Pytanie do Admina/Moderacji

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

przez Tygryska 17 kwi 2007, 10:25
Sieroty z nas straszne :lol: Ja jakimś tajemniczym sposobem przegapiłam te ustalenia :oops: . Jeszcze nie wiem jak będzie wyglądał mój weekend (oprócz niedzieli ;) ).

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:37 pm ]
Ech, wiecie co, wcale się nie staracie :?

przez ostatnia 17 kwi 2007, 13:28
Nerwica lecząca nerwice to brzmi jak ślepiec prowadzący ślepego. Nie mam tym nic złego na myśli wsparcie jak jak najbardziej wskazane.
Chciałabym zwrócić jedynie uwagę na dwie bardzo ważne sprawy. Osoby prowadzące to forum publicznie przyznają się do swoich niedoskonałości względem wpadania w "silne stany emocjonalne" (żeby było politycznie poprawnie :D )Może już pora pomyśleć o poszukaniu kogoś, kto nie miałby żadnych choróbsk i był ostoją normalności a co za tym idzie nie brał by każdego postu pod tytułem "nie pomogliście mnie" jako atak na własną osobę. Drugim ważnym problemem w moim mniemaniu są oczekiwania ludzi którzy tu przychodzą. Nie rozumiem tego- żeby otrzymać pomoc najpierw trzeba jej udzielić. Między innymi dlatego sama nie domagam się pomocy. Dysproporcje pomiędzy tymi którzy pomagają a tymi którzy domagają się pomocy są ogromne.
...i proroka można ogolić
Lec be friends

przez IceMan 17 kwi 2007, 13:42
ostatnia napisał(a):nie brał by każdego postu pod tytułem "nie pomogliście mnie" jako atak na własną osobę.

Rozumiem, że chodzi o funkcyjnych... jednak nie znam żadnych przykładów takiego zachowania... możesz przytoczyć ?
ostatnia napisał(a):żeby otrzymać pomoc najpierw trzeba jej udzielić

miło by było, ale to nie zasada
ostatnia napisał(a):Dysproporcje pomiędzy tymi którzy pomagają a tymi którzy domagają się pomocy są ogromne.

Mimo tego forum prosperuje, więc nie widzę problemu. A w sumie nie wiem, czy dysproporcje są aż takie. Jakoś ludzie się tu wspierają i jest im dobrze tak jak jest.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ostatnia 17 kwi 2007, 13:58
No dobra może odrobinę przesadzam ale nie uważasz ze ktoś kto umiał by spojrzeć na problemy z perspektywy mógłby być przydatny i nie, nie mówię o psychiatrze.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:59 pm ]
Nie ważne to był głupi pomysł.
Lec be friends

przez DarkAngel 17 kwi 2007, 14:10
Obawiam się że ktos kto nie ma nic wspólnego z nerwicą, czy depresją nie miałby ochoty przesiadywac na tym forum...Bo i po co skoro go to nie dotyczy....dla czystej idei ?
O to chodzi że osoby wyleczone z nerwicy, czy depresji szybko uciekają z tego miejsca (forum) bo nie widzą tu juz nic, co mogłoby w jakiś sposób ich zatrzymać...Problemy kiedyś tak bliskie, lęki ....coraz bardziej sie oddalają. wiem to po swoim przykładzie. Dzis jako zdrowy człowiek często nie moge pojąć zachowania forumowiczów, a ich problemy wydaja mi się dalekie (chociaz kiedys przezywałem podobne), nieraz śmieszne i błache. Po prostu nabrałem dystansu.Z tego też względu nie udzielam sie na forum.....
...nie brał by każdego postu pod tytułem "nie pomogliście mnie" jako atak na własną osobę...

Nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi atakami, bo nie spotkałem się z takowym zachowaniem funkcyjnych. Być może jestem słabtym obserwatorem.
Pozdrawiam
Obrazek
ExModerator

przez ostatnia 17 kwi 2007, 14:15
Idea to piękna rzecz nie można jej nie doceniać :D
Lec be friends

przez IceMan 17 kwi 2007, 14:20
Pewnie że tak, tylko niestety niektóre idee są nie do zrealizowania. Poza tym chyba nawet gdyby dało się posadzić kogoś zdrowego na tym forum, to by nie rozumiał problemów tutejszych osób, a jego perspektywa zamykałaby się na tradycyjnym "weź się do roboty", "weź się w garść".
Przyjaciel forum

przez ostatnia 17 kwi 2007, 14:25
No i wtedy dopiero poleciały by bany, no dobra rozumiem o co wam chodzi.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:30 pm ]
Wychodzi na to że złoty środek w tym wypadku nie istnieje. Osoby które wyzdrowiały nie chcą pozostać tutaj a ci którzy zostają nie potrafią podejść z odpowiednią wrażliwością do problemów. Jak są zdrowi to wyobrażam sobie jak denerwujące musi być dla nich przywoływanie sobie siebie z przed lat w problemach innych. Natomiast osoby całkiem zdrowe nie były by w stanie zrozumieć przez co przechodzą forumowicze. Pozostają tylko osoby chore ale one przychodzą tutaj po to żeby w pierwszym rzędzie pomóc sobie. Zaskakujące że to forum funkcjonuje. :D
Lec be friends

przez IceMan 17 kwi 2007, 16:42
ostatnia napisał(a):Pozostają tylko osoby chore ale one przychodzą tutaj po to żeby w pierwszym rzędzie pomóc sobie

ostatnia napisał(a):Zaskakujące że to forum funkcjonuje.

Wiele osób pomaga innym. Gdzieniegdzie potworzyły się grupy wzajemnego wsparcia, znajomości, internetowe przyjaźnie, w niektórych tematach można ciągle zauważyć tych samych użytkowników piszących między sobą. I nie tylko tutaj ludzie sobie wzajemnie pomagają. Znam osobę z forum, która na początku naprawdę potrzebowała pomocy, ale potem się odwdzięczyła... i to bardzo. ...a po dłuższym namyśle - to nie jedna osoba - wiele jest takich. Często jeśli jedna osoba drugiej pomoże, to ta druga w pewnym momencie spłaca dług wdzięczności tym samym. Jeśli pojawi się jakiś problem, temat, pytanie - ludzie spontanicznie piszą co wiedzą, radzą albo wspierają pytającą osobę. W ten sposób funkcjonuje to forum.
Przyjaciel forum

przez agapla 17 kwi 2007, 17:03
Ja tam nie narzekam , jestem już dość długo zdrowa a jednak postanowiłam zostać na tym forum i pomagać innym z czystej sympatii ,rzeczywiście po jakimś czasie człowiek nabiera dystansu i trudniej jest mu zrozumiec osobę chorą mimo że sam kiedyś przez to przechodził ale kto niby lepiej zrozumie niż osoba która wcześniej to samo przeżywała?

przez ostatnia 17 kwi 2007, 18:35
Ja też nie narzekam starałam się zrozumieć czemu pojawiają się takie głosy że to forum komuś nie pomogło i tyle.
Lec be friends

przez Róża 17 kwi 2007, 20:04
Ostatnia,nie chcę się kłócić,ale chyba szukasz dziury w całym.I to przez cały czas.Może daj sobie już siana z tymi prowokacjami,bo i tak wszyscy idą ci na rękę żebyś się tu dobrze czuła.A twoje nieuzasadnione pretensje są właśnie nieuzasadnione.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez ostatnia 17 kwi 2007, 21:56
Nie mam pretensji i też nikogo nie atakuje. Jestem wdzięczna za to że mogę być tutaj sobą, nie zamierzam za to przepraszać...siana nie jadam ... nie probuje też nikogo prowokować. Ten temat istnieje, skoro są niezadowoleni -ja do nich nie należę. Nie rozumiem tylko w czym miał pomóc twój post poza ukazaniem twoich zażaleń względem mojej osoby? ..o ile rozumiem jak to u was działa takie rzeczy to do moderatora czy kogoś, możesz iść się poskarżyć że mnie nie lubisz albo coś.
Lec be friends

przez IceMan 17 kwi 2007, 22:02
Drogie Panie... nie ma o co kopii kruszyć ;)
Przyjaciel forum

Sortuj wg