy zgłoszenia, że ktoś tymi żartami poczuł się dotknięty i prosimy o to, żeby opuścić temat, to dobrze by było, gdyby User wykazał się na tyle rozsądnym podejściem, by opuścił temat i przeniósł się gdzieś indziej. Co innego żartować, gdy nikomu to nie przeszkadza, a co innego, gdy ktoś uznaje te żarty za obraźliwe. Wtedy, pisząc potocznie, zabiera się tyłek w troki z danego wątku i nie zaognia sytuacji. Jeśli jednak ktoś uparcie wpisuje się w wątku i na przekór temu, o co prosi Moderacja nadal "żartuje", a "żarty" stają się coraz bardziej chamskie, w konsekwencji czego pojawiają się kolejne zgłoszenia, to jest to jedynie przejawem bezsensownej chęci zwrócenia na siebie uwagi, postawienia na swoim, dziecięcej przekorności i tupania nóżkami. No to sorry, ale późniejsze konsekwencje też trzeba przyjąć, a nie robić z siebie ofiarę wydumanej krucjaty.
Tak się składa, że sama również zwróciłam uwagę Reibenowi, ale nie przyniosło to efektu. A zatem następny wpis w tonie "gadaj sobie, ile chcesz, a ja i tak mam to gdzieś i zrobię swoje" wywaliłam do kosza. Gdyby pojawił się kolejny wpis, to poleciałoby ostrzeżenie. Tak się składa, że skoro prosimy, by przestać, to wypadałoby się dostosować, bo nie robimy tego bez przyczyny. Jeśli ktoś jednak próbuje robić na przekór, to świadczy to jedynie o tej osobie. To Ekipa porządkuje Forum i Ekipa się nim zajmuje, a nie Użytkownicy, którzy zaśmiecają wątki, więc wypadałoby posłuchać, kiedy zwracają uwagę, a nie prowokować dalsze reakcje, by później robić z siebie bezradnego żuczka napadniętego przez bezduszną i czepliwą Moderację. Niby delikatne uwstecznianie się do reakcji pięciolatka nie zaszkodzi, no, ale bez przesady. Na dłuższą metę staje się to dość nudne i poniżej poziomu. Zwłaszcza, gdy dotyczy to osoby, którą do tej pory postrzegało się jako inteligentną.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Reiben 27 mar 2015, 16:39
Wszystko pięknie, jasne, sam pisałem o swojej chamskiej niesubordynacji z gatunku 'pocałujcie mnie wszyscy w d', nie pierwszy ja i nie ostatni, był kosz, był, za słusznego ost też bym nie płakał, ale...
Reiben, Skarżą się userzy i mają pretensje, że ich obrażasz. Możesz zmienić swoje zachowanie w stosunku do nich?

gdy ktoś się wobec mnie absurdalnie nakręca i w końcu stosuje taką brudną informację podczas gdy biję się pierś i sprawdzam swoje posty, i w rzeczywistości ze wszystkich ostatnich, o które są pretensje okazuje się, że faktycznie tylko jeden był, mimo zupełnego braku takiej intencji, osobistą wycieczką (przeprosiłem, wyciągnąłem wnioski), a kilka pozostałych to bezoosobowe głupie żarty (osób z tematu NS nie liczę z wiadomych względów) albo wyrażanie swoich poglądów, za które jeśli kogoś boli pupa to powinien zgłosić to mamie co najwyżej, to czego Wy nie rozumiecie w tym, że się mogę wkur* i odpłacam później tej osobie pięknym za nadobne, bądź sobie zielony czy czerwony i stosuj swoje środki przymusu ale swoje zdanie na ten temat wyrażę czy Ci się to podoba czy nie, bo takie mam prawo, dziękuję.
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 27 mar 2015, 17:02
Reiben, jeśli wyrazisz je w sposób, który nie będzie chamski, to nie ma problemu. Hmmm...a zastanawiałeś się, czy czasem po prostu nie łatwiej byłoby odpuścić i nie kontynuować słownych przepychanek? Wyrażanie własnego zdania i w ogóle - no ok...ale, gdzie sens w tym wszystkim, skoro druga strona Cię nie chce słuchać? Nie mam tu akurat na myśli polemiki z Ekipą, ale z innymi Użytkownikami. Dajesz się ponieść, sprowokować, wyrażasz swoje zdanie w sposób wyjątkowo hmmm...obrazowy i dosadny, a później są zgłoszenia. I po co to wszystko? Żeby pokazać, że wyrażasz własne zdanie? Czy po prostu, by mieć ostatnie słowo? Nie musisz mi na to odpowiadać, bo to jest jedynie do Twojego rozważania.
wyrażanie swoich poglądów, za które jeśli kogoś boli pupa to powinien zgłosić to mamie co najwyżej, to czego Wy nie rozumiecie w tym, że się mogę wkur* i odpłacam później tej osobie pięknym za nadobne, bądź sobie zielony czy czerwony i stosuj swoje środki przymusu ale swoje zdanie na ten temat wyrażę czy Ci się to podoba czy nie
I Ty się dziwisz, że ktoś zwraca Ci wtedy uwagę? I wciąż uważasz, że jest to bezpodstawne i ktoś się Ciebie czepia? No coś tu jest nie tak, bo:
(...)7. Użytkownik nie może umieszczać na Forum komentarzy:
(...)
- zawierających wulgaryzmy,
(...)
- zawierających ataki personalne i odpowiedzi na takie ataki

Za brak reakcji na słowne prośby Ekipy o spokój, zakończenie off-topa- ostrzeżenie i kosz dla postów odbiegających od tematu danego wątku.

Za każda kłótnię, awanturę, prowokacje z miejsca ban na 24 h (+ ostrzeżenie, jeśli pojawią się wyzwiska, obelgi).
Wiesz...Twój wybór, że chcesz odpowiadać "pięknym za nadobne", ale później nie rób z siebie ofiary tylko "przyjmuj na klatę", gdy ktoś wyciąga konsekwencje i zwraca Ci uwagę. Skoro łamiesz Regulamin z własnego wyboru, to pretensje miej jedynie do siebie, a nie Moderatora, który robi to, co do niego należy...
To czerwoni i zieloni określają granice, więc to, co napisałeś stanowi zaprzeczenie samo w sobie. Po prostu przemyśl to na spokojnie.

A tak na marginesie...najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że jeśli komuś się zwraca uwagę, to bardzo często pojawia się przekonanie, że Moderacja się czepia akurat tylko tej osoby :D W ciągu ostatnich 24 h nie jesteś pierwszą osobą, która uważa, że jedynie jemu zwraca się uwagę :D Gdyby zsumować wszystkie te "krucjaty", to nagle by się okazało, że połowa Użytkowników jest dręczona przez Ekipę i uważa, że dotyczy to tylko i wyłącznie ich osoby :mrgreen: Ciekawe, nieprawdaż? 8)A może czasami warto wyjść za czubek własnego osądu i zerknąć do Regulaminu, wątków uzupełniających Regulamin i przyjrzeć się własnemu zachowaniu zamiast rzucać się jak wesz na grzebieniu i twierdzić "że ma się dość tego, że Ekipa wciąż się czepia", że "to są bezpodstawne ataki na moją osobę", że "Moderacja się na mnie uwzięła" i tak dalej? Wiem, że stawianie się w roli ofiary jest dużo łatwiejsze niż branie pod uwagę, że ktoś przynajmniej po części może mieć rację, ale może warto jednak wyhamować i się zastanowić? Przerysowywanie cudzych zachowań i urabianie ich, by pasowały do odbicia piłeczki, która jednocześnie stanowi usprawiedliwienie dla naszego postępowania, to niestety tutaj norma. To już po prostu trochę nudne :bezradny:

Z mojej strony to tyle. Podejrzewam, że ostatni post w tej dyskusji nie będzie należał do mnie. Potrzeba ostatniego słowa jest wręcz nieodparta ;) Ok, mnie to rybka. Powiedziałam, co miałam do powiedzenia, a czy to sprawi, że ktoś się zastanowi nad tym, co robi, to już nie zależy ode mnie. W każdym razie, jeśli pojawią się kolejne tego typu sytuacje (które są łamaniem zasad przeze mnie zacytowanych bądź innych łamiących Regulamin), to proszę Moderatorów, by nie udzielali już ostrzeżenia słownego, a przyznali formalne ostrzeżenie. Prośby i ostrzeganie słowne były stosowane wielokrotnie, więc skoro to nie przynosi rezultatów, to nie ma sensu nadal tego stosować.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Reiben 27 mar 2015, 17:41
Niefajnie tak wyrywać z kontekstu i zmieniać całkowicie brzmienie, komedia (pierwsze cytowanie), próbowałem wyjaśnić o co wyłącznie mi chodzi, że jak to piszesz 'przepycham się' tu podczas gdy normalnie bym pokornie przyjął do wiadomości, cóż nie udało się, kompletnie nie zrozumiałaś albo celowo to zignorowałaś... to co piszesz o użytkownikach i jakichś utarczkach i daniu się ponieść emocjom to już w ogóle absurd, ewentualna kropla w morzu, pozostaje zastanowić się czy tak na serio czy zemsta jest słodka.

-- 27 mar 2015, 17:43 --

Usuń jak przeczytasz, nie mam żadnej potrzeby ostatniego słowa, jedynie odp na nieprawdę

-- 27 mar 2015, 17:57 --

'pięknym za nadobne' moderatorce a nie użytkownikom, gdzie Ty w ogóle widziałaś żebym w kogoś wulgaryzmami rzucał, kilka razy schodziłem z drogi, np. Nihilowi, to jest naprawdę kiepski żart co piszesz, definitywny koniec z mojej str na cały ten temat

-- 27 mar 2015, 17:58 --

Reiben napisał(a):Niefajnie tak wyrywać z kontekstu i zmieniać całkowicie brzmienie, komedia (pierwsze cytowanie), próbowałem wyjaśnić o co wyłącznie mi chodzi, że jak to piszesz 'przepycham się' tu podczas gdy normalnie bym pokornie przyjął do wiadomości, cóż nie udało się, kompletnie nie zrozumiałaś albo celowo to zignorowałaś... to co piszesz o użytkownikach i jakichś utarczkach i daniu się ponieść emocjom to już w ogóle absurd, ewentualna kropla w morzu, pozostaje zastanowić się czy tak na serio czy zemsta jest słodka.

-- 27 mar 2015, 17:43 --

Usuń jak przeczytasz, nie mam żadnej potrzeby ostatniego słowa, jedynie odp na nieprawdę

-- 27 mar 2015, 17:57 --

'pięknym za nadobne' moderatorce a nie użytkownikom za zastosowaną przez nią zagrywkę poniżej pasa, gdzie Ty w ogóle widziałaś żebym w kogoś wulgaryzmami rzucał, kilka razy schodziłem z drogi, np. Nihilowi, to jest naprawdę kiepski żart co piszesz, definitywny koniec z mojej str na cały ten temat
Reiben

przez agusiaww 27 mar 2015, 18:08
Zebrec napisał(a):Nie do końca jestem w temacie, ale wydaje mi się, że niektórzy są przewrażliwieni na swoim punkcie. Przecież nikt nie ma tu na celu kogokolwiek atakować, a tym bardziej obrażać. "Loża szyderców" znajdzie się w każdym miejscu i to jest normalne. :mrgreen: Trzeba mieć trochę dystansu, a nie wszystko brać do siebie. ;)
:great:

-- 27 mar 2015, 17:08 --

kupmitrumne napisał(a):Kto jak kto ale Reiben raczej nikogo nie obraza , ma taki sposób bycia i albo sie go lubi albo nie , wiec ci którzy zaliczają sie do tej drugiej grupy , niech nie zwracają uwagi na posty reibena i wszyscy będziemy szczęśliwi...

:great:

I to sa najlepsze podsumowania, niektorzy to sie doszukuja wszedzie podtekstow a juz nie daj Boze wyrazic swoje obiektywne zdanie, zaraz histeria bo sie nie przytakuje. Z kolei jak brak wyzwisk tak samo jak prztykow personalnych to uwazam ze kazdy ma prawo do własnego zdania. 8)

-- 27 mar 2015, 17:11 --

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
elo napisał(a):ja chcialabym zglosic skarge na wszystkich z syndromem kija w dupce
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Hitman 27 mar 2015, 18:21
Proszę o chwilę ciszy...

Jeśli ktoś denerwuje się na literki w internecie bo ktoś coś napisał to albo jest faktycznie chory i należałoby zrzucić winę na chorobę albo jest idiotą albo jest przewrażliwiony na swoim punkcie. Nie ma innej możliwości. Takie donosy na użytkowników brzydko mi się kojarzą. Nie za bardzo rozumiem o co ta afera ale zostawcie gościa w spokoju bo nawet gdyby napisał coś niestosownego to mądry człowiek nie będzie obrażał się o ciąg literek. A nawet jeśli się chwilowo zdenerwuje bo w jego ocenie Reiben, pisze głupoty to chyba bez sensu denerwować się na głupoty, czyż nie?

Dziękuję za wysłuchanie a teraz ciach bajera bo nie istnieją argumenty na kontynuowanie tego bezsensownego sporu ;)

przez hobbyturysta 27 mar 2015, 18:37
Reiben, skoncz robic z siebie meczennika bo to sie robi passe :)

ps przepraszam z gory jesli kogos urazilem swoim spaczonym poczuciem humoru :great:
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez Marcin2013 27 mar 2015, 18:43
hobbyturysta, ty medo spoleczna :-)

przez Artemizja 27 mar 2015, 18:53
Widzę, że bez wyjaśnień się nie obejdzie, bo odebrałeś mój wpis jako atak.
Reiben, dlaczego w ogóle pomyślałeś, że Monice trzeba odpłacać pięknym za nadobne? Przecież Ona jedynie Cię prosiła o zaprzestanie off-topa i wyrażanie się grzeczniej, gdy napisałeś nowemu Userowi, który napisał, że jest Mu ciężko się czegoś nauczyć
niedojebanie muzgowe nabyte podepresyjne v/^ polekowe
Uważasz, że to jest po pierwsze na miejscu (nawet, jeśli temat wydawał Ci się głupi i Cię zirytował), gdy ktoś prosił o poradę, po drugie nie jest obraźliwe, po trzecie, nie ma tam ani krzty wulgarności? Zacząłeś pyskówki, zamiast odpuścić. Na prośbę Moniki, żebyś wyrażał się grzeczniej, odpisałeś, że "niegrzecznie jest tu na miejscu". Po co w ogóle te komentarze? Od tego tak naprawdę się zaczęło. Użytkownik nic Ci nie zrobił. To jest personalna wycieczka. Ponadto, uważasz, że Twoje zwroty typu " niedojebanie", "Kisiel to ci buka zrobił Korwin, postkomunistyczna świnia Urban zjada go na śniadanie", "no taki sandbox, w którego każdy chce ci nasrać", "wyjebcie mnie", "co do tego jebanego Lorafenu", "nie /cenzura/ właśnie a wiem bo słyszałem kiedyś rozmowę na festynie jak gospodynie domowe po 3 Piastach mówiły, że najbardziej nie lubią na jeźdźca bo to dupą trzeba ruszać samemu", "pozer w dupe jeden", "hujenna wiesz gdzie se ty tego palucha wsadź...w pupę potem w nos potem w pupę buki a potem do buzi hobbiemu hi hi hje hje hu hu", itd (nie będę już cytować innych zwrotów, które powszechnie uważa się za wulgarne - wystarczy, że przejrzysz swoje posty, w których wręcz się od tego roi) nie mają nic wspólnego z wulgaryzmami? To są wszystko Twoje posty - nic zmyślonego. Powiedz, czy w takim wypadku prośba Moniki o kulturę słowa jest nie na miejscu? Gdyby to Ci się zdarzało od czasu do czasu, to jeszcze ujdzie. Sama lubię od czasu do czasu użyć jakiegoś wulgaryzmu, więc nie widzę w tym nic strasznego :D Bez przesadyzmu ;) No, ale nie w takiej ilości. Jest różnica między sporadycznym użyciem wulgarnego słowa, a notorycznym ich używaniem. A u Ciebie sporo tego, prawda? Uważasz też, że w takich sytuacjach Ekipa nie ma prawa zwrócić Ci uwagi, podkreślam, zwrócić uwagi, a nie wlepić od razu ostrzeżenie, bo tylko wyrażasz własne zdanie? Uważasz, że nie od tego są czerwoni i zieloni na Forum? Jesteś zdania, że Ciebie kultura słowa na Forum nie dotyczy, że nie dotyczy Cię fragment, że w przypadku braku reakcji na prośby Ekipy, off- top, można wywalić posty do kosza i wlepić ostrzeżenie? Zacytowałam Ci konkretne fragmenty zasad, które łamiesz. Naprawdę tego nie widzisz? Nie chodzi o to, żeby się Ciebie czepiać, ale przyznaj, z ręką na sercu, że nie przegiąłeś i jesteś czyściutki, jak łza i w całej tej sytuacji w ogóle nie zrobiłeś niczego, co byłoby nie tak...
No i sama ta kwestia wykłócania się w tym wątku. "przepychasz się" z Ekipą (ponoszą Cię emocje (?)), a zaczęło się od odpłacenia Monice (co sam napisałeś), odbierasz moje wpisy, jako ataki, które nimi nie są, a ja chcę Ci wytłumaczyć, jak to widzimy. Mam całą furę zmartwień w realnym życiu i nie mam ochoty nikogo na Forum się czepiać - a już zwłaszcza Ciebie. Wierz mi, że gdyby ktoś chciał się do Ciebie przyczepić, to już by Cię nie było na Forum, albo miałbyś na koncie minimum jedno ostrzeżenie. Zamiast tego z Tobą rozmawiam i próbuję wyjaśnić sytuację. To raczej nie przejaw czepialstwa...

Administrator

przez Reiben 27 mar 2015, 19:51
Jasno napisałem wyżej o co jedynie mam zastrzeżenia a Ty Artemizja nie przeczytałaś ze zrozumieniem i źle zacytowałaś (ale nie omieszkałaś za to wtrącić o inteligencji wcześniej), i wciąż tego nie zrobiłaś, to jak nie atak to .... Super, że zebrałaś te cytaty z x czasu i sama pokazałaś, że poza pierwszym (zresztą też nie kierowałem tego do tej osoby tylko w nieodpowiedni sposób określiłem jego dolegliwość (i swoją) ale niech będzie) reszta:
1) nie jest skierowana osobiście do żadnego usera
2) wymiana wulgarnych żartów z userami: buka, hobbyturysta, hooain...zgłosił ktoś z nich obrazę? ich co brzydsze odpowiedzi też zacytujesz?
Jak to ma się teraz do słów moderatorki Moniki o wielu obrażonych przeze mnie użytkownikach przez osobiste zniewagi? Nie będę tolerował takiego pomówienia i tyle.
Nie neguję upomnień za wulgaryzmy, przyjmuję zwróconą mi uwagę (poza tym 1 wygłupem- który raz to piszę?!), ostrzeżenie można było dawać, tyle czasu i powodów było, i wcale bym nie miał pretensji za takowe ale dziwnym trafem wszystko skumulowane pojawiło się teraz kiedy zupełnie nie o to chodzi, ot przypadek,
przepychasz się z Ekipą
- chciałabyś chyba, 'przepychałem' się tylko z Moniką z ww. powodu, a Tobie próbowałem wyjaśnić, powtarzając się jak kretyn bo brak elementarnej chęci z Twojej strony, nie wiem, dotarło nie dotarło, nie obchodzi mnie to już.
Reiben

przez blah! 27 mar 2015, 20:01
Nie szkoda Wam czasu na te przepychanki? Z ciekawości pytam. Każdy ma i będzie miał swoją rację.
blah!

przez buka 27 mar 2015, 20:09
Ponadto, uważasz, że Twoje zwroty typu " niedojebanie", "Kisiel to ci buka zrobił Korwin, postkomunistyczna świnia Urban zjada go na śniadanie", "no taki sandbox, w którego każdy chce ci nasrać", "wyjebcie mnie", "co do tego jebanego Lorafenu", "nie /cenzura/ właśnie a wiem bo słyszałem kiedyś rozmowę na festynie jak gospodynie domowe po 3 Piastach mówiły, że najbardziej nie lubią na jeźdźca bo to dupą trzeba ruszać samemu", "pozer w dupe jeden", "hujenna wiesz gdzie se ty tego palucha wsadź...w pupę potem w nos potem w pupę buki a potem do buzi hobbiemu hi hi hje hje hu hu",

jestem zniesmaczony że mój nick przytaczany jest aż 2x

Obrazek

przez kupmitrumne 27 mar 2015, 20:22
Telenowela , sory Reiben wiesz , ze cię uwielbiam ale błagam cię skończ juz ten temat , podajcie sobie rączki i żyjmy dalej , jak ci smutno to cię przytule do piersi , amen

-- 27 mar 2015, 20:25 --

Reiben napisał(a):od kar cielesnych mam hobbiego
Heszke w meszke, him, heszke w meszke, him
Ryszki szyszki, szyszki, to Król Albanii!

A myślałam , ze mnie , nie no koniec tego , odchodzę

Sortuj wg