Pytanie do Admina/Moderacji

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

przez Tygryska 11 kwi 2007, 17:04
Czy ktoś z tego korzysta? Czemu takie pustki?
Ja się przemogłam, pokonalam swój opór wobec zaawansowanych technologi a tu nie ma z kim gadać :?

przez Zorki 12 kwi 2007, 12:35
Tygryska napisał(a):Czy ktoś z tego korzysta? Czemu takie pustki?
Ja się przemogłam, pokonalam swój opór wobec zaawansowanych technologi a tu nie ma z kim gadać :?

Też czasem zaglądałem, ale tam niemo, głucho, nieruchomie.
Żyje tam ktoś jeszcze?
Jedyną rzeczą, jakiej powinniśmy się bać, jest sam strach. (Franklin Delano Roosevelt)
Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, by mnie uczono. (Winston Churchill)

Zmieniłem się. Wyzdrowiałem.

przez snaefridur 12 kwi 2007, 13:08
Może warto by sie umowić w owym przybytku na jakiś konkretny wieczór.
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tygryska 12 kwi 2007, 14:07
Ja jestem za :D

przez LDR 12 kwi 2007, 16:25
shadow_no napisał(a):
LDR napisał(a):Body forum (bez hedera) dałbym równolegle z reklamami google przylegające do reklam.

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi... ?

Szybką rejestrację oczywiście mogę dodać, ale potwierdzenie na e-mail i tak musi zostać.

Pozdrawiam!

Hmm, to widze że mało znasz skrypty phpbb. Teoretycznie z tego co pamiętam sprawę botów załatwiał kod potwierdzający (no chyba że tu jest dziurawy i da sie go jakoś ominąć). Jeśli kod potwierdzający jednak broniłby przed botami to można by go umieścić w skrypcie też przy wypisywaniu się gości. PS. A banowanie botów po IP nic nie dawało? Można zablokować całą pulę niektórych adresów IP.

A co do wyglądu spróbuje bardziej na polski przełożyć, bo widze że już chyba zostało poprawione żeby forum dociągnać do googlowskich leklam. Wygodniej by było baner "http://www.shad.pl/temp/top2.gif" dać na samiutkłą górę, a pod tym w rzędzie wszystkie przyciski (od FAQ do IRC-CZAT), dopiero pod spodem forum i reklamy google. Nie wiem czy odrazu by to pięknie wyglądało, ale jeszcze po jakiś zmianach kosmetycznych by było dużo przejrzyściej, bo denerwuje mnie trochę to że jak wchodze na forum i chce coś napisać lub przeczytać to musze przewijać ten syf co jest na górze strony żeby dostać się do forum. Pliki od tego znajdziesz w templates -> nazwa wyglądu -> overall_header.tpl i prawdopodobnie w jeszcze kliku plikach z dopiskiem body.tpl Nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi sie sprawdzać.
LDR

przez IceMan 12 kwi 2007, 16:26
Dobry pomysł, ale trzeba by jakąś godzinę wybrać. Jak dla mnie - piątek, sobota - 20-21... To taka internetowa godzina ;) (zwykle jak wiedziałem o jakichś spotkaniach to o tej porze bywały - wieczorem każdy może znaleźć czas).
Przyjaciel forum

przez LDR 12 kwi 2007, 16:56
shadow_no napisał(a):Niestety nie ma takiej możliwości.

Nie bajeruj. Masz tą opcje w PA, poprostu się nie chce. Zmiana nicka nie zmiania tylko wpisów w postach jak ktoś Cie cytuje lub zwraca sie do Ciebie itd zostaje stary nick. Jest też możliwość z tego co pamiętam włączenia opcji, aby sam użytkownik mógł zmieniać swój nick, ale wtedy mógłby się lekki bałagan zrobić jakby wszyscy co chwila nicki zmieniali.

Powinien być drugi admin zajmujący się użytkownikami, który ma dostęp do PA, możesz tylko mod kopii zapasowej z PA wywalić wtedy nikt Ci nie ukradnie bazy danych :?
LDR

przez shadow_no 12 kwi 2007, 20:46
LDR napisał(a):Nie bajeruj. Masz tą opcje w PA, poprostu się nie chce.

A kto powiedział, że nie ma takiej opcji? Napisałem, że nie ma możliwości zmiany nicków - taka ot zasada na tym forum.

LDR napisał(a):Powinien być drugi admin zajmujący się użytkownikami

Po pierwsze nie wiesz jak działa forum 'z drugiej strony' więc nie powinieneś mówić nam co powinniśmy a co nie. Po drugie, czytając tego posta być może mylnie stwierdziłem, że wg. Ciebie tym drugim adminem powinieneś być Ty.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez shadow_no 12 kwi 2007, 20:49
LDR napisał(a):Hmm, to widze że mało znasz skrypty phpbb. Teoretycznie z tego co pamiętam sprawę botów załatwiał kod potwierdzający (no chyba że tu jest dziurawy i da sie go jakoś ominąć). Jeśli kod potwierdzający jednak broniłby przed botami to można by go umieścić w skrypcie też przy wypisywaniu się gości. PS. A banowanie botów po IP nic nie dawało? Można zablokować całą pulę niektórych adresów IP.

Tokeny (kody) tekstowe jak i graficzne zabezpieczają forum w około 35%. Obecnie boty potrafią czytać obrazki, dlatego na większości stron z potwierdzeniem wizualnym obrazki są tak trudne czasem do odczytania. Na forum nie zdawało to egzaminu. Botów była cała masa.
Obecnie najskuteczniej broni nas przed spamerami zapora na właśnie konkretne pule adresów e-mail (*@*.ru itp).

Co do zmiany wizualnej postaram się coś w stym stylu wymyśleć.

Pozdrawiam!

przez snaefridur 12 kwi 2007, 21:24
Ja jestem za sobotą,jutro niestety wieczór mam zajęty.
snaefridur

przez IceMan 12 kwi 2007, 21:29
Qrcze... a ja raczej będę miał sobotę zajętą... teraz sobie przypomniałem (urodziny kumpla) mi pasuje piątek (w tym tygodniu), ale jeżeli to miałoby być regularnie, to sobota też wchodzi w grę w kolejnych tygodniach
Przyjaciel forum

przez maiev 16 kwi 2007, 10:06
Dzięki za odpowiedź. :smile:
ostatnio wszystko dobrze - na szczęście ;)
"I need a new version of me..."

przez shadow_no 16 kwi 2007, 20:58
Hmmm, w sumie ja też nie bardzo rozumiem czemu został ten post przeniesiony.
Z tego co widzę to przeniosła go 331ania, niebawem pewnie nam wyjaśni powód przeniesienia. :)

Sortuj wg